Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 09:25 Bu haber 9149 kez okundu
 
VALİ TUTULMAZ KOZLU'YA TAM NOT VERDİ
Kozlu Gerekli Tedbirleri almış
Kozlu Haberi
VALİ TUTULMAZ KOZLU'YA TAM NOT VERDİ

Kozlu Gerekli Tedbirleri almış

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda Zonguldak’ta da Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı denetimler gerçekleştirdi.

Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Merkez ve İlçelerinde gerçekleştirdiği denetimler çerçevesinde Kozlu İlçesinin tedbirleri almış olduğunu dile getirerek Kozlu’ya tam not verdi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, beraberinde Vali Yardımcısı ve Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü,İl Emniyet Müdürü A. Metin Turanlı ve diğer yetkililerle birlikte Kozlu İlçesi’nde gerçekleştirdiği denetimlerde maske kullanan ve sosyal mesafe kurallarına uyarak işyerlerine virüse karşı uyarıcı yazılar yazan esnafa teşekkür etti.

Vali Tutulmaz ve beraberindekiler, Özel Halk Otobüsleri başta olmak üzere, kahvehane ve çay ocaklardı, ekmek ve simit fırınları, lokanta ve kafeler, berber ve kuaförler, marketler, taksi duraklarını tek tek gezerek esnafları koronavirüs salgınına karşı uyardı.

Vali Tutulmaz denetimler sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün 81 vilayetin tamamında bütün kamu görevlileri alanda burada vatandaşımızın bugüne kadar uyup uymadığını denetliyoruz bir taraftan da rehberlik ediyoruz. Şu ana kadar Kozlu ilçemizde yaptığımız denetimlerde kurallara önemli bir oranda uyulduğunu gördük. Ancak bundan sonra aynı hassasiyeti göstermemiz gerektiğini de buradan bütün halkımıza ifade etmek isterim. Çünkü kurallara uyulmadığı zaman bu hastalığın yayılması çok kolay ve bunun da ızdırabını kendimiz çekebiliriz, sevdiklerimiz çekebilir. O yüzden hassas olmamız lazım, dikkatli olmamız lazım. Sonuna kadar gayretli bir şekilde takip etmemiz lazım. Dikkat çekmek adına kalabalık bir şekilde denetimleri yapıyoruz. Bundan sonrada değişik ilçelerimizde bu denetimlere devam edeceğiz. Halkımızın gerekli hassasiyetini gördük kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonrada bu hassasiyetin devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: VALİ, TUTULMAZ, KOZLU'YA, TAM, NOT, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı