Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 13:03 Bu haber 748 kez okundu
 
Raf ve kasa fiyatları örtüşmüyor
Ekonomi Haberi
Raf ve kasa fiyatları örtüşmüyor

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (ZESOB) Muharrem Coşkun; Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu'nun 'Vatandaşı kazıklayanları deşifre edeceğiz" açıklamasına istinaden soruları yanıtladı.
Başkan Coşkun Ali Topaloğlu'nun haklılık payı olduğunu belirterek şunları söyledi: "Vatandaşın kazıklanma olayına şu şekilde girmek lazım. Vatandaşlar bir gün önce aldıkları fiyatı bir önceki güne göre fiyat farkı ortaya çıkıyor. Vatandaş bir gün önce aldığı fiyata bir gün sonra alamıyor. Hafta sonu da açık olan marketlerde fiyat değişikliği göze çarpıyor.  Biz de zaman zaman denetim yapıyoruz. Raf fiyatı ile kasadaki fiyatın örtüşmediğini görüyoruz.
Biz bütün marketleri aynı kefeye koyamayız ancak yapan arkadaşların biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Özellikle ramazan ayında biraz daha bu konulara hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Ali Topaloğlu bir sivil toplum kuruluşu’nun temsilcisi, onun konumu itibari ile bu tür hassasiyetlerini anlayabiliyoruz. Önemsiyoruz ama esnafla ilgili yaptığı her açıklamayı da tasvip etmiyoruz. Biraz daha araştırma yaparak eleştiri yapmasını kendisine tavsiye ediyoruz. Topaloğlu eğer belgeli teşkil ederse biz de ona destek oluruz. Laf olsun diye konuşup da marketçi arkadaşlarımızın hepsini töhmet altında bırakmaması gerekir."
Kaynak: Editör:
Etiketler: Raf, ve, kasa, fiyatları, örtüşmüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı