Haber Detayı
04 Temmuz 2014 - Cuma 12:50 Bu haber 562 kez okundu
 
MHP Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarına Türkiye Kamu-Sen ziyareti ile başladı
10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, MHP Zonguldak teşkilatı ilk startı, Türkiye Kamu-Sen’e yapılan ziyaretle verdi.
Zonguldak Haberi
MHP Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarına Türkiye Kamu-Sen ziyareti ile başladı

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP Merkez İlçe Başkanı Okan Doğramacı, İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner ve yöneticilerle birlikte, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve Kamu-Sen’e bağlı sendika şube yöneticilerine destek ziyareti yaptı.

Çatı aday olarak Cumhurbaşkanlığına aday olan Ekmeleddinİhsanoğlu’nun iyi bir aday olduğunu belirten MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, hedeflerinin ilk turda yüzde 60 oy alarak İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı seçmek olduğunu söyledi.

AYAN: O HEPİMİZİN ADAYI TEMASI İLE YOLA ÇIKTIK

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddinİhsanoğlu’nun herkesin adayı diyebilecekleri bir aday olduğunu vurgulayan Hamdi Ayan, “Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak il teşkilatları bugün il yönetimi, aynı anda  da 8 ilçe teşkilatı aynı saatte bağlı bulundukları ilçe olmak kaydıyla yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı süreci için startı vermiş bulunuyoruz. Bizler sayın genel başkanlarımızın uzun bir süre içerisinde çalışmalarını tamamlayıp, Türkiye’de siyasi vizyonun ayakları üzerinde durabilmesi ve Türkiye’nin normalleşme sürecine girebilmesi için yapmış oldukları çalışmaların ardından Sayın Ekmeleddinİhsanoğlu çatı aday olarak Türkiye’mizin önüne konulmuştur. Bizler teşkilatlar olarak Cumhurbaşkanı adayımızın Zonguldak’ımızda koymuş olduğumuz bir yüzde 60 hedefimiz var. Tabii ki bunun üstü bizleri çok memnun edecektir. Türkiye’yi yöneten Adalet ve Kalkınma Partisi 12 yılda almış olduğu bir süreç var ve siyasette de hiçbir şey tesadüfen gelişmez. Geldikleri günden itibaren etnik bir bölünme çabası içerisinde ve Güney Doğu’da yaşanan hadiselere baktığımızda bunun arkasından andımızın kaldırılması, Türkiye Cumhuriyeti ibarelerinin kaldırılmasının bir tesadüf olmadığı, Türk milletinin milli ve manevi değerlerinin bölündüğü ayan beyan ortaya çıkmıştır.

İşte böyle bir süreçte Türkiye’nin siyasetinin yeniden şekillenebilmesi ve herkesin adayı diyebileceğimiz bir insanın yola çıkması böyle bir süreçte bizler için çok önemlidir. Bu bakımdan bu süreci yürüten başta Genel başkanlara ve bu sürece katkı sağlayan Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti ve Demokratik Sol Partili arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Burada yapılmak istenen ‘o bizim adayımız’ ‘o hepimizin adayı’ teması ile biz il teşkilatları olarak yola çıktık. Yani bu yola çıkışın adı o hepimizin Cumhurbaşkanı şeklinde bir tema ile yola çıktık. Bizler bu bakımdan Türkiye Kamu-Sen önemli bir sivil toplum örgütü olduğundan dolayı bu konularda kuruluş felsefesi itibariyle milliyetçiliği öne alan, milli ve manevi değerleri bizler gibi düşünen bir kurum ve kuruluşumuz olduğundan dolayı startımızı Türkiye Kamu-Sen il temsilciliğine bağlı şube başkanlarıyla birlikte yapmaya ve onlara adayımızı anlatmaya, aynı zamanda da bu süreçte kendilerinin bizlere destek olabilmesi için bu ziyareti yapmış bulunmaktayız.” diyerek, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kavgasız, gürültüsüz tamamlanması temennisinde bulunurken, çatı aday Ekmeleddinİhsanoğlu’nun ilk turda Cumhurbaşkanı olacağına inandığını söyledi. 

BACIOĞLU: HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ise yaptığı konuşmada, MHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatının ziyaretlerinden  dolayı teşekkürlerini ileterek, “Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tüm Türk milletine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Çıkartmış oldukları aday Sayın Ekmeleddinİhsanoğlu’nun da tüm Türkiye’yi kucaklayacak, iyi bir aday olduğunu düşünüyorum. Umuyorum hayırlara vesile olur. Sonucu ülkemiz ve milletimiz adına Türk milletini kucaklayacak bir adayı Cumhurbaşkanı olarak görmeyi yüce rabbimiz bizlere nasip eder inşallah.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: 10, Ağustos, 2014, tarihinde, gerçekleştirilecek, olan, Cumhurbaşkanlığı, seçiml
Yorumlar
Haber Yazılımı