Haber Detayı
13 Haziran 2014 - Cuma 13:30 Bu haber 1893 kez okundu
 
EREĞLİ’DE BAYRAĞA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir araya gelen dört Sivil Toplum Kuruluşu (STK), Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Türk Bayrağı’nın indirilmesini protesto etmek amacıyla ‘Bayrağa Saygı’ yürüyüşü gerçekleştirdi.
Ereğli Haberi
EREĞLİ’DE BAYRAĞA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü mensuplarının 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’na girerek Türk Bayrağı’nı indirmesi olayına Kdz. Ereğli’de tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatları ile Alperen Ocakları, Türk Eğitim Sen ve Son Nokta Dergisi Kdz. Ereğli Temsilciliği mensuplarının katıldığı yürüyüş, Bağlık Polis Karakolu önünden başladı. Yaklaşık 2 kilometre boyunca yürüyen 300 kişilik grup sloganlar attılar. Yürüyüşü Atatürk Anıtı önünde sonlandıran grup, burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu.
Siyasi parti ve STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Alperen Ocakları Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Ramazan Kanca, hiç kimsenin Türk halkının sabrını test etmeye kalkmaması gerektiğini söyledi. Kanca, "Bayrağımıza al rengi veren şehitlerimizin kanı değil midir? Ezelden bugüne milyonlarca şehidi bayrak yere düşmesin diye vermedik mi? Bugün üç beş çapulcu bayrağımızı indirmeye çalışacaksa, Yüce devletimiz bunu engelleyemeyecekse, yarın vatanımıza yapılan saldırıyı nasıl savuşturacağız? Türkiye' de bir açılım teranesi söylenmektedir. PKK ile pazarlık sürecince olanlar vardır. Bölücübaşı ile müzakere edenler, bu hal ve davranışlardan vazgeçmelidir. Şehit haberi gelmiyor, PKK silah bırakıyor diyerek bölücü hareketi meşrulaştırmaya çalışanlar, bunun emperyalist bir proje olduğunun farkına varmalıdırlar. PKK'nın çocuklarımızı kaçırıp, dağlara çıkarmasına göz yumanlar, çözüm sürecine zarar gelmesin diye devleti aciz bırakanlar, dış güçlerin oyununa gelmeyelim diye milletin refleksini köreltenler gaflettedirler. Bu gafletten derhal uzaklaşmalıdırlar. Hiçbir siyasi çalışma, hiçbir siyasi proje, Türk bayrağına yapılan bu saldırıyı milli menfaat sınırları içerisinde açıklayamaz. Türk Bayrağı'na yapılan saldırı her Türk için utanç sebebidir. Hiç kimse Türk halkının sabrını test etmesin. Zira bu teste girişenler tarihte olduğu gibi bugün de hak ettiği cevabı alacaktır. Türk milletinin şamarı bayrağa saldıranlara ve buna çanak tutanlara en şiddetli şekilde çarpacaktır" dedi.
Kalabalık yapılan açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

gidereceğimizi düşüyorum.”

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Zonguldak’ın, Ereğli, ilçesinde, bir, araya, gelen, dört, Sivil, Toplum, Kuruluş
Yorumlar
Haber Yazılımı