Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 13:51 Bu haber 3132 kez okundu
 
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar 23 Nisan'ı kutladı
UÇAR; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Hamdi UÇAR, ‘ 23 Nisan Bayram coşkusunu hep birlikte şenliklerle meydanlarda kutlamanın yeri doldurulamaz olsa da içinde bulunduğumuz sıkıntıları hep birlikte atlatıp kutlamalarımızı yapacağız.’
Gündem Haberi
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar 23 Nisan'ı kutladı

Ak Parti’li Hamdi UÇAR, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Hamdi UÇAR, ‘ 23 Nisan Bayram coşkusunu hep birlikte şenliklerle meydanlarda kutlamanın yeri doldurulamaz olsa da içinde bulunduğumuz sıkıntıları hep birlikte atlatıp kutlamalarımızı yapacağız.’ dedi.

Her sene 23 Nisan’da büyük bir coşkuyla kutlamalar yapıldığını hatırlatan Hamdi UÇAR, bu yıl yaşanan salgın ve Evde Kal çağrısına uyulduğunu bu nedenle kutlamaların evde yapıldığını belirtti. Tüm vatandaşlarımızı evlerinin camlarını ve balkonlarını Türk Bayrağı asarak süslemeye  çağıran UÇAR ‘ 100 yıl önce bugün dualarla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tüm yurtta yaratmış olduğu heyecan, bugün çocuklarımızın minicik yüreklerinde kocaman bir sevince dönüşmektedir. İnanıyorum ki ülkemiz kısa zamanda bu salgını yenecek ve dünyanın tüm çocukları barış içinde kol kola şenliklerde buluşacak” dedi.

Hamdi UÇAR şunları söyledi:

Sevgili Çocuklar,

TBMM'nin açıldığı bu özel günün aynı zamanda Atatürk tarafından sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok büyük anlam taşımaktadır. Bu size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. Sizler milletimizin en büyük zenginliği, umudusunuz.

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha yad ediyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. 23 Nisan 1920’de kurulan ve 100. Yaşını kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin üstünde bir egemenlik olmadığını ve milletten başka bir güç odağının olmadığının da göstergesidir.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Zonguldak, Milletvekili, Hamdi, Uçar, 23, Nisan'ı, kutladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı