Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 13:43 Bu haber 10320 kez okundu
 
METEOROLOJİ UYARDI
İçerisinde Zonguldak'ın da bulunduğu 7 İl risk altında...
Zonguldak Haberi
METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından için de Zonguldak'ın da bulunduğu 7 il için hava sıcaklığının Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşacağı bildirildi.

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada, Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak’ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Yapılan son değerlendirmelere göre; bu hafta sonundan itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak il genelinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir.
Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir."

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: METEOROLOJİ, UYARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı