Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 12:16 Bu haber 870 kez okundu
 
TOSUN AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINA SAHİP ÇIKTI
Siyaset Haberi
TOSUN AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINA SAHİP ÇIKTI

AK parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun yaklaşık 4 gündür şehri etkisine alan yoğun kar yağışı neticesinde elektrik ve su kesintisi başta olmak üzere bazı hizmetlerdeki aksamalardan ötürü yoğun eleştirilere muhatap olan başta Zonguldak Belediye Başkanı Dr:Ömer Selim Alan olmak üzere diğer Ak Partili Belediye Başkanlarına destek verici açıklamalarda bundu. 
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun'dan Elektrik ve Su kesintisi açıklaması şunları dile getirdi;
Şehrimiz hafta sonu etkili ve yoğun fırtınalı karyağışı etkisi altında kaldı.
Başta Zonguldak İl Belediyesi olmak üzere tüm AK Parti belediyeleri olarak tedbirlerimizi aldık.
Aşırı kar yağışı ve buzlanma sebebiyle çok sayıda iletken kopuğu, elektrik direklerinin yıkılması, hat üstüne ağaç devrilmesi, aynı zamanda kar yükü ve fırtına nedeniylede enerji nakil hatlarının zarar görmesi elektrik kesintisinin olmasına sebep oldu.
Bilindiği gibi şehrimizin su temini yapılan barajımızda elektrik kesintisi ile su pompalarının devre dışı kalmasıyla su kesintiside yaşandı.
Elektirik kesintisi, sadece Zonguldak  Merkez değil, Ereğli, Devrek ve Çaycuma ilçelerinin bir kısmı ile Bartın’da Ulus ilçesinin bir bölümü ve merkeze bağlı bazı mahalleler etkilendi.
Hava şartlarının enerji hatları üzerinde oluşturduğu hasar ilgili kurum tarafından tespit edilmiş, en kısa sürede enerji sağlamak için arıza giderme ve tekrar enerji verme çalışmaları yürütülmüştür.
Çalışmalar kapsamında, kriz masası oluşturulup kurumlar arası işbirliği çerçevesinde çalışmalar devam etmiş olup, sahadaki ekiplerin sayısı 7/24 esasına göre en üst düzeye çıkarılmıştır.
Elektirk ve su kesintisi kademeli olarak bölgelere geç saatlerde verilmiş vatandaşlarımız hizmet almaya başlamıştır.
AK Parti Belediyeleri tarafından kar yağışı nedeniyle gerekli tedbirler alınmış kar yağaşından itibarende çalışmalar başlamıştır.
Geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıların hiç biri yaşanmamıştır.
Kısıtlamanın ardından başlayan mesaide hiç bir aksaklık yaşanmamış ve vatandaşlarımız iş yerlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmış,normal hayatına dönmüştür.
Son dönemlerde yeni bir hastalık zuhur etmeye başladı. Gündemde kalabilmek adına özellikle İl Merkezindeki çalışmalar gözle görülür seviyeye gelince bir kesimi rahatsız etmeye başladı.
Göreve geldiğimiz günden beri Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan önderliğinde Zonguldak Belediyesi'nin hizmet anlayışını değiştirmiş ve şehrin kalkınması için vaat ettiği projeleri bir bir gerçekleştirmeye başlamıştır.
Siyaset aranasında kendine yer edinmeye çalışan kesimlerin yapmış olduğu bu mesnetsiz açıklamalar bizleri şehrimize hizmet etmekten asla alı koyamaz.  
Bu kar elinizde erir.
Kaynak: Editör:
Etiketler: TOSUN, AK, PARTİLİ, BELEDİYE, BAŞKANLARINA, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı