Haber Detayı
24 Eylül 2021 - Cuma 11:41 Bu haber 1910 kez okundu
 
Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi
Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisi Erdemir’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle bu yıl 6’ncısını düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’ndaki kazanan ve sergilemeye değer bulunan eserler İstanbul’daki açılış sergisinin ardından Karadeniz Ereğli halkıyla da buluştu. Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi 22 – 28 Eylül tarihleri arasında Erdemir Kültür Merkezi’nde gezilebilecek.
Ereğli Haberi
Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi

 

OYAK’ın Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir, daha güvenli, konforlu, kaliteli bir yaşamın inşasında ve sürdürülmesinde vazgeçilmez bir rol oynayan çeliği sanatla buluşturmaya devam ediyor. Erdemir’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlediği 6. Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nda ödül almaya ve sergilenmeye değer bulunan35 eser,İstanbul Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılışsergisinin ardından şimdi de Karadeniz Ereğli Erdemir Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Erdemir ev sahipliğinde gerçekleşen6. Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Polat Türkmen,Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral ve ilçe protokolünden önemli isimlerin katıldığı açılış töreniyle kapılarını açtı.

6. Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi’nin eserleri,Karadeniz Ereğli’nin ardından OYAK Maden Metalürji şirketlerinden İsdemir’in bulunduğu İskenderun’da, Erdemir Maden’in bulunduğu Sivas Divriği’deve Ankara’da sergilenecek.

Yarışmanın bu seneki teması “Sürdürülebilirlik” oldu

Bu yıl üniversitelerin heykel bölümünde lisans ve lisansüstü eğitim gören 9 farklı üniversiteden 73 yarışmacı, 97 eserle yarışmaya başvurdu. 6. Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nda 51 eser ilk aşamayı geçerken, final değerlendirmesinde 24 eser ödüle, 11 eser de yarışmanın Seçici Kurulu tarafından sergilenmeye değer bulundu.

Bu seneki teması "Sürdürülebilirlik" olarak belirlenen yarışmada, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Ozan Dursun, "Exc" eseriyle birincilik ödülünün sahibi oldu.Yarışmanın 2’ncisi “İleri” eseriyle Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Gülfidan Soyuğur olurken, üçüncülüğü ise “Rigor Mortis” eseriyleMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinden Ömer Kasımoğlukazandı.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Erdemir, Çelik, ve, Yaşam, Heykel, Yarışması, Sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı