Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 08:19 Bu haber 66287 kez okundu
 
Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur Üretimine Start Verilldi.
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı ve Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Kdz.Ereğli Kocaman’da Hedef Güncellendi ve Büyültüldü…
Ereğli Haberi
Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur Üretimine Start Verilldi.

Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur Üretimine Start Verilldi.

Zonguldak Orman Bölge Müdürümü Zekeriya Beyazlı ve Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, Kdz.Ereğli İşletme Müdürlüğü Kocaman Şefliğine bağlı fidanlık çalışma sahasında Gökçebey Fidanlık Müdürü, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü ve ilgili şeflerle fidanlıktaki çalışmaları yerinde kontrol etmiştir. Kdz. Ereğli Orman İşletmesi Kocaman Şefliğine bağlı olan fidanlık çalışma alanının Fidan Üretim İstasyonu adıyla Gökçebey Fidanlık Müdürlüğüne bağlanarak daha büyük alanda, daha verimli ve entansif çalışılması için istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda yörede talebi yoğun olan Defne başta olmak üzere yılda iki dönem meyve veren kestane, fındık, ıhlamur gibi özel türlerle çalışma yapılması kararlaştırıldı. Yetiştirme muhiti şartları itibariyle ideal bir konumda olan bu mevkide yörede tercih edilen daha öncelikli türler, daha verimli bir şekilde ve büyültülen alanda daha çok miktarda üretim hedeflenmektedir.
şletme Müdürlüğü Kocaman Şefliğine bağlı fidanlık çalışma sahasında Gökçebey Fidanlık Müdürü, Kdz. Ereğli Orman İşletme Müdürü ve ilgili şeflerle fidanlıktaki çalışmaları yerinde kontrol etmiştir. Kdz. Ereğli Orman İşletmesi Kocaman Şefliğine bağlı olan fidanlık çalışma alanının Fidan Üretim İstasyonu adıyla Gökçebey Fidanlık Müdürlüğüne bağlanarak daha büyük alanda, daha verimli ve entansif çalışılması için istişarelerde bulunuldu. Bu kapsamda yörede talebi yoğun olan Defne başta olmak üzere yılda iki dönem meyve veren kestane, fındık, ıhlamur gibi özel türlerle çalışma yapılması kararlaştırıldı. Yetiştirme muhiti şartları itibariyle ideal bir konumda olan bu mevkide yörede tercih edilen daha öncelikli türler, daha verimli bir şekilde ve büyültülen alanda daha çok miktarda üretim hedeflenmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Defne-Kestane-Fındık-Ihlamur, Üretimine, Start, Verilldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı