Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 23:28 Bu haber 1660 kez okundu
 
KOZLU BELEDİYE MECLİSİ ATATÜRK’TE TEK YÜREK OLDU
Bektaş: “Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, Atatürk’te var olacaktır”
Kozlu Haberi
KOZLU BELEDİYE MECLİSİ ATATÜRK’TE TEK YÜREK OLDU

Bektaş: “Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, Atatürk’te var olacaktır”

Kozlu Belediye Meclisinin Haziran ayı olağan Meclis toplantısının ilk oturumu 7 Haziran Pazartesi günü, Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Saat:14.00’da başlayan toplantıya Kozlu Belediye  Başkanı Ali Bektaş başkanlık etti.

Açılış ve yoklamanın ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz anısına gerçekleştirilen 1 dakikalık saygı duruşunun akabinde okunan tutanak özetiyle oturum sona erdi.

Millet İttifakı adına gündem dışı söz alan CHP’li Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Değirmenci; Ülkemizin Kurtarıcısı ve Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırıları kınadı.

Atatürk’ün Türk Milletinin ortak değeri olduğunu dile getiren ve eskiden beri Atatürk sevgisi herkes tarafından bilinen Ak Partili Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş CHP’li Değirmenci’nin Atatürk’e karşı saldırılara yönelik kınamasına katıldığını ifade etti.
 

Değirmenci: ‘‘Bu Mesnetsiz Saldırılardan En Büyük Zararı İnancımız Görmektedir’’

CHP’li Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Değirmenci , “Atatürk’e yönelik bu saldırıları gerçekleştirerek kendi tarihlerine ihanet edenler, ulusal değerlerimizi hedef almaktadır. Bu mesnetsiz saldırılardan en büyük zararı inancımız görmektedir. Millet İttifakı Kozlu Belediye Meclis Üyeleri olarak, Atatürk’e yönelik bu saldırıları bir kez daha kınıyor, ortak tarihimize ve değerlerimize karşı ihanet içinde olan bu zihniyetleri kınıyoruz” dedi.

CHP’li Kozlu Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Değirmenci, konuşmasında; “Ayasofya Camii’nde İmam Mustafa Demirkan başta olmak üzere, Ülkemizin Kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırıları ve kullanılan sözleri kınadı.
Değirmenci konuşmasında, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihi ve kurucu şahsiyetine yönelik özellikle son dönemde artan saldırıları üzüntü, öfke ve milli birliğimiz açısından endişeyle takip ediyoruz.
Bu kapsamda, 28 Mayıs 2021 Cuma günü Ayasofya Camii’nde düzenlenen, devlet erkânının da bulunduğu bir programda, imam Mustafa Demirkan’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ü kast ederek kullandığı ifadeleri şiddetle kınıyoruz.
Bu zihniyete ve onun savunucularına şunu hatırlatmak isteriz: Ayasofya’nın bulunduğu İstanbul’u 6 Ekim 1923’te düşman işgalinden kurtaran da, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kuran da Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’tür.
Tarihimizde, İstanbul işgal altındayken, milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal ve arkadaşlarına “katli vaciptir” diye fetva veren işbirlikçi Dürrizadeler çıkmışsa da bu zihniyetin karşısında duran, “Her kim ki Mustafa Kemal ve Kuva-yı Milliye aleyhine fetva verip, düşmanlık yapar bilin ki, onların damarlarında kâfir kanı akar” diyen Sütçü İmam’lar vardır.
Atatürk’e yönelik bu saldırıları gerçekleştirerek kendi tarihlerine ihanet edenler, ulusal değerlerimizi hedef almaktadır. Bu mesnetsiz saldırılardan en büyük zararı inancımız görmektedir. Millet İttifakı Kozlu Belediye Meclis Üyeleri olarak, Atatürk’e yönelik bu saldırıları bir kez daha kınıyor, ortak tarihimize ve değerlerimize karşı ihanet içinde olan bu zihniyetin temsilcilerine karşı hukuki olarak gerekenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.


Bektaş: “Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, Atatürk’te var olacaktır”

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise konuşmasında, “Mustafa Kemal Atatürk liderdir ve lider olarak ta kalacaktır. Bu tip söylemler hiçbir zaman bu değerleri aşağıya getiremeyecektir. Bizde aynı görüşteyiz. Bu yüzden, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece Atatürk’te var olacaktır. Bunu kalben ve kalbimin içerisindekilerle söylüyorum. Oğlumun ismini Mustafa Kemal koyarak, Atatürk’e sevgisini ortaya koymuş bir kişi olarak söylüyorum” ifadelerini kullandı.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: KOZLU, BELEDİYE, MECLİSİ, ATATÜRK’TE, TEK, YÜREK, OLDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı