Haber Detayı
03 Temmuz 2014 - Perşembe 19:06 Bu haber 2902 kez okundu
 
SAFRANBOLU’DA KOZLU’NUN TANITIMI İÇİN MÜCADELE VERİYOR
Sayın;'Kozlu'muzun gizli kalan güzelliklerini ortaya çıkartıp, Kozlu’yu turizme açalım. Gerekirse ben Safranbolu’da stand açıp Kozlu’nun tanıtımını dahi yaparım’
Kozlu Haberi
SAFRANBOLU’DA KOZLU’NUN TANITIMI İÇİN MÜCADELE VERİYOR

Kozlu’nun tanınmış ve köklü esnaflarından olan Sayınlar Öğrenci Yurtları’nın sahibi Vedat Sayın, bir yandan Kozlu dışındaki tek yatırımı olarak nitelendirdiği, Karabük İline bağlı tarihi Safranbolu İlçesindeki konak-pansiyon işletmeciliğini yaparken, diğer yandan da Kozlu’da turizmin geliştirilmesi, Safranbolu’ya gelen tur firmalarının Kozlu’ya da uğramaları için alternatif projeler üretmeye çalışıyor.

 Bütün yatırımlarının Kozlu’da olduğunu, Kozlu dışında tek yatırımı olan tarihi Safranbolu’daki konak işletmesini de turizm otelcilik mezunu olan oğlu için yaptığını ifade eden Vedat Sayın, Kozlu’da yaşamayı sevdiğini, Kozlu’nun gelişmesi için atılacak her adımda seve seve katkıda bulunacağını ifade etti.

Sayın sözlerine şöyle devam etti; ‘Benim Safranbolu’da oğlum için yaptığım konak işletmesi yatırımının haricinde Kozlu dışında iğne ucu kadar yatırımım yok. Kozlu’dan kazandığımı Kozlu’ya yatırırım. Safranbolu’da yaptığımız konak işletmeciliği sayesinde gördüm ki, turizm kentlerin gelişmesi adına çok önemli. Bizim Kozlu’da birçok gizli kalmış doğal ve tarihsel güzelliklerimiz var. Bunları gün yüzüne çıkartıp, Kozlu’ya turist çeksek güzel olmaz mı? Ben İstanbul- Bolu üzerinden Safranbolu’ya gelen turları, geldikleri güzergahtan değil de Filyos-Zonguldak-Akçakoca güzergahından geriye dönmeleri için ikna etmeye çalışıyorum.

Kozlumuzun gizli kalan güzelliklerini ortaya çıkartıp, Kozlu’yu turizme açalım. Gerekirse ben Safranbolu’da stand açıp Kozlu’nun tanıtımını dahi yaparım’ dedi.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: SayınKozlumuzun, gizli, kalan, güzelliklerini, ortaya, çıkartıp, Kozlu’yu, turiz
Yorumlar
Haber Yazılımı