Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:32 Bu haber 47040 kez okundu
 
BİRLİK VE BERABERLİKTEN HİZMET DOĞUYOR!
Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ile birlikte Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’un uyum içerisinde yürüttükleri Ankara temasları meyvesini vermeye başladı
Kozlu Haberi
BİRLİK VE BERABERLİKTEN HİZMET DOĞUYOR!

Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ile birlikte Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’un uyum içerisinde yürüttükleri Ankara temasları meyvesini vermeye başladı.

Zonguldak heyeti geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara temasları çerçevesinde ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek Zonguldak Merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde hedeflenen projeler hakkında Bakan Kurum’a detaylı bilgi verdi.

KOZLU’YA YENİ MEZARLIK

Girişimler sonuç vermeye başladı. Orman Genel Müdürlüğü 30.489.71 metrekarelik alanın tahsis işlemlerini başlattı.

Ankara temasları hakkında bilgi veren Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, ‘’ Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile birlikte yapmış olduğumuz ziyaretlerden olumlu sonuçlar aldık. Milletvekillerimiz ve  belediye başkanlarımız ile  Zonguldak adına bir bütün olarak hareket ediyoruz. Gerek Bakanlıklar gerek Genel Müdürlükler nezdinde yapmış olduğumuz çok sayıdaki temaslarımız sonucunda bölgemize yapılacak yatırımların sevincini değerli halkımızla birlikte yaşayacağız.

Bu kapsamda ilk olarak,  Kozlumuzun mezarlık ihtiyacının tamamen ortadan kalktığını söyleyebilirim. Yeni mezarlık alanı için Orman Genel Müdürlüğü tahsis işlemleri tamamlanmak üzere. Güney Mahallesi sınırları içinde kalan 30 bin 489.71 metrekarelik alan belediyemize mezarlık alanı için tahsis ediliyor.Yer teslimi yapıldıktan sonra mezarlık alanı düzenleme çalışmalarıyla birlikte dini hizmetlerle ilgili gerekli alt yapı çalışmaları belediyemizce en kısa sürede tamamlanacaktır. Kozlumuzun   geniş ve modern bir mezarlığa kavuşmasının ardından  cenaze defin işlemleri yapılacaktır. Mezarlık Projesinin ardından diğer projelerin de Kozlumuza kazandırılacağını belirtmek istiyorum. Sabır sizden, hizmet bizden. Kıymetli Kozlu halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’.

KOZLU’YA HAYVAN YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

Zonguldak heyetinin Ankara temasları çerçevesinde Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile görüşerek, gerekli izinlerin alınarak yaşama geçirilmesi yönünde hazırlıkların önümüzdeki günde başlatılacağı bir başka proje ise ‘Hayvan Yaşam Merkezi Projesi’.

Proje kapsamında Kozlu İlçesi’ndeki 38 dönümlük arazi üzerine sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarının yapılabileceği hatta ziyaretçilerin bile gidebileceği kompleks olarak inşa edilmesinin planlandığını açıkladı.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: BİRLİK, VE, BERABERLİKTEN, HİZMET, DOĞUYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı