Haber Detayı
11 Temmuz 2014 - Cuma 18:51 Bu haber 2584 kez okundu
 
ÇAMUR ŞAHİN'İ BOMBALADI
Kozlu Belediyesi önceki dönem AKP’li meclis üyesi İ. Ömer Çamur, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in kendisi hakkında bir yerel gazeteye verdiği ropörtajda yaptığı muhbir İsmail Çamur söylemine tepki göstererek, Belediye başkanlığı makamının sorumluluk makamı olduğunu Ertan Şahin’in hala hangi makamı işgal ettiğinin farkında olmadığını dile getirerek, ‘Bu açıklama çok talihsiz bir açıklama. Bir belediye başkanının yapacağı açıklama değil, Ertan Şahin herhalde kendisini hala fen işleri müdürü sanıyor’ dedi.
Kozlu Haberi
ÇAMUR ŞAHİN'İ BOMBALADI

Çamur sözlerini şöyle sürdürdü; Son günlerde kamuoyunun gündemine düşen Kozlu Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddialarını kimin deşifre ettiğini ve ilgili kurumlara kimin ihbarda bulunduğunu Zonguldak’ta yaşayan herkes gibi bende , muhbir olduğu iddia edilen kişinin Halkın Sesi Gazetesi’ne verdiği beyanattan öğrendim.

İhbarda bulunan kişi kendini kamuoyuna deşifre ederek, ‘Ben ihbarda bulundum, kimseden korkum yok’ dedi.

Bir yerel gazeteye verdiği röportajda şahsımı muhbir olarak niteleyen Ertan Şahin’e şimdi buradan soruyorum, ‘Yüzün kızarmıyor mu Ertan Şahin?’ diyorum. Ama hiç sanmam…

Belediye başkanlığı, sorumluluk isteyen bir makamdır. Bu makamı işgal eden kişiler, öncelikle bu makamın gerektirdiği sorumluluk duygusunu taşımalı ve konuşmadan beyanat vermeden biraz olsun düşünüp hesap etmelidir.

Bir belediye başkanı her duyduğu şey ile ilgili laf olsun torba dolsun misali aslını öğrenmeden araştırma yapmadan öyle çıkıp basına beyanat vermez. Herhalde Ertan Şahin kendini hala belediyede fen işleri müdürü sanıyor.

Hem şunu da söyleyeyim, Şahin yolsuzluğu ihbar eden biri kim olursa olsun, bundan neden rahatsızlık duyuyor?

Temiz olan, şaibesi olmayan bir insan bundan mutluluk duyar!

İddiaların mevzu bahis edildiği Kozlu Belediyesi’nin bir önceki döneminde görev yapan bir belediye meclis üyesi olarak ben rahatsızlık duymuyorum, gocunmuyorum da Ertan Şahin niye rahatsızlık duyuyor?

Şahin’in bu tutum ve anlayışı akıllara farklı şeyler getiriyor…

Yine bu şahıs bir başka beyanatında beni kastederek, ‘Kozlu bunlardan şimdiye kadar ne gördü de, bundan sonra ne görecek’ diyor.

Unutmaması gerekir ki, bu adamlar dediği AKP iktidarının belediye meclis üyeleri olarak 5 yıl Kozlu’ya hizmet etti. Ne yani, lafı AKP’li Kozlu Belediyesi 5 yıl boyunca Kozlu’ya hizmet etmedi demeye mi getiriyor?

Belki farkında değil ama şu anda kendisi de AKP’nin Belediye başkanı. Kozlu belediyesi bir önceki dönemde de AKP’liydi şimdide öyle. Yani belediye el değiştirmedi.

Değişen kendisi!

Bir önceki seçimde kendisi seçilmek için MHP Belediye başkan adayı idi. Şimdi ise nasıl aday olup, ne şartlarda seçildiğini herkesin bildiği üzere AKP’nin belediye başkanı olarak Kozlu Belediye Başkanlığı makamında oturuyor.

Gerçekten çok talihsiz bir açıklama.

Açıklamadan daha talihsiz bir başka şey daha var ki, o da böyle sağduyudan sorumluluk duygusundan ve oturduğu makamın saygınlığından bihaber bir şahsın, Kozlu gibi bir ilçenin belediye başkanlığı makamında oturmasıdır.’ Dedi. 

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Kozlu, Belediyesi, önceki, dönem, AKP’li, meclis, üyesi, İ, Ömer, Çamur, Kozlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı