Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 17:34 Bu haber 1708 kez okundu
 
ERTANIN MÜTEAHHİTLERİ 3
*CHP’li Turpçu ile AKP’li Şahin arasındaki yakınlığın kaynağı olan bir başka çıkar ilişkisini önümüzdeki hafta mercek altına alıyoruz!!! * AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin Revizyon İmar Planları Mahkeme tarafından iptal edilen (!) Kozlu’da mahkeme kararına rağmen ne tür bir imar düzenlemesi yaparak Turpçu’ya imtiyaz sağladı? * Ertan’ın Turpçu’ya sağladığı imtiyazın karşılığı ne? *CHP’den Haziran 2015 seçimlerinde Milletvekili adayı olmasına kesin gözü ile bakılan Turyapı İnşaatın sahibi başarılı işadamı Şerafettin Turpçu’nun, göreve geldiği günden beri ismi rant amaçlı imar düzenlemeleri ile anılan AKP’li Kozlu Belediye Başkanı arasındaki ticaret ilişkisine CHP’li seçmenin bakış açısı ne şekilde?
Gündem Haberi
ERTANIN MÜTEAHHİTLERİ 3

Ayrıntılarını önümüzdeki hafta yayımlanacak sayımızda açıklayacağımız Turpçu-Şahin arasındaki ticari ilişkiye dair CHP’li seçmenin bakış açısını yansıtan birkaç örnek şu şekilde;

‘Şerafettin Turpçu partimizin şimdiye kadar partimizin çeşitli kademelerinde hizmet etmiş, milletvekili aday adayı olmuş, değerli bir ismidir.

İş adamı kimliği ile bu güne kadar Zonguldak’ta dahil olmak üzere ülke çapında önemli projelere imza atmış ve başarı ile tamamlamıştır.

CHP’li olduğu için AKP’li bir belediyeye iş yapmasına şüphesiz olarak kötü gözle bakmak imkânsızdır! Bu ticarettir, siyasi görüşe bakılmaz, yasal ve etik kurallar çerçevesinde herkes herkesle ticaret yapabilir.

Ancak göreve geldiği günden beri kişiye özel rant içerikli imar düzenlemeleri ile gündemden düşmeyen AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin ile Şerafettin Turpçu’nun isminin anılması 2015 Haziran ayında yapılacak Milletvekili seçimleri öncesinde parti içerisinde yapılacak önseçimde kendisine fayda değil zarar getirecektir.

Bu ilişkilerden hem partililerin hem de CHP Genel Merkezinin mutlaka haberi oluyordur.

Bu bağlamda sayın Turpçu’nun Kozlu Belediyesi ve Kozlu Belediye sınırları içerisinde yaptığı ya da yapmayı düşündüğü ticari yatırımlar ile siyasi geleceği arasında bir tercih yapması gerekir diye düşünüyoruz’

Ayrıntılar haftaya.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: *CHP’li, Turpçu, AKP’li, Şahin, arasındaki, yakınlığın, kaynağı, olan, bir, başk
Yorumlar
Haber Yazılımı