Haber Detayı
11 Temmuz 2015 - Cumartesi 14:54 Bu haber 1638 kez okundu
 
KOZLU BELEDiYESiNDE SKANDAL!!!
*CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ! n BELEDİYE MECLİSİ DEĞİL SANKİ NOTER. *MECLİSTEN SULH İÇİN YETKİ İSTEYEN ERTAN ŞAHİN, DAHA YETKİYİ ALMADAN PARALARI ALIP DAĞITMIŞ BİLE… *YA BU KARARA BELEDİYE MECLİSİ ‘‘HAYIR’’ DESEYDİ, ŞAHİN’İN ALIP DAĞITTIĞI PARALAR NE OLACAKTI? *SORUŞTURMASI DEVAM EDEN BİR KONU İLE İLGİLİ BÖYLE BİR KARAR ALINMAK İSTEMESİ DE AYRI BİR MERAK KONUSU! *SORUŞTURMA SÜRERKEN İNŞAAT DEVAM EDİYOR!
Kozlu Haberi
KOZLU BELEDiYESiNDE SKANDAL!!!

Kozlu Belediye Meclisi’nin 06.02. 2015 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında akıllara durgunluk veren Devlet Ciddiyeti ile bağdaşmayan aynı zamanda hukuk dışı bir olay yaşandığı ortaya çıktı.
Eski Terminal Arazisi olarakta bilinen Kozlu Merkez Mah. 13 Pafta, 2 Ada, 81 No’lu Parsel ile ilgili önceki yönetim tarafından bir inşaat şirketine satışı yapılan, ancak parası tahsil edilmeden tapu devri yapılmasına karşılık önceki yönetimin encümen kararı ile satışı iptal ettiği arsa ile ilgili hukuki yollara başvurup parayı satışı iptal edeceği yerde, ilgili inşaat şirketinin ayağına kadar giderek uzlaşmaya varan AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in bu girişimi Belediye Meclisinden yetki almadan gerçekleştirdiği, ortaya çıktı.
06 Şubat 2015 Tarihinde toplanan Kozlu Belediye Meclis’inde tutanaklarda da mevcut olduğu üzere CHP’li Belediye Meclis Üyesi Kozlu eski Belediye Başkanı Hüdai Dökmeci’nin ‘Nasıl Sulh Olduk?’ sorusu üzerine Ertan Şahin’in Belediye Meclis toplantısında verdiği cevap yaşanan hukuksuzluğun ispatı niteliğindeydi.
MECLİSTEN SULH İÇİN YETKİ İSTEYEN ERTAN ŞAHİN, DAHA YETKİYİ ALMADAN PARALARI ALIP DAĞITMIŞ BİLE…
İşte tutanaklara geçen Belediye Meclisindeki o diyalog;
Ertan Şahin, ‘Firma Tarafından Belediyemiz hesabına 3.339.022.48 TL yatırılmıştır. Yine de Avukatlık ücreti talep edeceğiz. Buradan gelen paraları eşit şekilde personele ve piyasa borçlarına ödedik. Kozlu piyasasında biraz da olsa canlılık oldu. Başka görüş bildirecek olmadığına göre kabul edenler işaret buyursun.’
BELEDİYE MECLİSİ DEĞİL SANKİ NOTER!
Gündem Maddesi oylanıyor, CHP’li Belediye Meclis üyelerinden Hüdai Dökmeci ‘RET’, İsmet Dilmaç ve Behçet Kemal Danış ‘ÇEKİMSER’ oy kullanıyor. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul ediliyor!
YA BU KARARA BELEDİYE MECLİSİ ‘‘HAYIR’’ DESEYDİ, ŞAHİN’İN ALIP DAĞITTIĞI PARALAR NE OLACAKTI?
Yani önceki yönetimin parasını almadan tapusunu devrettiği ardından da Encümen kararı ile satışı iptal ettiği arsa ile ilgili Müteahhit Firmanın ayağına kadar giden Ertan Şahin, eski yönetimden daha büyük bir yanlışa imza atıyor. Belediye Meclisinden uzlaşma için karar çıkartmadan paraları alıp dağıtıyor, ardından da piyasa canlandı diye övünüyor.
Şimdi gözler Ertan Şahin ve Şahin’in her kararına sorgulamadan el kaldırıp ‘EVET’ oyu veren AKP’li ve onlarla birlikte hareket eden CHP’li Meclis üyesi Halil Ardıç ile CHP’den seçilip partisinden istifa eden ancak Belediye Meclis üyeliğinden istifa etmeyen Bekir Atalay’ın durumlarının ne olacağında.
CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ!
Cumhuriyet Savcılarının skandal niteliğindeki bu olaya kayıtsız kalmayacağı ve Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın Soruşturma izni vermesine kesin gözü ile bakılıyor.
SORUŞTURMASI DEVAM EDEN BİR KONU İLE İLGİLİ BÖYLE BİR KARAR ALINMAK İSTEMESİ DE AYRI BİR MERAK KONUSU!
Eski Terminal Arazisi olarakta bilinen Kozlu Merkez Mah. 13 Pafta, 2 Ada, 81 No’lu Parsel’in satışına, parasının tahsil edilmeden tapu devir işlemlerinin gerçekleştirilmesine ve ardından Encümen kararı ile ihalenin iptal edilmesi ile ilgili Zonguldak Cumhuriyet Savcılığının soruşturma yürüttüğünü bile bile soruşturma neticelenmeden Ertan Şahin’in böyle bir sulh kararını meclise sunması, meclis onayını almadan parayı tahsil ederek harcaması ise ayrı bir merak konusu olarak ortaya çıkıyor!
SORUŞTURMA SÜRERKEN İNŞAAT DEVAM EDİYOR!
Kozlu Belediye Meclisinin 06 Şubat 2015 tarihindeki Sulh kararının ardından Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı 16 Mart 2015 tarihli Başsavcılık teskeresi ile Ankara’ya , ‘Zonguldak’ta konu olayla ilgili olarak yetkin bilirkişi bulunmadığından biri mümkün ise Sayıştay emekli denetçisi olmak üzere belediye ve ihale mevzuatına hakim ve daha önce bilirkişi raporu veren 3 kişi dışındaki 3 kişilik bilirkişi heyetine verilerek soruşturma izni dosyalarının yeniden incelenmesini’ talep etti.
Soruşturma devam ederken münazaralı olan bir arsada inşaatın hangi ruhsat ve olurla devam ettiği, neden tedbiren durdurulmadığı ise kamuoyunun dikkatinden kaçmadı.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: *CUMHURİYET, SAVCILARINI, GÖREVE, ÇAĞIRIYORUZ n, BELEDİYE, MECLİSİ, DEĞİL, SANK
Yorumlar
Haber Yazılımı