Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 00:22 Bu haber 3266 kez okundu
 
ADAYLARDAN ÇOK SENDİKALAR YARIŞTI
TÜRK EĞİTİM-SEN:9 – EĞİTİM BİRSEN:1
Gündem Haberi
ADAYLARDAN ÇOK SENDİKALAR YARIŞTI

İlksan Yardımlaşma Sandığı temsilcilikleri için Zonguldak Merkez ve bağlı ilçelerinde temsilcilik seçimleri gerçekleştirildi.

Zonguldak Merkez temsilciliği için dört eğitim sendikasının ikişer adayı yarışırken, ilçelerde delege sayısına göre sendikaların adayları mücadele etti.

Merkez Temsilciliği için Zonguldak Öğretmenevi’nde kurulan sandıklarda 8 öğretmen ilksan yardımlaşma sandığı'na aday olurken 538 öğretmen oy kullandı.

4 sendika adayları olan ikişer öğretmeni destekledi.

Eğitim Bir- Sen: Hilal Sarı Genç, Bahtiyar Emiroğlu’nu, 

Türk Eğitim - Sen Deniz Yılmaz, Ferit Karadayı’yı,

Eğitim İş: Sendikası: Süleyman Şamlı, İsmail Hasdemir'i,

Eğitim Sen: Hacer Sağlam ve Halil İbrahim Kayı’yı destekledi.

TÜRK EĞİTİM-SEN 10’DA 9 YAPTI

19 Haziran Cumartesi günü Zonguldak Merkez ve İlçelerde temsilcileri belirlemek üzere saat:10.00’da başlayan oy kullanma işlemi, saat:17.00’da sona erdi.

Kullanılan oyların tasnif ve sayımından sonra Zonguldak Merkez,Alaplı, Ereğli, Kilimli, Gökçebey,Çaycuma ve Devrek ilçelerindeki temsilcilik seçimlerini Türk Eğitim-Sen’in desteklediği adaylar kazanırken Kozlu ilçesinde temsilcilik yarışını Eğitim-Birsen’in adayı kazandı.

EMİROĞLU’NDAN CENTİLMENLİK ÖRNEĞİ DAVRANIŞ

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören’i kutlayan Eğitim Bir-Sen Merkez Temsilci adayı Bahtiyar Emiroğlu, öğretmenlere yakışır centilmenlikte bir mücadele verdiklerini gözler önüne sermiş oldu.  

Zonguldak Merkez temsilciliği için oy kullanma işleminin devam ettiği sırada temsilcilik seçimleri ile basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören ve Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar şunları dile getirdiler,

KAMURAN AŞKAR: İLKSAN'DA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM SLOGANIYLA YOLA ÇIKTIK

Zonguldak’ta İkokul Öğretmenleri Yardımlaşma Sandığı (İLKSAN) Temsilci seçimlerini değerlendiren Eğitim Bir- Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar; “ Biz rekabetin refahafetten iyi olduğuna inanıyoruz. Bugün burada merkez ilçenin İLKSAN seçimleri gerçekleştiriliyor, ardından Ankara genel merkez temsilci seçimleri olacak. Biz sendika olarak medeni cesareti gösterip aday olan öğretmenlerimize hayırlı olsun dileğinde bulunuyoruz. Sandıktan çıkan arkadaşlar ilimize, ülkemize ve öğretmen camiasına hizmet edecekler. Sandıktan kim çıkarsa çıksın biz eğitim çalışanlarının bir bütün olarak görüyoruz. Seçilen arkadaşların İLKSAN’ da Zonguldak’ı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Biz Eğitim Bir- Sen olarak İLKSAN'da değişim, dönüşüm sloganıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Bir - Sen adaylarına destek talep ediyoruz” dedi. 

ŞAHİN ÖREN: 23 YILDIR İLKSAN'I TÜRK EĞİTİM SEN YÖNETİYOR

Türk Eğitim - Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Öğren; “ Bugün öğretmen camiası adına heyecanlı bir gün ve bu heyecanın içerisindeyiz. Bugün İLKSAN seçimleri yapılıyor. Zonguldak il genelinden 10 delege seçilecek, bu 10 delegenin 6'sını hangi sendika alırsa üst delege kurul delegelerini o sendika seçecek. İLKSAN 23 yıldır Türk Eğitim Sen tarafından yönetiliyor. En son yapılan seçimlerde Zonguldak‘ta İLKSAN seçimlerinde 10 delegenin 7'sini Türk Eğitim-Sen almıştı. Bu seçimlerde de aynı sonucu bekliyoruz. İLKSAN ilkokul öğretmenleri İçin çok önemli bir sandıktır. Devlet bugün emekli olan öğretmene 100-120 Bin TL ikramiye verirken İLKSAN emekli olan öğretmene 40-50 bin TL para vererek büyük bir başarıya imza atıyor. Türk Eğitim - Sen olarak iddialıyız Allah'ın izniyle ipi göğüsleyen taraf Türk Eğitim Sen olacak. Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim camiasına ve öğretmenlere seçimler hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: ADAYLARDAN, ÇOK, SENDİKALAR, YARIŞTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı