Bugün - 20 Ocak 2020 Pazartesi
Zonguldak 7°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Gizlilik Politikası
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

2019 YILININ SON MECLİSİ

Kozlu Belediye Meclisi 2019 yılının son toplantısı olan Aralık ayı olağan toplantısını, 02 Aralık Pazartesi günü saat:14.00’da Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, başkanlığında gerçekleştirdi.

Kozlu Haberi - 6 Aralık 2019 Cuma - 00:15
Kozlu Belediye Meclisi 2019 yılının son toplantısı olan Aralık ayı olağan toplantısını, 02 Aralık Pazartesi günü saat:14.00’da Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, başkanlığında gerçekleştirdi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kozlu Belediye Meclisi 2019 yılının son toplantısı olan Aralık ayı olağan toplantısını, 02 Aralık Pazartesi günü saat:14.00’da Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantı’da 15 gündem maddesi görüşüldü.

Yoklama ve açılışın ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Gündem maddelerinin okunmasının ardından bir önceki toplantıya ait tutanak özeti okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5’inci maddesinde görüşülen imarla ilgili ‘Meclis kararına itiraz’ hakkında imar komisyonu raporu okunarak oy birliği ile itirazı reddine karar verildi.

Belediye Hizmet binasının teslimi için İlbank’tan kredi almak suretiyle Belediye Başkanına borçlanma yetkisi verilmesine dair gündemin 8’inci maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

BEKTAŞ: BU BORÇLANMA YETKİSİ TALEBİNİ İÇİME SİNDİREMİYORUM AMA BİNAYI TESLİM ALMAK İÇİN MECBURUZ!

Maddenin oylanması öncesi bir açıklama yapan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, bu borçlanma talebini içine sindirememekle birlikte belediye hizmet binasının teslim alınmasının bir zorunluluk haline geldiğini dile getirdi. Başkan Bektaş, kendisinin önceki dönemi sonunda yüzde 74’ü tamamlanmış olan olan hizmet binası için 8 milyon TL harcandığını, tamamının bitirilip teslim alınması için 2.5 milyon TL gibi bir paraya ihtiyaç varken, daha sonraki yönetim tarafından binanın tamamlanması için 9 milyon TL daha bir harcama yapıldığını ancak teslim alınabilmesi için hala 1.5 milyon daha borç bulunduğuna vurgu yaparak, harcama kalemlerinin şişirilmiş olabileceğinden şüphe ettiğini ve inceleneceğini, konunun takipçisi olduğunu dile getirdi.

Diğer gündem maddeleri incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

Aralık ayı Meclis toplantısının 2019 yılı son meclis toplantısı olması vesilesiyle Belediye Meclisinde temsil edilen siyasi parti gruplarına bir değerlendirme konuşması yapma hakkı verildi.

İyi Parti adına konuşma yapan, Belediye Meclis Üyesi Nizamettin Aydın şunları söyledi:

‘Meclis Üyesi olarak 9 aylık süreçte henüz daire müdürleri ile birim amirlerini tanımadık. Bilgi almak istediğimizde kiminle muhatap olacağımızı bilmiyoruz. Vatandaşların bizden talepleri oluyor.Bizler bu talepleri Başkan’a iletmekte sıkıntı yaşıyoruz. Halk otobüsleri ile ilgili yapılan ihaleye İyi Parti gurubu olarak destek verdik. Kozluluları, Kozlunun şoför esnafının taşıyacak olmasından dolayı memnunuz. Bundan sonra da vatandaşın yararına yapılacak hizmetlere destek vereceğiz.’dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi adına konuşma yapan,Belediye Meclis Üyesi Cihan Değirmenci şunları söyledi:

‘Kozlu Belediyesi’nde 9 aylık süreçte imar ve ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç geçirmemize rağmen başarılı işler yapıldı. 2020 yılında da daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. İmarlar konusunda mühürlemeler yaşandı. Bu sorunu aşmak uzun zaman alarak aşıldı. İmarlar görüşülürken sadece komisyonda olan meclis üyeleri değil, diğer meclis üyeleri de bilgilendirilir ve slayt hazırlanırsa daha sağlıklı bilgilendirme olacağını düşünüyorum.’dedi.

