Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 13:55 Bu haber 7520 kez okundu
 
Deva'dan zam tepkisi
Zonguldak Haberi
Deva'dan zam tepkisi

DEVA Partisi İl Başkan Yardımcısı Şenol Öztürk, zamlara tepki gösterdi.
Öztürk yaptığı açıklamada,"Suya zam, elektiriğe zam, gaza zam, yağa zam, ulaşıma zam, ekmeğe zam, zama zam! Zam yeter mi yetmez, birde yüksek vergi!"dedi.
vatandaşın zamdan altında ezildiğini ifade eden Şenol Öztürk şunları ifade etti;
"Vatandaşa Ay'a bak Ay'a derken, malesef ekmeğe zam getiriyorlar. Nasıl olsa onlara hava hoş, ekmek yoksa bir keyif çayı içiyorlar. 
Bu irili ufaklı iktidar ortaklarının ülkemizi nereye götüreceği bellidir, ay hikaye gidişat malesef doksanlı yılların karanlık Türkiye'sidir. Tabi o dönemleri küçük ortak iyi bilmektedir, dönemin koalisyon ortaklarındandır. Bugünde iktidar ortağı olarak yine vizyonlarını konuşturarak ülkemizi hızla geriye götürmektedir. Yakında ekmek karneside yeniden ortaya çıkabilir. Bardakla satılan sıvı yağdan, ikiye bölünmüş margarine kadar temel ihtiyaç maddelerinin nasıl satıldığını gördük. Zannediyoruz sırada dilimle satılan ekmeği göreceğiz. Vatandaşımız artık değil haftalık, günlük; öğünlük alışverişini zor yapar hale gelmiştir. 
 
Esnafın sesini duyan var mı? Yok!
Çünkü artık seslerini çıkartacak halleri kalmamıştır, esnaf bitmiştir. Gerçekten yaklaşık bir yıldır kapalı olan esnafımızı nasıl görmezden geldiler çok merak ediyoruz. Milyonlarca insanı mağdur ettiler. Bir ülke zorlansa ancak bu kadar kötü yönetilebilir. Şu meşhur müteahit beşli çeteye sahip çıktılarının yarısı kadar esnafa sahip çıksalardı eğer inanın esnafımız biraz nefes alırdı. 
Suya zam, elektiriğe zam, gaza zam, yağa zam, ulaşıma zam, ekmeğe zam, zama zam! Zam yeter mi yetmez, birde yüksek vergi!
Memleketimizde emeklinin, işçinin, öğrencinin, memurun, esnafın artık yüzü gülmüyor, zor nefes alıyorlar. Ellerinden gelse aldıkları nefese bile vergi getirecek bir iktidarla önlerini göremiyorlar. İnsanlarımız yurt dışına çıkma hayalleri kuruyor. Ülkemizin bu denli savrulmasından rahatsızız. Yurttaşlarımızın dertlerini biliyoruz. DEVA Partisi olarak elimizi değil, başımızı taşın altına koyarak ülkemizi içine düştüğü bu karanlık tünelden çıkaracağız. Herkes müsterih olsun Türkiye'nin ve Zonguldak'ın DEVA'sı Hazır."
Kaynak: Editör:
Etiketler: Deva'dan, zam, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı