Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 00:41 Bu haber 2698 kez okundu
 
VAROL DEMİRKÖSE GÜVEN TAZELEDİ
Siyaset Haberi
VAROL DEMİRKÖSE GÜVEN TAZELEDİ

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı'nın yapılan 13'üncü Olağan Genel Kurulu’nda tek liste gidilen kongrede İl Başkanı Varol Demirköse yeniden başkan seçildi. Alaborina Restaurant'ta yapılan kongreye; TBMM İdari Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP MYK Üyesi ve İl Koordinatörü Murat Kotra, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve yönetim kurulu üyeleri, MHP eski İl Başkanı Hamdi Ayan, Türkiye Kamu Sen'e bağlı sendikaların temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.
Kongre İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Kongrede Divan Kurulu oluşturulmadan bir kriz yaşandı. Varol Demirköse’nin adayı Erkan Haberal, Niyazi Kıransoy'un adayı ise Süleyman Yıldırım oldu. Niyazi Kıransoy, açık oylama ile yapılmak istenen Divan Başkanlığı seçimine itiraz ederek kapalı oylama yapılmasını talep etti. Kongreye bir süre ara verildi.
VAROL DEMİRKÖSE VE YÖNETİMİ
MHP İl Başkanı ve Adayı İlkay Varol Demirköse’nin listesinde; Kadir Abasız, Hüseyin Edebal, Cevdet Balçık, Mustafa Öztürk, Ercan Alaca, Hasan Kara, Bilge Keskin, Saruhan Çınar, Serdar Yaralı, Mevlüde Yalçıner, Öner Uysal, Türkan Özdemir, Alim Kalıncı, Kemal Yazıcı, Yıldırım Ataman, Halil İbrahim Uzun, Muhammet Tarkan Erenel, Atilla Tarık Semiz, Yakup Yıldırım, Ali Toprap, Erdal Şahin, Abdullah Bekar, Ali Yıldırım, Çetin Çelik, Mustafa Özcan, Yaşar Aksu, Ertuğrul Atabay, Recep Ünlü yer aldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: VAROL, DEMİRKÖSE, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı