Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 20:55 Bu haber 3126 kez okundu
 
KARGALAR ORTAOKULUNA OKULUM TEMİZ BELGESİ VERİLDİ
Eğitim Haberi
KARGALAR ORTAOKULUNA OKULUM TEMİZ BELGESİ VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı. Bu bağlamda bütün kriterleri yerine getiren Kozlu Kargalar Ortaokulunu  ziyaret eden Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök ‘OKULUM TEMİZ’ Belgesini Kargalar Ortaokulu Müdürü Özer Öner Yıldız ve Müdür Yardımcısı Yeliz Öztürk’e takdim etti.

Kargalar Ortaokulu Müdürü Özer Öner Yıldız Okulum Temiz Belgesi almada TSE standartlarının sağlanması için çalışan ve her türlü özveriyi gösteren başta Müdür Yardımcısı Yeliz Öztürk, tüm branş öğretmenleri ve okul personeline teşekkür ederek belgeyi emeği geçen tüm arkadaşları adına teslim aldığını dile getirdi.

 Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök Okulum Temiz Belgesini almak adına mevcut koşullar içerisinde gerekli standartları sağlamak adına emek sarfeden tüm eğitim çalışanlarını kutladığını dile getirerek hedeflerinin tüm okulları fiziki şartlar ve eğitim kalitesi bakımından özel okul seviyesinde eğitim ve öğretim verir konuma getirebilmek olduğunu ifade etti. (BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: KARGALAR, ORTAOKULUNA, OKULUM, TEMİZ, BELGESİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı