Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 00:36 Bu haber 1002 kez okundu
 
Kavgalar Tamamen Duygusal mı?
Kozlu Belediyesi’nin en muhalif meclis üyesi kim? Diye bir soru soracak olsak sanırım herkesin aklına aynı isim gelir. Sadece Meclis toplantılarında değil, sosyal medyada ve fırsat bulduğu her platformda acımasız bir şekilde Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı eleştirmekten geri kalmıyor.
Gündem Haberi
Kavgalar Tamamen Duygusal mı?

Kozlu Belediyesi’nin en muhalif meclis üyesi kim? Diye bir soru soracak olsak sanırım herkesin aklına aynı isim gelir.

Sadece Meclis toplantılarında değil, sosyal medyada ve fırsat bulduğu her platformda acımasız bir şekilde Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı eleştirmekten geri kalmıyor.

Sadece Ali Bektaş’ı değil, ekibinde yer aldığı birlikte seçime girdikleri CHP’nin Belediye Başkan Adayını, hatta CHP’nin İlçe başkanını da en ağır şekilde eleştirdiği, hatta eleştirilerinin hakaret boyutuna ulaştığı gerekçesi ile İlçe yönetimi tarafından disipline sevk edilip, CHP’den ihraç edilen bağımsız meclis üyesi Celal Murat Birinci’den bahsediyoruz.

Seçimden önce Ali Bektaş ile arasından su sızmayan, hatta Ak Parti’den Meclis üyesi adayı olacağı öngörülen C.Murat Birinci, son yerel seçimde tahminleri yanlış çıkartarak CHP’den birinci sıra adayı oldu.

Bu durum CHP içerisinde ve kamuoyunda o kadar tuhaf algılandı ki, Birinci’yi CHP’nin içine Truva Atı misali Ali Bektaş’ın yerleştirdiği bile iddia edildi. 

Ancak bir süre sonra Birinci ile Serkan Günay arasındaki bir ticaretten ötürü Başkan Bektaş ile Birinci’nin arası açıldı.

Birinci mahsuplaşma karşılığı Günay’dan kendi tarafına geçen belediye alacaklarına karşılık Kozlu Belediyesinin taşınmazlarına ve gelirlerine haciz koydurdu.

Bu da yetmezmiş gibi meclis üyesi olduğu belediyenin kasasına icra memurları eşliğinde kasa haczi yaptırdı.

Bu durum belediyeyi zor şartlar altında yönetmeye çalışan Başkan Ali Bektaş’ın ve diğer meclis üyelerinin zoruna gitti.

Hemen her Meclis toplantısında Başkan Bektaş ile Birinci arasında sert tartışmalar oldu.

2021 yılının ilk meclis toplantısında da benzer bir tartışma yaşandı. Vatandaşın ve halk otobüsü işletmesinin haklarını korumak adına gündem dışı görüşülen ve komisyona havale edilen gündem dışı madde sırasında söz almadan başkanın açıklamalarına müdahale eden Birinci’nin salondan çıkartmasını istedi başkan.

Sert bir tartışmanın ardından başkan sükûnetini korudu ve ortam yumuşadı.

Şimdi gelelim Kozlu kamuoyunda yüksek sesle dillendirilmeye başlayan dedikoduya…

Murat Birinci’nin Ali Bektaş ile olan kavgası da muhalefeti de göstermelik diye konuşuluyor sokakta.

Hatta yakında CHP’den ihraç edilen Murat Birinci’yi AKP saflarında ve Bektaş’a en yakın meclis üyesi olarak görürseniz de şaşırmayın’ diye konuşuluyor.

Dedikodu deyip geçmemek lazım, o kadar akıl almaz boyutta iddialar var ki, Murat Birinci ile Başkan’ın arasını yapma çalışmalarının başlandığı, bu yönde Birinci’nin bir imar sorununun çözümü için başkanın iyi niyet göstergesi olarak yardımcı olduğu bile dile getiriliyor.

Bu kadar detaya inmemek adına dedikodulardan birini bizzat C.Murat Birinci’ye bizzat sorduk;

Kozlu kamuoyunda, ‘Yakında Murat Birinciyi Ali Bektaş ile kol kola, omuz omuza görürseniz şaşırmayın’ şeklinde bir iddia dolaşıyor, buna ne diyorsun? Dedik.

Aldığımız cevap şu;

‘Benim Ali Bektaş ile şahsi bir kavgam yok! Düşmanlığım yok. Daha önce ailece görüştüğüm bir büyüğüm. Bir araya da gelirim. Benim kavgam Kozlu’nun menfaatleri için’ demişti…

Gelecek günler ve yaşanacak olanlar Kozlu Kamuoyuna, Murat Birinci’nin Ali Bektaş ile olan kavgasının ilkesel mi yoksa tamamen duygusal mı olacağını gösterecek!

İzleyip göreceğiz…

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Kavgalar, Tamamen, Duygusal, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı