Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 00:33 Bu haber 21902 kez okundu
 
EREN ENERJİ'DEN YALANLAMA: HABERLER TAMAMEN GERÇEK DIŞIDIR
Elmas TV isimli yerel haber sitesinde yer alan ‘’Eren Enerji Limanında Uyuşturucu Ticareti’’ haberi sonrasında açıklama yapan Eren Enerji A.Ş, yayınlanan haberin tamamen gerçek dışı olduğunu ifade etti.
Zonguldak Haberi
EREN ENERJİ'DEN YALANLAMA: HABERLER TAMAMEN GERÇEK DIŞIDIR

Elmas TV isimli yerel haber sitesinde yer alan ‘’Eren Enerji Limanında Uyuşturucu Ticareti’’ haberi sonrasında açıklama yapan Eren Enerji A.Ş, yayınlanan haberin tamamen gerçek dışı olduğunu ifade etti. Tutuklu olarak yargılanmaya devam eden şahsın şirket bünyesinde kısa bir süre önce çalışmaya başladığını belirten Eren Enerji A.Ş, şahsın yargılandığı konunun Mersin’de başka bir firmada çalıştığı esnada iken vuku bulduğunu ve haberde bahsedildiği gibi Eren Enerji limanında değil Mersin ilinde olduğunu dile getirdi. Şirketin isminin ve Eren limanının böylesine gerçek dışı bir haber ile anılmasından derin bir üzüntü duyduğunu ifade eden Eren Enerji A.Ş yetkilileri açıklamasına şöyle devam etti.

‘’HABERLER GERÇEK DIŞIDIR’
Elmas TV isimli yerel haber sitesinde 30 Ocak 2020 tarihinde ‘’Eren Enerji Limanında Uyuşturucu Ticareti’’ manşeti ile yayınlanmış olan haber tamamen asılsız ve gerçek dışı olup bu olayın şirketimiz ve limanı ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
Haberde bahsi geçen S.Y isimli şahıs, şirketimiz bünyesinde kısa bir süre önce çalışmaya başlamış olup haberde bahsi geçen olay Eren Enerji limanında değil, şahsın geçmişte çalışmış olduğu Mersin limanında gerçekleşmiştir.
Dolayısı ile şahsın şirketimiz bünyesinde çalıştığı sürede ve Eren limanında asla ve asla böyle bir konu vuku bulmamıştır. Zaten S.Y isimli şahıs Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından değil olayın gerçekleşmiş olduğu ve soruşturmanın yürütüldüğü Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklanmıştır.
S.Y isimli şahsın geçmiş zamanda farklı bir ilde ve farklı bir firmada iken gerçekleştirmiş olduğu iddia edilen olayların şirketimize mal edilmeye çalışılması şirketimizi derinden üzmüştür. Bahsi geçen şahıs yaklaşık 6 ay önce vefat eden eski liman müdürümüz Haydar Özkan Ege’nin yerine şirketimizde çalışmaya başlamıştır.
Her ne kadar olayın şirketimizle yakından uzaktan hiçbir ilgisi olmamış olsa da personel seçimi konusunda bundan sonra daha da titiz davranmaya çalışacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: EREN, ENERJİ'DEN, YALANLAMA:, HABERLER, TAMAMEN, GERÇEK, DIŞIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı