Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 23:10 Bu haber 2797 kez okundu
 
KOZLU PAZARYERİ KAPATILDI
Korona Virüs (Covid-19) Salgını sebebiyle Zonguldak ve ilçelerinde vaka sayılarının ve ölümlerin hızla artmasından dolayı alınan önlemler artırılıyor. .
Kozlu Haberi
KOZLU PAZARYERİ KAPATILDI

Korona Virüs (Covid-19) Salgını sebebiyle Zonguldak ve ilçelerinde vaka sayılarının ve ölümlerin hızla artmasından dolayı alınan önlemler artırılıyor.

Korona Virüs (Covid-19)salgınının yayılma hızını yavaşlatmak amacıyla gerek Kaymakamlık gerekse Kozlu Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara evden çıkmama uyarıları yapılmasının yanında şehir merkezinde araç parkı (açık otoparklarda dahil) yasaklandı.

Son olarak Pandemi Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde Salı ve Cuma Günleri kurulan Kozlu Halk Pazarının kapatılmasına karar verildi.

Belediye yetkilileri Pazar giriş ve çıkışlarını barikatlarla mühürleyip uyarı yazıları astılar.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kozlu Pazarının güvenlik gerekçesi ile kapatıldığını Salı günü kimsenin pazara inmemesini dile getirerek, Kozluluların mahallelere çıkacak seyyar araçlar ile Pazar alışverişini yapabileceklerini,mağdur edilmeyeceklerini belirtti.

Bektaş sosyal medya hesabından Kozlululara şu ifadelerle seslendi;
Saygıdeğer Kozlulular;

Covid-19 önlemleri kapsamında Zonguldak Hıfzısıhha kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda Kozlu Açık Pazaryeri kapatılmıştır. Vatandaşlarımızın mağdur durumda kalmamaları için pazaryeri esnafının mahallelerde seyyar satış yapmasına izin verilecektir. Kozlu halkımızın pazaryerine inmemesi önemle duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOZLU, PAZARYERİ, KAPATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı