Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 22:35 Bu haber 4014 kez okundu
 
PULAT UYGULAMAYA ÇİFTE STANDART DEDİ VE VALİ’Yİ KINADI
PULAT UYGULAMAYA ÇİFTE STANDART DEDİ VE VALİ’Yİ KINADI
Gündem Haberi
PULAT UYGULAMAYA ÇİFTE STANDART DEDİ VE VALİ’Yİ KINADI

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, 10 Kasım Atatürk'ün ölümünün 82.yılı nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk koyma taleplerini koronavürüs (Covid-19) ile mücadele önlemeleri  kapsamında reddeden Valiliği çifte standart uygulamakla itham ederek, kınadığını dile getirdi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı'nın 29 Ekim'de yaptığı yemeği hatırlatarak "400 kişilik yemek verirken pandemi yok, biz çelenk koyarken mi var? Diyerek  tepkisini dile getiren CHP İl Başkanı Pulat sözlerini şöyle sürdürdü;
"Bugün Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82.yıl dönümünü saygıyla andık.
Devlet töreni sonrasında Atamızın huzuruna çelenk koymak istediğimizi, ancak pandemi kuralları gereğince izin verilemeyeceğini, önce saat 13.00’de, sonra da 11.00 ‘de çelenk koyabileceğimiz söylendi.
Ben de herhangi bir hafta kutlaması olmadığını, çelengin saat 11.00’de veya 13.00’de koymanın bir anlamı olmayacağını söyledim.
Biz çelenk koymak istediğimiz de açık alanda bile pandemi kuralları önemli oluyor da, 29 Ekim 2020 akşamı AKP Merkez İlçe örgütü tarafından düzenlenen 400 kişilik yemekte pandemi kurallarının önemi olmuyor mu?
Bizlerin amacı, Ulu Önderimizi ve resmi bayramlarımızda partimizin çelengini saygı çerçevesinde sunmaktır. Bunda başka amacımız yoktur. Bu amaçla yapmaya çalıştığımız etkinliklerde bizlere sürekli sorun çıkaran Valilik Makamını şiddetle kınıyorum"

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PULAT, UYGULAMAYA, ÇİFTE, STANDART, DEDİ, VE, VALİ’Yİ, KINADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı