Haber Detayı
08 Nisan 2022 - Cuma 13:14 Bu haber 801 kez okundu
 
KOZLU SAHİLİNDE ‘ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI’ HİZMETE GİRDİ
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kozlu sahilinde yapılan ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda inceleme yaparak yaptığı açıklamada, “Bu proje, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun tüm illerimizde uygulamakta olduğu bir proje. Sayın Bakanımızın emirleri doğrultusunda bizde ilimizde bu projeyi gerçekleştirdik” dedi.
Kozlu Haberi
 KOZLU SAHİLİNDE ‘ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI’ HİZMETE GİRDİ

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kozlu sahilinde yapılan ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda inceleme yaparak yaptığı açıklamada, “Bu proje, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun tüm illerimizde uygulamakta olduğu bir proje. Sayın Bakanımızın emirleri doğrultusunda bizde ilimizde bu projeyi gerçekleştirdik” dedi.

Zonguldak protokolü Kozlu İlçesinde yapımı tamamlanan, 'Çocuk Trafik Eğitim Parkın'da inceleme yaptı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kozlu sahilinde yapılan 'Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda inceleme yaparken, beraberinde Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, jandarma ve emniyet güçleri ile okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Eğitim parkının incelenmesinin ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz öğrenciler ile bir araya gelerek günün anlam ve önemine ilişkin yapılan sunumu dinledi.

Yapılan sunumun ardından trafik polisleri, çocuklara, eğitim parkında neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak anlattı.

Ardından, öğrenciler araçlar ile birlikte Trafik eğitim parkında deneme sürüşü yaparken, yanında bulunan Emniyet ve Jandarma trafikçileri tarafından kendilerine eşlik ettiler.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da, şoför koltuğuna geçerek 'Çocuk Trafik Eğitim Parkında' deneme sürüşü yaptı.

Çocuk Trafik Eğitim Parkın'da gerekli inceleme ve çalışmaların ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz yaptığı açıklamada, "Bugün ilçemizde faaliyete başlayan trafik eğitim parkını inceliyoruz, geziyoruz. Bu proje, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun tüm illerimizde uygulamakta olduğu bir proje. Sayın Bakanımızın emirleri doğrultusunda bizde ilimizde bu projeyi gerçekleştirdik" diyerek şunları söyledi:

"Öğrencilerimizin trafik eğitimlerini küçük yaştan itibaren alarak, trafik bilincinin oluşarak, eğitimli bir şekilde hayata başlamalarını öngörüyor Burada da bütün öğrencilerimizi bir sıra dahilinde eğitimden geçireceğiz. Şunu görüyoruz; ölümlerin çoğu, trafik kazalarından kaynaklanan ölümler. Her ne kadar son yıllarda yapılan bilgilendirmelerle, projelerle, dikkat çekmelerle azaltılsa da yine, hala maalesef trafik kazalarından ölümler gerçekleşiyor. Küçük yaştan itibaren çocuklarımızın eğitimlerini okullarda alarak gerçekleştirebileceği ortada. Bu vesileyle bu proje yürürlüğe sokuldu.

Özel İdaremize teşekkür etmek istiyorum, önemli bir şekilde katkı sağladı. Yine Kozlu Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz, yer tahsisini bizlere sağladılar. Bundan sonra yine kurumlar arasında da işbirliği içerisinde bu projenin yürütülmesini öngörüyoruz. Burada Milli Eğitim, Emniyet, Kozlu Belediyesi, Özel İdare işbirliği içerisinde bu işi yürütecek. Yine bazı kurumlarımızda zaman zaman öğrencilerimize günlük hayatta ihtiyaç duyulan bilgiler verecek. Gönlümüz bu sahanın, pistin, parkın en verimli şekilde kullanılması. Boş zamanının olmaması, hatta boş zamanında, tatillerde de başka amaçlarla bu pistin kullanılabileceğini öngörüyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu yaşayarak göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: , KOZLU, SAHİLİNDE, ‘ÇOCUK, TRAFİK, EĞİTİM, PARKI’, HİZMETE, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı