Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 12:46 Bu haber 10440 kez okundu
 
UMUTLAR YEŞERİYOR
Tabloyu görüp rehavete kapılmayalım. Evde kal, Sosyal mesafe ve Maske kullanımı başta olmak üzere koruyucu tedbirlere harfiyen uymaya devam edelim
Zonguldak Haberi
UMUTLAR YEŞERİYOR

Zonguldak'ta 14 mayıs Perşembe günü itibari ile Koronavirüs (covid-19) rakamlarını içeren tablo yüreklere su serpti.

Bu güne kadar 753 Koronavirüs vaka sayısı görülen,59 kişinin vefat ettiği ve adı büyük şehirlerle birlikte anılan Zongıuldak'ta 14 Mayıs Perşembe günü itibari ile vaka sayısı ve Vefat sayısının 0 olarak açıklanması alınan tedbirlerin olumlu sonuçlarını göstermeye başladığı şeklinde yorumlandı. Yine 14 Mayıs Perşembe günü itibari ile Koronavirüs(Covid-19) salgınından ötürü hastanelerin yoğun bakım servisinde tedavi gören yurttaş sayısı 8 kişi iken entübe durumda solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı 3 kişi olarak açıklandı.

14 Mayıs Perşembe günü itibari ile iyileşen hasta sayısı 6 kişi iken bu güne kadar toplam iyileşen sayısı 527 kişi olarak açıklandı.

Zonguldak'ta bu güne kadar 9567 kişiye Koronavirüs (Covid-19) testi yapıldığını açıklayan yetkililer, açıklanan umut verici rakamların ötürü yurttaşların rehavete kapılmamalarını ve alınan önlemlere harfiyen uymaya devam etmelerini aksi taktirde tablonun olumsuz yönde eski şekline hızla dönebileceğini ifade ettiler. 

 

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: UMUTLAR, YEŞERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı