Haber Detayı
04 Temmuz 2014 - Cuma 13:22 Bu haber 1735 kez okundu
 
HALİL ARDIÇ NEDEN YALAN SÖYLÜYOR?
Amacı partisini kamuoyu önünde yıpratarak, istifa etmek ve AKP saflarına geçmek mi yoksa? ‘Grup kararımız yok, konuşmadık bile’ demişti, işte bizzat imzası bulunan, grup kararının belgesi!
Siyaset Haberi
HALİL ARDIÇ NEDEN YALAN SÖYLÜYOR?

Kozlu Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Halil Ardıç, bir süre önce AKP’ye yakınlığı ve Belediyenin basın bülteni gibi haber yaptığı bilinen bir yerel gazeteye verdiği röportajda, parti grubu içindeki uyumsuzluktan duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, imar komisyonuna Hüdai Dökmeci isminin önerilmesi ile ilgili herhangi bir grup kararı almadıklarını dile getirmişti.

Ardıç röportajda, mecliste yaşananlarınDökmeci’nin kişisel problemi olduğundan kaynaklandığını ifade edercesine, ‘Her şeye de hayır demenin anlamı yok! AKP grubunun hiç mi doğru yaptığı bir şey yok?’ sözleri ile partisi ile arasındaki fikir ayrıcalıklarını ortaya koymuştu.

Ardıç’ın açıklamaları CHP cephesinde büyük tepki ile karşılandı.

 

Kıral, ‘Her meclis toplantısından önce grup toplantısı yapıyoruz’

CHP Kozlu İlçe Başkanı Temel Kıral, Ardıç’ın açıklamalarına karşı tepkisini Gazetemize özel yaptığı açıklamada şu şekilde dile getirdi; ‘Partimizin Kozlu Belediye meclis üyelerinden Halil Ardıç arkadaşımızın, bir yerel yayın organına verdiği röportajdaki ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Biz her meclis toplantısından önce grup toplantısı yapıyoruz. Grup toplantılarımızda, gündem maddelerini alarak, gündem maddeleri üzerinde gerekli tartışmaları yapıyor ve verilecek önergeleri hazırlıyoruz. Komisyonlarda görev alacak arkadaşları burada grup kararı ile birlikte belirliyoruz.  İlçe başkanı olarak CHP grubunun resmi başkanı benim. Son yaptığımız grup toplantısına bizzat ben başkanlık ettim. Bir önceki grup toplantısına ise toplantıya katılan il başkanımız başkanlık etti.

 

‘Dökmeci ismini de grup kararı ile belirledik’

İmar komisyonuna üye olarak Hüdai Dökmeci ismini de grup kararı ile belirledik.

Bu kişisel hırs meselesi filan değil, CHP’nin meşru hakkının AKP tarafından gasp edilmemesi için verdiğimiz bir mücadeledir.

Bu konudaki mücadelemizi de AKP’nin ısrarcı tavrından dolayı mahkemeye taşımız bulunuyoruz.

Neden Hüdai Dökmeci isminde ısrar ediyoruz?

Çünkü İmar Komisyonu üyeliği, uzmanlık isteyen bir konudur. Orada hatalar yapılabilir. Art niyetli davranılabilir. Onun için bu konuda en tecrübeli arkadaşımızı öneriyoruz. Hüdai Dökmeci arkadaşımız, İnşaat Mühendisi, senelerce belediyede fen İşleri Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı yapmış konusunda uzman bir kişidir. Bundan Ertan Şahin başkanın mutluluk duyması gerekir. Dökmeci gibi bir isim yapacakları muhtemel hatalardan onları alıkoyar.

 

‘AKP’lilerin ısrarını anlayamıyoruz, aklımıza kötü şeyler geliyor’

Hüdai Bey’in imar komisyonuna almak istememelerini anlayamıyoruz aklımıza kötü şeyler geliyor. Acaba kafalarının ardında başka hesaplar mı yatıyor? Kaldı ki, Kozlu Belediyesi’nin geçmişten gelen imarla ilgili kötü bir sicili var! Daha önce alınan kararların birçoğu mahkemelik!

‘Bu kişisel sorun değil, kişisel sorun ise AKP’lilerden kaynaklanan kişisel bir sorun’

Bu Hüdai Bey’in kişisel meselesi ya da sorunu değil, dediğim gibi partimizin meşru hakkının gasp edilmeye çalışmasına karşı gösterdiğimiz bir duruş. Eğer bu duruş, bazıları tarafından kişisel sorun olarak nitelendiriliyorsa, AKP’li Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinden kaynaklanan bir kişisel sorundur. Demek ki onların kafasında başka şeyler var.

Bunu kişisel sorun olarak nitelendiren parti grubumuza mensup meclis üyelerinin görüşlerini saygı ile karşılamakla birlikte, kendileri gibi düşünmediğimi de açıkça ifade etmek isterim.

Ayrıca şahsi düşüncesi ve fikri ne olursa olsun, bütün CHP’li Meclis üyelerini parti kültürü ve disiplinine uygun davranmak zorundadırlar!

Bizim CHP seçmenine karşı bir sorumluluğumuz olduğunu kimse unutmamalıdır!

Ayrıca arkadaşımızın CHP’nin giderek tabanını yitirdiğine yönelik açıklamalarını da talihsiz bir açıklama olarak nitelendiriyorum. Böyle bir veri yoktur. Tam tersine CHP

Cumhurbaşkanlığı seçimi süresince oylarını artırarak başarılı olacaktır.’ Dedi.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Amacı, partisini, kamuoyu, önünde, yıpratarak, istifa, etmek, AKP, saflarına, ge
Yorumlar
Haber Yazılımı