Haber Detayı
13 Haziran 2014 - Cuma 13:30 Bu haber 580 kez okundu
 
KARADUMAN, “SELDE OLUŞAN HASARLARIN GİDERİLMESİ İÇİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, Zonguldak'ta önceki günlerde oluşan sel felaketi nedeniyle Merkeze bağlı beldelerde meydana gelen hasarlar hakkında bilgi verdi.
Gündem Haberi
KARADUMAN, “SELDE OLUŞAN HASARLARIN GİDERİLMESİ İÇİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Zarar tespitlerin devam ettiğini ifade eden Karaduman sel felaketi nedeniyle oluşan mağduriyetlerin AFAD ve Zonguldak Valiliğine ilettiklerini söyledi. Karaduman yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Sel felaketi nedeniyle Elvanpazarcık Belediye başkanımız ve Beycuma Belediye başkanımıza ziyaretlerde bulunduk. Ziyaretimizi il genel meclisi başkanı ve il genel meclisi üyelerimizle beraber yaptık. Buradaki zarar tespitleri ile ilgili ne yapılması gerekiyor bunları hayata geçirebilmek için neler yapmak gerektiğini gidip yerinde inceledik. Bununla ilgili zaten belediye başkanları raporlarını hazırladılar. AFAD’a da başvurdular. Bizlerde bu işin takipçisiyiz. Bizlerde bunları yerinde görerek orada oluşan hasarları ve hasarların giderilmesi adına neler yapılabilir, arkadaşlarla onları tartıştık. Allah böyle felaketleri tekrar bize göstermesin. Şehir merkezinde Asma’da ciddi anlamda esnaflarımız zarar gördü. O gün gidip esnaflara geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Orada iş yerlerinde ciddi anlamda zarar olmuş. Çok şükür can kaybımız yok. Can kaybı olmaması tek tesellimiz. Hasarlarla ilgili önümüzdeki günlerde hem AFAD hem valilik, belediye başkanlarımız talepleri doğrultusunda bunların takipçisi olacağız. Burada Beycuma beldemizde çok büyük sıkıntılar meydana geldi. Beycuma beldesindeki su kuyusunda ki problemlerden dolayı şu anda orada su yok. Hatta oradaki ceza evine su tankerleri ile su veriliyor. Kısa zamanda bu hasarı çözersek oradaki sıkıntıyı da çözmüş olacağız. Olayın takipçisi olacağız. Belediye başkanımızla istişare içindeyiz. Gerekli makamlar, gerekli resmi kurumlardaki müracaatlardan sonra oradaki hasarların giderilmesi konusunda oradaki sıkıntı ve mağduriyeti gidereceğiz. Beycuma kuyusunun sondaj bölgesine de gittik. Orada incelemelerde bulunduk. Ciddi anlamda sıkıntı var. DSİ yetkilileri bugün veya yarın orada inceleme yapmak üzere bölgeyi gezecekler. Orada bulunan dere yatağının değiştirilmesi veya orada bulunan su kuyusunun tekrar faaliyete geçmesi için istişareler yapılacak. Bunun sonuncunda kısa bir zamanda bu kuyunun faaliyete geçip hem ceza evi hem de Beycuma’da bulunan vatandaşlarımıza suyun verilmesi gerekiyor. Bizler onunlar ilgili gelişimleri o anda yaptık. Şu anda belediye başkanlarımız Başbakanımızın da bulunduğu Ankara’da yerel yönetimler toplantısında. Geldikten sonra ilgili kurumlar bunları takip edip kısa bir zaman içerisinde bu mağduriyeti gidereceğimizi düşüyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Zonguldak, Merkez, İlçe, Başkanı, Metin, Karaduman, Zonguldakta, önce
Yorumlar
Haber Yazılımı