Haber Detayı
17 Haziran 2014 - Salı 19:06 Bu haber 747 kez okundu
 
AKP İL DİVAN KURULU TARTIŞMALI GEÇTİ
Basına kapalı bölümde, karşılıklı suçlamalar havada uçuştu,bütün kirli çamaşırlar ortaya döküldü!
Siyaset Haberi
AKP İL DİVAN KURULU TARTIŞMALI GEÇTİ

AKP Zonguldak İl Divan Kurulu toplantısı 14 Haziran 2014 günü saat 14.00’da Genel Mden İşçileri Sendikası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

AKP’nin Divan Kurulu toplantılarına düzenlendiği her İl’de Genel merkezden bir parti yetkilisi, Bölge koordinatörü,i İl koordinatörü ve bölge milletvekilleri katılırken, Zonguldak İl Divan Kurulu toplantısına Milletvekili Özcan Ulupınar’dan başka kimsenin katılmaması, ‘İstifa Etmesi’ istenmesine rağmen, istifa etmeyerek direnen Hamdi Uçar’ın tavrına tepki olarak nitelendirildi.

Ayrıca 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Zonguldak’taki seçim bölgelerinde seçim kaybeden tüm AKP’li eski Belediye Başkanları İl Divan Kurulu toplantısına katılırken, Kilimli eski Belediye Başkanı Dr. Seçkin Özdemir’in katılmayışı da dikkatlerden kaçmadı.

UÇAR, ‘CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE ODAKLANALIM’

Divan Kurulu toplantısının açılış konuşmasında İl Başkanı Hamdi Uçar, 30 mart seçimlerinde bazı seçim bölgelerinde seçim kaybetmelerine rağmen bazılarında da kazandıklarını, genel olarak AKP’nin başarısının iyi olduğunu ifade ederek, bundan sonra amaçlarının birlik beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürerek Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin gösterdiği adayın ilk turda seçilmesi için mücadele etmek olduğunu dile getirdi.

ULUPINAR, ‘YAŞANAN SEL FELAKETİNİN ÖNÜNDE DURACAK DÜNYADA HİÇ BİR TEKNOLOJİ YOK!’

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan bölge milletvekili Özcan Ulupınar, Hükümet olarak içte ve dışta birçok bela ve musibetle uğraştıklarını ancak hiç birinin AKP’yi çıktığı yoldan geri çeviremeyeceğini, yıldıramayacağını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti; ‘İçeride barış sürecini baltalamak isteyen terör eylemleri, dışarıda büyükelçiliğimizi basan ışid belası birçok musibetle uğraşıyoruz. Ancak Hükümetimiz tüm bunlarla baş edebilecek güçte ve kararlılıktadır.

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur ile birçok bölgede olduğu gibi Zonguldak ve çevre İllerde de sel felaketi oldu. Bazı belediye başkanlarımız emeklerimiz heba oldu diye üzülüyorlar. Üzülmesinler, hepsini tekrar yapacağız.

Hem bu ani yaşanan sel felaketinin önünde dünyanın hiçbir ülkesi, hiçbir gelişmiş teknolojisi baş edemezdi. Bu sıra dışı bir olaydı. Bu konuda yönetimlerimizi tedbir almamakla itham eden bazı çevreler tarafından yöneltilen eleştirileri, haksız ve bilinçsiz olarak buluyorum.’ Dedi.

Ardından İl Divan Kurulu toplantısına Basına kapalı olarak devam edildi.

TOPLANTININ BASINA KAPALI BÖLÜMÜNDE HAKARETLER SUÇLAMALAR HAVADA UÇUŞTU

Parti içi kaynaklardan alınan bilgilere göre, toplantının Basına kapalı olarak devam eden bölümünde, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in konuşmasında borç batağına girmiş, iflas ettirilmiş bir durumda bir belediye devraldığını dile getirerek eski Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı suçlayan ifadeler kullanmasına karşılık, söz alan Kozlu eski Belediye Başkanı Ali Bektaş, kelimenin tam anlamıyla açtı ağzını yumdu gözünü misali, başarısızlıkta payı olan herkese verip veriştirdi.

BEKTAŞ, ‘ERTAN ŞAHİN BANA KÜFÜR EDEN ADAMLARLA KOL KOLA GEZİYOR!’

Ertan Şahin’i kendisine küfür eden kişilerle kol kola gezerek ihanet etmekle suçlayan Bektaş, TBMM eski Başkanı, AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ı kasteden ağır ifadelerle eleştirmekten de geri kalmadı.

Bektaş’ın, Toptanı kastederek sarf ettiği iddia edilen ifadeler satır başları ile şu şekilde;

*Adam olan gelip burada konuşacak.

*Köksal Toptan’ın akrabaları bizi sattı.

*Yaşar Gök ve Muzaffer Kalaycıoğlu, Hamdi Uçar’ı görevden aldırmak için Köksal Toptan’a gitmişler. Bunların hepsi hıyanet içerisinde.

*Ben Hamdi Uçar’la yakınım diye, Köksal Toptan benim TTK Genel Müdürü olmamı istemiyor.

*Hamdi Uçar’ı aldırmak için kapalı kapılar ardında işler çevirme.

*Gücün yetiyorsa, kongrede karşısına aday çıkartarak değiştir!

*İlçe yönetimi beceriksiz çıktı. Sandıklar boş bırakıldı.

*İl yönetimi içerisinde ihanet edenler var.

 

KİRLİ ÇAMAŞIRLAR ORTAYA DÖKÜLDÜ

Ali Bektaş’ın TBMM eski Başkanı AKP Zonguldak milletvekili Köksal Toptan’ı hedef alan sözlerine tahammül edemeyen Özcan Ulupınar tekrar söz alarak yaptığı konuşmada AK Kavşağı örnek vererek Kozlu eski Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı yasal olmayan işler yapmakla suçladı.

ULUPINAR, ‘AK KAVŞAKTA NELER ÇEVİRDİĞİNİZ KONUŞULUYOR!!!’

Ulupınar konuşmasında şunları söyledi; ‘AK kavşaktan bahsetmiyorum! Kamuoyunda orada neler çevirdiğiniz konuşuluyor.

Metin Karaduman’ınkiler yarı yasal, karşısındaki binalar yasal değil!’ sözleri ile Ulupınar’ın hem eski İl başkanı M.Celil Uzun’u, hem de İl Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Mercimek’i hedef alan konuşmasının ardından sinirlenen Ali Bektaş, ‘Sende böyle konuşuyorsan artık, Devrek’teki kum çakıl ocağında yaptığın yolsuzluklardan da bahsetsene!!’ diyerek bağırdı ve salonu terk etti.

Ulupınar Bektaş’ın ardından Pusula Gazetesi sahibi A.Rıza Tığ’ı da şu sözlerle eleştirdi; ‘Adamın ağbisini Ak parti’den meclis üyesi yapmışız, o işi gücü bırakmış, bizim aleyhimize çalışıyor.Amacı ne? Derdi ne? Anlamak mümkün değil!’dedi.(BKH)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Basına, kapalı, bölümde, karşılıklı, suçlamalar, havada, uçuştubütün, kirli, çam
Yorumlar
Haber Yazılımı