Sitenin sağında bir giydirme reklam

LGS için Tüm Hazırlıklar Tamam

Eğitim (Web Sitesi) - Web Sitesi | 01.06.2023 - 21:20, Güncelleme: 01.06.2023 - 21:20 6864+ kez okundu.
 

LGS için Tüm Hazırlıklar Tamam

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıklar, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN başkanlığında iki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda gözden geçirildi.
Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıklar, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN başkanlığında iki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda gözden geçirildi. Toplantıda sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için alınan önlemler değerlendirildi. Öğrenciler LGS kapsamındaki sınava kendi okullarında girecekler. Sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak. Sınavın Zonguldak Merkez ve 7 ilçede sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda sınava ilişkin hazırlıklar ve sınav sürecinde yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı olarak ele alındı.  İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN Başkanlığında yapılan toplantının birinci oturumuna; Zonguldak Merkezdeki 21 sınav binasında görevli bina sınav komisyonları ve Bölge Sınav Yürütme Komisyon üyeleri, toplantının ikinci oturumuna; Eğitim Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ,Eğitim Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürleri, İl temsilcisi olarak görevlendirilen Şube Müdürleri katıldı. 4 Haziran 2023 Pazar  günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıkları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN; “İlimizde 121 okulumuzda,517 normal salon,99 tek kişilik salonda 7291 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirilecek olan liselere geçiş sistemi kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin hazırlıkları değerlendirme fırsatı bulduk. Öğrencilerimizin öğrenim hayatlarında önemli adımlardan birisi olan bu sınavın sorunsuz sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için İlimizde tüm tedbirlerimizi alıyoruz. Sınav binalarımızda, bina sınav komisyonlarımız sınava ilişkin tüm tedbirleri alarak hazırlıkları tamamladılar. Salonlarda   görev yapacak öğretmenlerimizin görev tanımlaması yapıldı. Sınav öncesi, sınav süreci ve sınav sonrası yapılacak çalışmalara dair bina sınav komisyonlarımızı bilgilendirdik. Tüm çabalarımız evlatlarımızın geleceği için. Milli Eğitim Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav (LGS) 2023’ün tüm uygulama hassasiyetleri değerlendirildi ve büyük bir titizlikle İlimizde uygulanacak. Bu sınavın, sınav sürecindeki  öğrencilerimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Evlatlarımızın, hayallerine giden yollarında onları desteklemeye devam edeceğiz.  
Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıklar, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN başkanlığında iki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda gözden geçirildi.

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıklar, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN başkanlığında iki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda gözden geçirildi. Toplantıda sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için alınan önlemler değerlendirildi. Öğrenciler LGS kapsamındaki sınava kendi okullarında girecekler. Sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak.

Sınavın Zonguldak Merkez ve 7 ilçede sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda sınava ilişkin hazırlıklar ve sınav sürecinde yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı olarak ele alındı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN Başkanlığında yapılan toplantının birinci oturumuna; Zonguldak Merkezdeki 21 sınav binasında görevli bina sınav komisyonları ve Bölge Sınav Yürütme Komisyon üyeleri, toplantının ikinci oturumuna; Eğitim Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ,Eğitim Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürleri, İl temsilcisi olarak görevlendirilen Şube Müdürleri katıldı.

4 Haziran 2023 Pazar  günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıkları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN; “İlimizde 121 okulumuzda,517 normal salon,99 tek kişilik salonda 7291 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirilecek olan liselere geçiş sistemi kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin hazırlıkları değerlendirme fırsatı bulduk. Öğrencilerimizin öğrenim hayatlarında önemli adımlardan birisi olan bu sınavın sorunsuz sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için İlimizde tüm tedbirlerimizi alıyoruz.

Sınav binalarımızda, bina sınav komisyonlarımız sınava ilişkin tüm tedbirleri alarak hazırlıkları tamamladılar. Salonlarda   görev yapacak öğretmenlerimizin görev tanımlaması yapıldı. Sınav öncesi, sınav süreci ve sınav sonrası yapılacak çalışmalara dair bina sınav komisyonlarımızı bilgilendirdik. Tüm çabalarımız evlatlarımızın geleceği için. Milli Eğitim Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav (LGS) 2023’ün tüm uygulama hassasiyetleri değerlendirildi ve büyük bir titizlikle İlimizde uygulanacak.

Bu sınavın, sınav sürecindeki  öğrencilerimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Evlatlarımızın, hayallerine giden yollarında onları desteklemeye devam edeceğiz.

 

Zonguldak HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve batikaradenizhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.