Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 11:43 Bu haber 55396 kez okundu
 
Köy sayımız 381 oldu
Ereğli-BURUNCUK'un köy olma talebi mecliste kabul edildi
Zonguldak Haberi
Köy sayımız 381 oldu

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin 4.birleşimi gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında yapılan birleşim açılış ve yoklama ile başladı.

Ardından bir önceki oturmayı tutanak özeti okunarak oynanarak Gündem maddesinin görüşülmesine geçildi. Mecliste; İlimiz Ereğli İlçesi Keşkek Köyü Buruncuk bağlısının, ana köyden ayrılarak “Buruncuk” adı altında bağımsız köy olma talebiyle ilgili İmar ve Bayındırlık, İçişleri, Köylere Yönelik Hizmetler ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarınının ortaklaşa hazırlamış oldukları rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Bu kararla birlikte Zonguldak'ta köy sayısı 380'den 381'e yükselmiş oldu.

 Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Nebahattin Yılmaz gündem dışı söz olarak özel idareye ait Devrek bölgesinde alınan 41 Toprak analizinin aynı sonuçta çıkmasının şüpheli olduğunu dolayısıyla bunun incelenmesi gerektiğini ifade etti.

 İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu'da Nebahattin Yılmaz'a raporları getirilerek incelenmesi gerektiğini söyledi. Bu esnada AK Parti Devrek İl Genel Meclisi İsa Bükrü'de Devrek İlçe Tarım Müdürlüğü'nü telefonla arayarak raporları sordu ve yaptığı açıklamada Devrek İlçe Tarım Müdürlüğü'nün aynı bölgeden olması gerektiği gerekçesiyle sonuçlarını aynı çıkmasının doğal olduğunu ifade ettiğini kaydetti. Cumhuriyet Halk Partisi. Çaycuma İl Genel Meclis Üyesi Burhan Çakır'da tren seferleri yeniden başlaması gerektiğini vatandaşın mağdur olduğunu belirterek yetkililere çağrı'da bulundu Gündem dışı yapılan konuşmaların ardından, gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesiyle birleşim sona erdi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, sayımız, 381, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı