Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:10 Bu haber 47584 kez okundu
 
ERKMEN GÜVEN TAZELEDİ
İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığı'nın 2'nci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirilerek Yavuz Erkmen yeniden il başkanı seçildi
Siyaset Haberi
ERKMEN GÜVEN TAZELEDİ

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığı'nın 2'nci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirilerek Yavuz Erkmen yeniden il başkanı seçildi.

Kongreye katılan 326 delegeden. 248'i oy kullandı. Tek Liste ile gerçekleştirilen kongrede Yavuz Erkmen 234 geçerli oyla başkan seçilirken, İYİ Parti Genel Kurul’unda Divan Başkanlığını GİK Üyesi Rıdvan Us yürüttü. İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri Rıdvan Us ve Hasan Toptaş, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Dilay Küçük, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

ERKMEN: “İYİ PARTİ TÜRKİYE'DEKİ BÜTÜN SİYASİ DENGELERİ ALTÜST ETTİ”

İl Başkanı ve adayı Yavuz Erkmen, konuşmasında şunları söyledi; “Bugün geldiğimiz noktada kuruluşumuzun üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen İYİ Parti Türkiye'deki bütün siyasi dengeleri altüst etmiş ve Türk siyasetine girmesi ile birlikte Türkiye'de artık siyaset taşları yerinden oynamıştır. Ve 17 yıldır herhangi bir şekilde değişikliğe uğramayan siyasi tablo, İYİ Parti'nin girmesiyle artık değişmeye başlamıştır. İlk girilen seçimde mecliste grup kurma hakkına sahip olmuştur. İlk girdiğimiz mahalli idareler seçimlerinde birçok belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelikleri kazandık.

ERKMEN:”ZONGULDAK BİZİM HEDEFİMİZ”

Ben bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, inşallah geçtiğimiz seçimlerde Zonguldak olarak bizim hedefimiz; ‘buradan hiçbir zaman bir tane milletvekili çıkaramadı’ olmayacaktır. Üzerine basa basa söylüyorum bizim hedefimiz Zonguldak'ta farklı olmalıdır.”Bir daha ki seçimde birinci parti olacaklarını iddia eden Erkmen “Meral Akşener'i oyunlarını bozduğu için İYİ Parti'yi görmek parçalamak istiyorlar. Ama şundan emin olsunlar İYİ Parti emin adımlarla kararlı adımlarla yürüyor ve göreceksiniz; ilk yapılacak seçimlerde de inşallah sadece Zonguldak'ta değil tüm Türkiye'de birinci parti olacaktır. Zonguldak küçülüyor Zonguldak gittikçe kendi içinde küçülen bir kent konumuna geldi. İşsiz gençlerimize iş verecek iş yerleri yaratmaya ihtiyacımız var. Ben bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daha önce dolaştık teşkilattaki arkadaşlarımız benim bir dönem daha devamım konusunda fikir birliği ettiler. Bütün arkadaşlarıma ilçe başkanı arkadaşlarıma bu nedenle teşekkür ediyorum” dedi.

336  delegeden 248'inin oy kullandığı ve tek listenin olduğu kongrede yönetim kuruluna seçilen isimler şöyle; Yavuz Erkmen, Ekrem Güllüdağ, Yaşar Koç, Fikri Boz, Erhan Bilgin, Cumhur Cinal, Adnan Ömür, İsmet Onuk, Meftun Sayılı, Erdal Gülay, Cihat Öztürk, Murat Aydın, Esma Özkan, Mehmet Likoğlu, Murat Keskin, Ebru Pehlivan, Şenol Yayla, Buket Çakar, Salih Alemdar, Mehmet Salih Abay, Nebiye Köseoğlu, Vahdettin Velioğlu, Tuncay Özsaraç, Cumali Kaptan, Şeniz Yüzgeç, Ahmet Cinal, Çağrı Aydın, Dilek Demirel, Dursun Şirin, Ayşe Yanık, Berk Pak, Nurdan Bilgin.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: ERKMEN, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı