Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 15:17 Bu haber 2255 kez okundu
 
Ereğli’de herşey çok güzel olacak
Siyaset Haberi
Ereğli’de herşey çok güzel olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık mahalle mitinglerini tüm hızıyla sürdürürken Korubaşı Mahallesi TOKİ Evleri çevresinde 2 ayrı noktada büyük bir sevgi ve ilgi ile karşılandı.TOKİ Evleri çevresinde 2 ayrı noktada vatandaşlara hitap eden Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, ‘bir buçuk iki senede Ereğli’de herşey çok güzel olacak’dedi.

Halil Posbıyık yaptığı konuşmada; ‘‘Allah insanları dünyaya getirirken değişik özellikler verir. Bazılarına bilim adamı özelliği verir,  bazıları doktor olur, bazıları profesör olur. Bazılarına ticaret yönünden özellik verir onlarda ticarette sıfırdan başlayarak holdingler kurarlar. Bazılarına da liderlik özelliği verir,  politikacı özelliği verir. Bizde Ereğli’de doğmuşuz.  Allah bize çok şükür bu özellikleri vermiş başka yerde adam aramaya gerek yok. Çarşamba günü akşamı  Saat: 19.30’da görsel olarak projelerimizi açıklıyoruz aynı zamanda çantalarımız ve kitapçıklarımızı da dağıtacağız tabi mahallelere de kitapçıklarımızı getirip dağıtacağız. Çok orijinal projeler hazırladık. Ereğli’yi çok iyi tanıyorum. Yıllardan beri Ereğli’deyim dolayısıyla Ereğli Belediyesi’ni fevkalade iyi tanıyorum. Ereğli’nin her bölgesini çok iyi biliyorum, sorunların nerde olduğunu biliyorum. Mesela en büyük sıkıntımız işsizlik, çoluk çocuk gençlerin hepsi de maalesef Yalova’da, Bursa’da, Antalya’da, İstanbul’da çalışıyor. Ailelerinden uzak başka kentlere gitmek mecburiyetinde  kalıyor.  Halbuki Tükiye’nin en güzel kentlerinden birinde yaşıyoruz, aynı zamanda sanayi bölgesinde yaşıyoruz. Ama Kdz. Ereğli’nin bir abisi yok. Ereğli’de işsizlik var.  Atölyeler kurulmuyor,  asfalt yapılmıyor, yol yapılmıyor. Ne ağlayan var ne bağıran, herkes halinden memnun. Ereğli’de işsizliğin belini kıracağım. Projelerimi iyi izleyin. Ereğli’de yapılması gereken yapılabilir projeler hazırladık.  Orta ölçekli Organize Sanayi Bölgesi gibi. Binlerce insanın çalışacağı tohumculuk bankası gibi. Yüz yirmi bin metre kare alanda yapacağımız zirai işlerle binlerce insanı işe alacağız. Bunların hep projeleri hazırlandı. Göreceksiniz bir buçuk iki senede Ereğli’de herşey çok güzel olacak.’’

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık konuşmasının ardından alkışlar arasında alandan ayrıldı ve seçim çalışmalarına devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı