Haber Detayı
15 Temmuz 2015 - Çarşamba 20:30 Bu haber 995 kez okundu
 
SAHiBiNDEN DENiZE SIFIR
Kozlu Sahilinde Belediye vasıtası ile Hazine Arazisi talanı devam ediyor.
Kozlu Haberi
SAHiBiNDEN DENiZE SIFIR

Kozlu Sahilinde Belediye vasıtası ile Hazine Arazisi talanı devam ediyor.
İmar Revizyon planları Mahkeme tarafından iptal edilen Kozlu İlçesi’nde, Belediye Hazine’den kiraladığı arazileri üzerinde İmar değişikliği yapmak suretiyle üçüncü şahıslara devrediyor ya da kiralıyor.
Denize sıfır pozisyonda bulunan arazileri Belediyeden kiralayan yandaşlar ise Kıyı Kenar Çizgisi içerisinde bulunmasına rağmen, buralarda Ticari alanlar oluşturup yapılaşma gerçekleştiriyorlar.
İmar Dolgu Planları ve Kiralama esasları Belediye tarafından hiçe sayılan bu Hazine Arazilerindeki yapılaşma, Kozlu Sahil Projesinin amacından saptırılarak görüntü kirliliğine yol açmasının yanında kiralayan açısından da büyük rant teşkil ediyor.
Son olarak Kozlu Sahilindeki EMKA AQUAPARK DÜĞÜN SALONU’nun yanında inşaatı devam eden yapı ve oluşturulan Ticari Alan görenlere, ‘Yok artık bu kadar da olmaz. Birilerine rant sağlamak üzere güzelim sahillerimiz talan ediliyor.
Hazine arazileri yandaşa peşkeş çekiliyor. Valilik ve Milli Emlak Müdürlüğü artık bu talana bir dur demeli’ şeklindeki sözlerle tepkilerini dile getirdiler. (BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Kozlu, Sahilinde, Belediye, vasıtası, Hazine, Arazisi, talanı, devam, ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı