Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 17:09 Bu haber 542 kez okundu
 
İL GENEL MECLİSİ’NDE 3’ÜNCÜ KARAVELİ DÖNEMİ
Gündem Haberi
İL GENEL MECLİSİ’NDE 3’ÜNCÜ KARAVELİ DÖNEMİ

Zonguldak İl Genel Meclisi Nisan ayı Birleşim Toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda yapıldı.
1. Birleşim Toplantısında İl Genel Meclisi Başkan seçimi, 1. Başkan vekili seçimi, 2. başkan vekili seçimi, 2 Asil Kâtip üye seçimi ve 2 yedek kâtip üye seçimi gerçekleştirildi.
Ak Partinin İl Genel Meclisi Başkanı Adayı Necdet Karaveli iken Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Başkanı adayı Hayrettin Kartal oldu.
Yapılan seçim sonunda; Necdet Karaveli 19, Hayrettin Kartal 12 oy alarak Meclis Başkanı Necdet Karaveli seçildi.
Başkan Karaveli seçim sonrası yaptı ilk açıklamasında şunları söyledi:
"Öncelikle bana bu görevi tekrar layık gören, başta İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi grubumuz olmak üzere, İlçe Başkanlarım, Belediye Başkanlarım ve teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum. 5 yıldır meclis başkanlığım döneminde, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak Zonguldak’ımız adına güzel hizmetleri yaptığımıza inanıyorum. Bundan sonrada elde ettiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi ile hizmet alanımızda birlik ve beraberlik içerisinde ayrım gözetmeksizin aynı titizlik ve özenle hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm bu hizmetleri yaparken her zaman olduğu gibi uzlaşı ve istişare kültürünü ön planda tutmaya çalışacağız. Görev zamanımızda her ne kadar esas işimiz köylere alt yapı anlamında hizmet etmek olsa da Zonguldak noktasında eğitim, turizm, spor, tarım ve hayvancılık noktasında çok güzel işlere bu meclis ve İl Özel idare ile beraber imza attık. Bundan sonra da hem İl Genel Meclisimiz ve Hem de, Başta Sayın Valimiz, Genel Sekreterimiz olmak üzere İl Özel İdaresi personelimiz ile bütün işleri yapmaya gayret edeceğiz.
Hedefimiz her şeyden önce sürdürülebilir, standardı yüksek işleri halkımızın hizmetine sunmaya devam etmektir.
Değerli arkadaşlarım, bu zorlu ve onurlu görevi yaparken her birinizin desteğine her zamanki gibi ihtiyacım olacak. Her zaman ki gibi çalışmalarımızda yine uzlaşı kültürünü ön plana alarak sevgi ve saygımızı her zaman muhafaza ederek, en önemlisi birlik ve bütünlük içinde çalışmaya devam edersek, İl Genel Meclisimizin ve İl Özel İdaremizin bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı hizmetlerin devam edeceğine inanıyorum. Kanunun bize yüklediği sorumluluk bilinciyle, Zonguldak İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak;8 ilçe, 380 Köy ve 713 bağlısıyla Zonguldak’ımızın gelişmesi ve kalkınması noktasında sorumluluklarımı en üst noktada tutarak, ekip ruhu ve birliktelik ile başaracağımıza inanıyor hepinize çok teşekkür ediyorum."
Yapılan seçim sonuçları şöyle;
İl Genel Meclisi Başkanı:Necdet Karaveli.
1. Başkan vekili: Ali Kemal Karaca.
2. Başkan vekili seçimi: Adnan Tıska.
2 Asil Katip üyeleri: Filiz Ünal Sarsık, Arif Sefercik.
2 yedek katip  üyesi:Serpil Özmen, Necati Akyol.
3 Encümen Üyesi: Abdullah Karagüzel, Vedat Tuzcuoğlu, Hüseyin Engin.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, GENEL, MECLİSİ’NDE, 3’ÜNCÜ, KARAVELİ, DÖNEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı