Haber Detayı
23 Nisan 2021 - Cuma 21:09 Bu haber 513 kez okundu
 
ZBEÜ’DEN 23 NİSAN KUTLAMASI...
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
Gündem Haberi
ZBEÜ’DEN 23 NİSAN KUTLAMASI...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

ZBEÜ Rektörü Çufalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, şunları kaydetti:

‘’Aziz milletimizin bağımsızlığa ulaşma yolunda kendi azmiyle başlatmış olduğu var olma mücadelesinin en önemli adımı, demokrasimizin, Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 101. yıl dönümü büyük bir coşkuyla idrak etmenin sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt sevgisine ve çalışkanlığına olan güçlü inancıyla TBMM’nin açıldığı bu günü geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği, tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanılan ilk ve tek çocuk bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gelecekte ulusları yönetecek ve yönlendirecek nesilleri ortak bir coşku etrafında bir araya getirmesi dolayısıyla dünya barışına da katkısı yadsınamaz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, TBMM’nin kuruluşunda ve milli mücadelenin kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum.’’

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: ZBEÜ’DEN, 23, NİSAN, KUTLAMASI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı