Haber Detayı
04 Temmuz 2014 - Cuma 12:48 Bu haber 1841 kez okundu
 
Ereğli’ye Kent Güvenlik Sistemi kurulacak
Kdz. Ereğli ilçesi sınırları içerisinde Kent Güvenlik Sistemi (Mobese) kurulması amacıyla dün Valilik binasında protokol imzalandı.
Ereğli Haberi
Ereğli’ye Kent Güvenlik Sistemi kurulacak

Zonguldak İl Özel İdare ve Ereğli Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülecek Mobese sisteminin kurulması projesi için Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş protokolü imzaladı. 

Kent Güvenlik Sistemi ihalesinin Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yapılacağı belirtilirken,

Ereğli Belediyesi ise Kent Güvenlik Sistemi  projesi için 200 bin TL. ödenek aktardığı belirtildi.

Vali Ali Kaban’ın makamında gerçekleştirilen imza töreninde, Vali Ali Kaban protokolün hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulunarak, “Ereğli’ye Mobese kurulması için 200 bin TL’yi Belediyemiz Özel İdare’ye aktarıyorlar bir an önce ihalesi yapılacak ve hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş ise protokol hakkında bir değerlendirme de bulundu.

Demirtaş “Ereğli Belediyemizle, İl Özel İdaresi arasında yapılan bu protokol gereği, Ereğli’nin Mobese kamera sisteminin ihalesine çıkıyoruz. Ödeneğin 800 bin lirası Bakanlık’tan, 200 bin lirası Belediye’den geri kalan kısmı da İl Özel İdaresi tarafından karşılanacaktır” diye söyledi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş Ereğli’ye kurulması planlanan Mobese sisteminin ihalesinin yapılmasının ardından Ekim ayına kadar  Ereğli’nin Mobese sistemine kavuşacağını ifade etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kdz, Ereğli, ilçesi, sınırları, içerisinde, Kent, Güvenlik, , Sistemi, (Mobese),
Yorumlar
Haber Yazılımı