Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 12:21 Bu haber 1366 kez okundu
 
KUTAYER: ‘THE END ZONGULDAK’ OLMASINI İSTEMİYORUZ
Siyaset Haberi
KUTAYER: ‘THE END ZONGULDAK’ OLMASINI İSTEMİYORUZ

Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Kutayer 3 gün süreyle yaşanan yoğun kar yağışı ve beraberinde yaşanan su ve elektrik kesintileri ile ilgili yerel yönetimleri eleştirerek Zonguldak halkının bu durumu hak etmediğini dile getirdi.
Belediyeciliğin sosyal medyadan medyaya kahkahalarla kar resimleri atarak değil sokaklarda, caddelerde, mahalle aralarında vatandaşın ve esnafların dertlerine çözüm bularakyapılması gerektiğine vurgu yapan Kutayer, eleştirilerini şu şekilde sürdürdü;
 “Bilindiği üzere ( Elektrik dağıtım A.Ş) EDAŞ Ak parti iktidarın 2006-2009 yılları arasında Elektrik dağıtımında verimlilik ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacı ile özelleşmiştir. Ama geçen yıllarda ne kalite nede verimlilik düzelmemiştir. Yükselen sadece faturalar ve kesilen cezalar olmuştur. Su kesilmelerini Elektrik kesintisine mal eden Zonguldak-Kozlu-Kilimli belediyeler Ak parti belediyeleridir. Bu belediyeler Metropolitan belediyeler birliğinin en güçlü belediyeleridir. Ulutan barajı yönetimi Metropolitan belediyeler birliği başkanı Sayın Ömer Selim Alan tarafından yapılmaktadır. Ulutan barajı Kozlu Belediyesi sınırları içindedir.Defalarca kar yağışı gündeme gelmesi ve meteoroloji nin uyarılarına rağmen baraj elektriği  ile ilgili belediyeler hiç bir çözüm üretmemiştir.Bu konuda üzülerek söylemek gerekirse Zonguldak-Kozlu-Kilimli -Çatalağzı-Muslu-Gelik susuz kalmıştır.bunun yanında da kar yağışı müdahalelerinde son derece zayıf kalmışlardır.Bu yüzden Vatandaşlarımız ulaşım ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmışlardır. Zonguldak halkı bu yaşananları hak etmiyor. The End Zonguldak olmasını istemiyoruz. Zonguldak ve Zonguldaklının korkulu rüyası kış geldi. Sene olmuş 2021 ve iki yıldır alt yapı ,kanalizasyon, doğalgaz boru hattı ,elektrik hatları diye ne asfalt kaldı ne parke. Yollar köstebek yuvası gibi ..Sanayii bozulan araçlardan geçilmezken kar yağışının 3 gün sürmesi yolların delik deşik görüntüsünü kapatırken hayati yaşam kaynağımız olan suya hasret kaldık. Belediyecilik hizmet işidir kiminle konuşsak susuzluktan yada yolların kapladığı bir türlü görünmeyen kar araçlarından bahsediyorlar.. Vatandaş her zaman haklıdır çünkü her ne şart olursa olsun vatandaşı mağdur edemezsiniz.. Musluklarımızdan kömür karası akarken Orhan Veli’nin şiiri aklıma geldi Zonguldak ın deresi siyah akar ama yüz karası değil kömür karası ve Zonguldak lı böyle kazanır ekmek parası demişti şair şimdi belediyemiz dereden akan kömür karasını musluklardan akıtıyor. Siyaseti onurunla doğruluk ve dürüstlük le yapacaksın, belediyeciliği de sosyal medyaya kahkahalarla kar resimleri atarak değil sokaklarda, caddelerde, mahalle aralarında vatandaşın ve esnafların dertlerine çözüm bularak yapacaksın.. Bu pandemi günlerinde ellerimizi, kıyafetlerimizi yaşadığımız evlerimizi temiz tutmamız gerekli. Kar yağarsa barajlar dolacak diye kar yağmasına sevindik fakat kar yağması barajları doldurdu doldurmasına ama o suya kavuşamadık. Vatandaş ve esnaf kapalı olan işyerlerinden , yokluktan, patlayan kredi kartlarından , kiralardan, ödenmesi güç faturalardan psikolojik travmalardan bıktı birde susuzluktan hayatını zindana çevirmeyin. Bir an önce mağdur edebiyatı yapmadan halkın mağduriyeti giderin.
Kaynak: Editör:
Etiketler: KUTAYER:, ‘THE, END, ZONGULDAK’, OLMASINI, İSTEMİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı