Haber Detayı
17 Haziran 2021 - Perşembe 22:34 Bu haber 1391 kez okundu
 
KOZLU’DA BİLİM ŞOVU VE PLATENARYUM ETKİNLİKLERİKOZLU’DA BİLİM ŞOVU VE PLATENARYUM ETKİNLİKLERİ
Tubitak 4007 Kozlu Bilimin İzi Projesi kapsamında 11-12 Haziran 2021 tarihlerinde Kozlu kent meydanında Bilim Şovu ve platenaryum etkinlikleri düzenlendi.
Eğitim Haberi
KOZLU’DA BİLİM ŞOVU VE PLATENARYUM ETKİNLİKLERİKOZLU’DA BİLİM ŞOVU VE PLATENARYUM ETKİNLİKLERİ

Tubitak 4007 Kozlu Bilimin İzi Projesi kapsamında 11-12 Haziran 2021 tarihlerinde Kozlu kent meydanında Bilim Şovu ve platenaryum etkinlikleri düzenlendi.

Etkinliğe Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök,Proje ekibindeki öğretmenler ile öğrenci ve veliler iştirak etti.

Etkinliğin açışında bir tanıtım konuşması yapan Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök şunları dile getirdi;

Eğitim ve öğretim geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Bugün yapılacak hatalar yarın karşımıza derin uçurumlar olarak çıkabilmektedir. Bizler ülkemizin geleceğinin mimarları olarak öğrencilerimize bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğimizden, çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, milli ve manevi değerlerine bağlı hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden eminim. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevimizden bir an olsun ayrılmayacağımıza emin olabilirsiniz.

"Değerli velilerimiz,

Sosyal hayatınızda yapacağınız kısıtlamalar çocuklarımızın tüm kademelerde erken vakitte okullara başlamasını sağlayacaktır. Sosyal hayatınızda artık toplu törenler ve kalabalık yerlerden kaçınmanız gerekmektedir. Sizlerden hayatınızda bu kısıtlamaları uygularken, çocuklarımızın eğitim ve öğretimi düşünerek hareket etmenizi istiyoruz. Günlük yaşamımızın şartı haline gelen sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat etmemiz gerekiyor. Bir süre daha komşuluk ve akrabalık ilişkilerinizi uzaktan sürdürerek çocuklarımızın sağlığını düşünmenizi istiyoruz. Alacağınız her tedbir, sadece eğitim ve öğretimi değil, devletin bütün kurumlarını rahatlatacaktır. Eğitim ve öğretimde boşa geçen her zaman, çocuklarımızın ileriki yaşamlarında sıkıntıya yol açacaktır. Kurallara uyalım, eğitim ve öğretimi aksatmayalım.

 Bakanlıklarımızın tüm kurumlarıyla iş birliği ile her türlü zorluğun, musibetin üstesinden geleceğimize inanıyorum ve pandemi günlerinin başından bu zamana kadar gerek okullarımızın pandemiyle okulda yüz yüze eğitim için hazırlanmasında gerekse pandemiyle mücadelenin her alanında görev alan tüm öğretmen ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken Şehitlik makamıyla şereflenen, Gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın Aziz Neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyor, eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize ve elbette sevgili öğrencilerimize başarılarla dolu bir yıl diliyorum."dedi.

Etkinlik kapsamında Uzay cadırında slayt gösterisi izleyen öğrenciler, gösteriden oldukça etkilendiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun beğeni ile izlediği etkinliğin ardından Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök neslinde proje de emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: KOZLU’DA, BİLİM, ŞOVU, VE, PLATENARYUM, ETKİNLİKLERİKOZLU’DA, BİLİM, ŞOVU, VE, PLATENARYUM, ETKİNLİKLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı