Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 14:03 Bu haber 5205 kez okundu
 
BEKTAŞ GEREKSİZ SU KULLANIMI KONUSUNDA UYARDI
Zonguldak'ın Kolzu İlçesi Belediye Başkanı Ali Bektaş Kozluluları sıcak yaz günlerinde susuz kalmamak için gereksiz su kullanımından kaçınmaları yönünde uyardı.
Kozlu Haberi
BEKTAŞ GEREKSİZ SU KULLANIMI KONUSUNDA UYARDI

Başkan Bektaş, gerek belediye anons sisteminden sık sık yapılan uyarı anaonsları gerekse sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla sıcak yaz günlerinde susuz kalmamak adına gereksiz su kullanımından kaçınmaları yönünde uyardı.

Belediye ekiplerinin mahallelerde son günlerde yaptığı kontrollerde tespit ettikleri bahçe sulaması, halı ve araç yıkama gibi eylemlerin sıcak yaz günlerinde susuz kalmaya sebebiyet vereceğine dikkat çeken Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş uyarılarını şu şekilde sürdürdü;

Bildiğiniz gibi su, hayat kaynağımızdır. Hayatımızın vazgeçilmezidir.İnsan yaşamında suyun yeri çok büyüktür.Kullanacağımız suyu boşa harcayıp israf etmeyelim.

Son zamanlarda yapılan kontrollerde mahallelerimizde vatandaşlarımızın bahçe sulaması,halı ve araba yıkama yaptıkları görülmektedir.Buda mahallelerimizin bazı kesimlerinde su sıkıntılarına neden olmakta ve şu mübarek günlerde susuz kalmamıza sebep olmaktadır.

İlerleyen günlerde daha çok su sıkıntısı yaşamamamız için su kullanırken daha tedbirli ve duyarlı davranmamız hususunda gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ederim.

 

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: BEKTAŞ, GEREKSİZ, SU, KULLANIMI, KONUSUNDA, UYARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı