Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 13:41 Bu haber 631 kez okundu
 
CHP iFADE VERDi
Siyaset Haberi
CHP iFADE VERDi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve İlçe Başkan ve Yöneticileri parti binasına asılan ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ afişlerinin ardından dağıtımını yaptıkları broşürlerdeki ‘Tek Adam’ibaresi nedeniyle Cumhurbaşkanına Hakaret ettikleri suçlaması ile ifadeye çağırıldılar.
Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde reklam panolarına asılan '128 milyar dolar nerede?' yazılı afişler için "Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle soruşturmalar başlatıldı. CHP Zonguldak İl Başkanlığı binasına asılan 128 Milyar Dolar Nerede afişi de geçtiğimiz gün polis kontrolünde indirilmişti.
“128 milyar dolar nerede?” panklartının indirilmesinin ardından CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve yönetim kurulu üyeleri emniyete giderek ifade verdi. 
Pankart için ifade verdiklerini belirten Uzun ayrıca bugün vergi dairesi önünde dağıtılan broşürler nedeni ile de yeniden ifade verilmesi gerektiğini öğrendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:
“Dün parti binasına astığımız “128 Milyar dolar nerede?” pankartı ile ilgili hem il başkanımızın hem benim ifademi aldılar. Ayrıca bugün stand kurarak  Merkez ilçe başkanlığı olarak  yaptığımız broşür ve maske dağıtım çalışmamızda dağıttığımız bu broşür de "tek adam" ibaresinin suç unsuru  teşkil ettiğini bu konuda da ifade vermemiz gerektiğini söylediler. İlçe yönetiminden Tayfun Özdemir, Ahmet Kuzgun, Oktay Girgin, Gönül Demirsay Başkan yardımcılarımızla ifademizi verdik .” dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, iFADE, VERDi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı