Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 14:46 Bu haber 5519 kez okundu
 
TÜRKALİ TESİSLERİ SATILIYOR
Gündem Haberi
TÜRKALİ TESİSLERİ SATILIYOR

Mülkiyeti Özel Idare'ye ait Türkali Tesisleri, komisyonlardan gelen rapora göre tesisin satışı ve elde edilen gelirle idarenin araç ekipmanının yenilenmesi CHP Grubu'nun ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Zonguldak İl Genel Meclisi Ekim ayı 4'üncü Birleşim Toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.
Meclis yoklama ve bir önceki birleşim tutanağının özetinin okunup onaylanması ile başladı.

Gündemin 4'üncü maddesinde Türkali Tesisleri'nin satışı ile ilgili komisyon raporları görüşüldü.

Gündem maddesi şöyle: Mülkiyeti özel idareye ait plan Kilimli İlçesi Türkali Köyü, Köy Civarı Mevkiinde tapunun; 27 pafta 303 ada 3 parselde kayıtlı 343,46 m², 27 pafta 303 ada 92 parselde kayıtlı 1.301,17 m², Karşı Köy Mevkiinde 27 pafta 303 ada 2 parselde kayıtlı 3.615,03 m² olmak üzere toplam 5.259,66 m² arsa ve üzerinde bulunan, 22 Üniteli Motel ve Gazino Tesislerinin satışı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Sanayi ve Ticaret, Turizm, Köylere Yönelik Hizmetler ile Çevre ve Sağlık Komisyonların ortakalaş hazırlamış oldukları 15 – 18 – 8 – 1 – 13 – 9 sayılı raporlarının görüşüldü.

CHP İl genel Meclisi Üyesi Hayrettin Kartal, muhammen bedelin çok düşük tutulduğuna dikkat çekerek, Filyos Projesine kazma vurulduğu anda satışı görüşülen Türkali Tesislerinin değerinin en az 10 misli artacağına vurgu yaptı ve CHP grubu adına satışa karşı olduklarını dile getirdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli CHP’li Kartal’ın sözlerini acıtasyon olarak nitelendirerek, geçmişte İl Genel Meclisinde iktidarları döneminde çok güzel hizmetler yapıldığını dile getirdi.

Karaveli, amaçlarının hizmet üretmek olduğunu, buradan gelecek gelirle Özel İdareye ait yenilenmesi gerekli araçların yenilenebileceğini, daha hızlı ve kaliteli hizmet edebilmek için sadeleşmek gerektiğini ifade etti.

Mülkiyeti Özel Idare'ye ait Türkali Tesisleri, komisyonlardan gelen rapora göre tesisin satışı ve elde edilen gelirle idarenin araç ekipmanının yenilenmesi CHP Grubu'nun ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.(BKH)

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKALİ, TESİSLERİ, SATILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı