Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 14:38 Bu haber 2683 kez okundu
 
GÖK’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
- Haberi
GÖK’TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Zonguldak’ın kozlu İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök 12 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılan okulların 21 Eylül'de okul öncesi eğitim öğrencileri ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri ile yüz yüze eğitime başlayarak öğrencileri okullarıyla buluşturduğunu dile getiren Kozlu İlçe Milli eğitim Müdürü Mansur Gök sözlerini şu şekilde sürdürdü;

 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren de İlkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımız da okullarında yüz yüze eğitime başlamış olacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığımız 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için de yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptı ve sürecin sağlıklı işleyebilmesi için her türlü tedbir alınmıştır. Velilerimiz çocuklarımızı gönül rahatlığı ile okullarına gönderebilirler.

Salgın dönemi ile birlikte Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin ve tüm personelimizin özverili çalışmaları; Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımızın da katkılarıyla okullarımız hazır hale getirilmiştir. Velilerimiz de çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinde muazzam katkı sağladılar. Çocuklarımızı sağlıklı bir ortamda okullarıyla buluşturmak adına gayret gösteren herkesi can-ı gönülden kutluyor, teşekkür ediyorum.

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.

Başvuru öncesi okullarımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem  planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekmektedir.

İlçemiz okullarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı olması amacıyla sürdürülen “Okulum Temiz” programına tüm okullarımız başvuru yapmış değerlendirme ve belgelendirme süreci tamamlanmak üzeredir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sivriler Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamaları 28 Eylül tarihinden itibaren başlamıştı. Aynı Liselerimiz 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren de tüm sınıf seviyelerinde tüm alan ve dallarda yüz yüze uygulama eğitimlerine sorunsuz bir şekilde başladılar.

Tüm okullarımız internete erişebilsin diye Bakanlığımız koordinesinde EBA DESTEK NOKTALARI oluşturdular. Öğrencilerimiz eba destek noktalarından faydalanabilir, canlı derslerine bu noktalardan erişebilirler. Uzaktan eğitime erişemeyen ve dezavantajlı öğrencilerimize tablet, bilgisayar, internet paketi sağlamak için Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafındanKozlu Belediye Başkanlığı protokolü ile Kozlu İlçemizde “uzat elini uzaktan eğitimde kaldır engeli " kampanyası başlatıldı.  Bu kampanyaya tüm kurum,kuruluş ve vatandaşlarımızı destek vermeye davet ediyorum.

Biz eğitimciler tüm gücümüzle salgın döneminde var gücümüzle, çocuklarımız için sağlıklı ve güzel ortamlar sağlamaya uğraşıyoruz.(BKH)

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖK’TEN, YÜZ, YÜZE, EĞİTİM, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı