Yazı Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 23:07 Bu yazı 1480 kez okundu
 
ZONGULDAK'TAKİ YURTLAR.
BALYOZ(Editörden)
balyoz@batikaradenizhaber.com
 
 


Adana Aladağ'daki 11 öğrenci ile 1 eğitmenin hayatını kaybettiği yurt yangınından sonra gözler özel yurtlar, apartlar, pansiyonlar ve öğrenci evlerine çevrildi.
Türkiye'yi yasa boğan acı olay bir kere daha gösterdi ki yurtlarda , pansiyonlarda ,apartlar da kalan öğrencilerimiz Allah'a emanet.
Bundan dolayı ilimiz ve ilçemizdeki öğrenci velileri her an kötü bir haber gelecekmiş gibi tedirgin,her an kulakları telefonda.
Şehrimizde de birçok yayın organında yıllardan beri gündeme getirilen, öğrenci yurtları ile ilgili binalarının depreme dayanıklı olup olmadığı, yangın merdivenlerinin bulunup bulunmadığı ile ilgili haber ve yetkili birimlere sözlü ve yazılı müracaatlara rağmen yetkililerin ilgisizliği adeta yeni bir faciaya zemin hazırlayıcı nitelikte.
Dileriz yüreklerimizi yakan bu acı olayın ardından başta sayın Valimiz Ali Kaban olmak üzere tüm yetkililer il çapında kapsamlı bir denetim çalışması yaptırır da ileride Zonguldak'ta yaşanabilecek Adana benzeri acı olayların önüne geçilmiş olur.
Bu duygu ve düşüncelerle Adana'na hayatını kaybeden evlatlarımıza ve eğitmenlerine Cenab-ı Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza baş sağlığı dileriz.

 
Etiketler: ZONGULDAKTAKİ, YURTLAR
Yorumlar
Haber Yazılımı