Haber Detayı
24 Haziran 2014 - Salı 18:55 Bu haber 987 kez okundu
 
Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları yemin etti.
Diş Hekimliği Fakültesi 2013-2014 Akademik Yılı mezunlarının yemin töreni, 23 Haziran Pazartesi günü, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları yemin etti.

Törene Zonguldak Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, Rektör vekili Prof. Dr. M. Halûk Güven, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, BEÜ Senatosu üyeleri, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı. Yemin Töreni, Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları olan 8 öğrencinin salona alkışlar arasında girişiyle başladı. BEÜ Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarının sunduğu konserin ardından mezunların beş yıllık eğitim yaşantılarını yansıtan fotoğraflardan hazırlanan “Zaten 8 Kişiyiz” adlı kısa film sunuldu.
Törenin ilk konuşmasını mezunlar adına 2014 Dönemi birincisi Tülay Gürçay yaptı. Gürçay konuşmasında beş yıllık eğitim yaşamlarında hocaları tarafından kendilerine gösterilen ilgi ve yakınlık dolayısıyla teşekkür etti. Gürçay annesine hitaben söylediği cümlelerle salondakilere duygusal anlar yaşattı.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Oruç ise konuşmasına, diş hekimliği mesleğinin önemini ve zorluğunu anlatarak başladı. Diş hekimliğinin toplum ağız ve diş sağlığına yönelik verdiği hizmetlerle, moral değerleri üzerinde de etkili bir meslek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Oruç, genç mezunlara başarılar diledi ve onları bugünlere taşıyan ailelerini kutlayarak teşekkür etti.
Törende bir konuşma yapan Rektör vekili Prof. Dr. M. Halûk Güven de Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluş sürecini ve bugününü anlatarak ilk mezunların bu sürecin gurur kaynakları olduğunu vurguladı. Mezunların ailelerine başarılı evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür eden Prof. Dr. Güven, törene katılan tüm konuklara teşekkür etti.
Diş Hekimliği Fakültesinde 2014 dönemini derece ile tamamlayan mezunlardan birinci Tülay Gürçay’a plaketi Vali vekili Ekrem Aylanç, ikinci Büşra Zengin’in plaketi Rektör vekili Prof. Dr. M. Halûk Güven, üçüncü Feride Şahin’in plaketi Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya tarafından verildi. 19. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresinde Türk Diş Hekimleri Birliği - Dentsply öğrenci araştırma programında, klinik bilimleri kategorisinde periodontoloji dalında danışman öğretim üyesi Doç. Dr. İnanç Cengiz gözetmenliğinde gerçekleştirdiği “Zonguldak’ta Çalışan Kömür İşçilerinin Periodontal Risk Değerlendirmesi” başlıklı çalışması ile mansiyon ödülü alan dönem ikincisi Büşra Zengin, başarı plaketini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen’den aldı. Plaketlerin takdiminin ardından dönem birincisi Tülay Gürçay, okul kütüğüne plâket çaktı.
Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sibel Koçak eşliğinde yemin eden mezunlar, kişisel özellikleri ile tanıtılarak diplomalarını almaya davet edildiler. Mezunlara diplomaları Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri tarafından verildi.
Tören mezunların öğretim üyeleri ve protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diş, Hekimliği, Fakültesi, 20132014, Akademik, Yılı, mezunlarının, yemin, töreni
Yorumlar
Haber Yazılımı