Haber Detayı
05 Temmuz 2014 - Cumartesi 14:40 Bu haber 963 kez okundu
 
CHP MİLLETVEKİLLERİNDEN EREĞLİ BELEDİYESİNDEKİ İŞTEN ÇIKARMALARA TEPKİ
Emniyet,Ereğli Belediyesi önüne çelenk bırakılacağı ihbarı üzerine yaklaşık 40 polis ile önlem aldı.
Ereğli Haberi
CHP MİLLETVEKİLLERİNDEN EREĞLİ BELEDİYESİNDEKİ İŞTEN ÇIKARMALARA TEPKİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesi’nde işten çıkartılan taşeron işçilerle görüşmek için ilçeye gelen CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Ali İhsan Köktürk, yapılanın yanlış olduğunu savundu. 

CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Ali İhsan Köktürk, Ereğli Belediyesi’nde işten çıkartılan işçilerle ilgili düzenlenen basın toplantısına katıldı. Haberal ile Köktürk, parti binasında işçilerle görüştükten sonra basın açıklaması yaptı. Köktürk, Ramazan ayında belediye başkanına yakışanın işten attığı insanları yeniden işe geri alması olduğunu söyledi. Köktürk, “Ereğli Belediye Başkanımıza bakın, Ramazan ayında öfke dolu sözler sarf etmek istemiyorum. Çünkü tekrar söylüyorum Türkiye’nin barışa ihtiyacı var. Yani Meclis’te bile sizlerin hiç görmeyi arzu etmediğiniz sahneler yaşanıyor. Yasa görüşmesi tekme tokatla, burun kırarak, ayak kırarak, adalet kopartarak yasa görüşmeleri yapılıyor. Artık Türkiye’nin bu fotoğraflara ihtiyacı yok. Ereğli’nin de yok, Zonguldak’ın da yok. Onun için burada şu çağrıyı yapmak istiyorum. Arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Hocam da birkaç şey söyleyecektir. Belediye başkanına yakışan Ramazan ayında veya sadece Ramazan ayı değil yani insanoğlunun onuru gereği çalışan insanlarımızın emeğine saygı göstermesidir. İnsanlarımızın işini elinden alarak ailesini açlığa, yoksulluğa mahkûm etmek bir belediye anlayışıyla örtüşemez. Doğru bir belediyecilik anlayışıyla bağdaşamaz. Seçim döneminde bir takım hatalar olmuş olabilir. Seçim döneminin atmosferi içerisinde o siyasi rekabet içerisinde ufak tefek kırgınlıklar yaşanmış olabilir. Ama seçim dönemi bittikten sonra hepimize düşen temel görev bunları tamir etmek, telafi etmek olmalıdır. Şimdi Çaycuma’da CHP var, merkezde CHP’nin belediyesi var. Şimdi buradaki olayların tırmanması farklı bir boyuta gelmesi arzu edilen düşünceler değildir. Biz hiç kimsenin siyasi düşüncelerinden ötürü ekmeğinden, aşından, geleceğinden yoksun kalmasını arzu eden bir anlayışa sahip değiliz” dedi.
Seçimlerden sonra yörelerin bir bütün halde hareket etmesi gerektiğini ve yapılacak hizmetlerin halka katkı sunması gerektiğini söyleyen CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ise, çözüm için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti. Haberal şunları söyledi:
“Bu bilgiler bana geldiği andan itibaren Zonguldak milletvekili ve özellikle bu yöreyi temsil eden sayın Prof. Ercan Candan’la görüşmelerim oldu. Daha sonra tekrar kendisi yurt dışında olduğu için çok kısa bir görüşme yapmıştık. Meclis’te dün tekrar oturduk. Ali İhsan Bey’le de bu değerlendirmeyi yaptık. Bir defa şunu ben her zaman söylüyorum; seçim meydanlarında mutlaka partiler vardır. Her parti kendi iktidarını bir an önce kazanmasının temini için gerekli yasal çalışmaları yapar. Ama seçim bittikten sonra artık yöreler bir bütündür. Zonguldak bir bütündür, Ereğli bir bütündür. Yapılacak şeyler bütün halkı içine alacak şekilde, halkın hizmetine katkı sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Dolayısıyla burada arkadaşlarımızla ilgili eğer haksız bir uygulama yapılmış ise bilesiniz ki onun çözümü için ne gerekirse bunları yaparız ve yapıyoruz da. Bakın bu görüşmeleri yapıyoruz, bu günde buraya geldik. Bu olayla karşı karşıya kalan arkadaşlarımızla görüşelim, problem nedir? Esas işin özü nedir? Neden böyle bir olay gündeme gelmiştir? Bunu değerlendirelim. Eğer gerçekten arkadaşlarımıza yapılmış bir haksızlık, adaletsizlik var ise onun gereğini yaparız, bundan hiçbirinizin endişesi olmasın. Biz sizleri temsil ediyoruz. Onun için buradayız. Siz bir yerde bizleri bu yöreye hizmet etmesi için seçtiniz. Bizde bu görevi yapmaya çalışıyoruz. Bu günde sizlerle beraber oturup konuşacağız. Nedir olay eğer hastalığın teşhisini koymazsak hekim olarak biz onu tedavi edemeyiz.”
Öte yandan Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ereğli Belediyesi önüne çelenk bırakılacağı ihbarı üzerine yaklaşık 40 polis ile önlem aldı. Ereğli Belediyesi önüne çelenk bırakılmazken, polis ekipleri bir süre bekledikten sonra belediye önünden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EmniyetEreğli, Belediyesi, önüne, çelenk, bırakılacağı, ihbarı, üzerine, yaklaşı
Yorumlar
Haber Yazılımı