Ak Parti adına konuşma yapan, Belediye Meclis Üyesi Muharrem Karakuş şunları söyledi;

8 aylık süreçte başarılı işlere imza attık. Araştırma komisyonu kuruldu ve gerekli incelemeler yapılarak, sorumlu görülenler hakkında ilgili mercilere suç duyurularında bulunduk. Ayrıca Belediye’de işleyişi daha iyi sağlamak adına kurulan bir başka komisyonun çalışmaları da amacına ulaştı. Belediyemiz kurumsallaşma adına büyük mesafe kaydetti.

İşçi maaşlarının ödenmesi birinci önceliğimiz oldu.

İmar konusundaki sıkıntı inşaat sektörünü kilitledi.Kimse mağdur olmasın diye tadilat ve düzenlemeler ile sorunun aşılacağını düşünüyoruz.

Taşıma ihalesi ile Kozlu Dolmuş esnafına katkı sağlanmış olacak.

Muhalefet gurupları ile şimdiye kadar tartışmadan uyum içerisinde bir çalışma sergiledik. Bundan sonra da desteklerini yanımızda görmek bizi mutlu edecektir’ şeklinde konuştu.

BEKTAŞ 2019’U DEĞERLENDİRDİ, 2020’DEN MÜJDELER VERDİ

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş,  2019 Aralık Belediye meclis toplantısında 2019 yılına dair çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, 2020 yılındaki hayata geçirilecek projeler, kaynaklar ve çalışmalar ile ilgili çeşitli müjdeler verdi.

‘YA DEVLET BAŞA,YA KUZGUN LEŞE’

Meclis üyelerinin belediye personeli ile ilgili iletişim kopukluğu yönündeki şikayetlerine cevaben;

‘Belediye personeli, meclis üyelerini tanıyacak. Kurumsallaşma anlamında bu çok önemlidir. Ya devlet başa, ya kuzgun leşe.’ İfadelerini kullanan Başkan Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kozlu’da, Kozlululara hep birlikte hizmet veriyoruz. Eksik ya da hatamız olabilir ama art niyetimiz yoktur. Seçim sonrası ilk yıl tökezleme olur. İnsanlar hep tökezlemeyi bekler. 8 aylık süreçte bunu yaşadık.2019 yılında acılarımız oldu. Arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Hastalarımız var, bir arkadaşımız halen komada, Allah’tan acil şifalar diliyorum.’şeklinde konuştu.

Otobüs ihalesindeki anlayışa ve uyumlu çalışmaya istinaden muhalefet meclis üyelerine de teşekkür eden Bektaş, devam eden ve 2020 yılında hayata geçecek diğer projeler ile ilgili de Meclisi bilgilendirdi.

‘ARTIK BELEDİYENİN KAPISINA HACİZ MEMURLARI GELMEYECEK’

Kozlu Belediyesi olarak  8 aydır çok zorlu bir süreçten geçtiklerini ifade eden Başkan Bektaş, ‘Doğru değil ama bugüne kadar zorunluluktan ötürü borcu borçla ödeyerek geldik. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Kredi taleplerimiz oluyor. 2020 yılında kredi taleplerini asgari düzeye indireceğiz. Öncelikli olarak personel maaşlarını ödemek zorundayız. Çalışanlarımız evlerine ekmek götürüyor, çocuklarını okutuyor. Bu anlamda sorumluluğumuz var. Belediye olarak hacizli borçlarla ilgili düzenli ödeme ve taksitlendirme gibi çalışmalarımız var. Artık belediyenin kapısına haciz memuru gelmesini istemiyoruz’dedi.

‘KOZLU GİRİŞİNE VİYADÜK ÇALIŞMASI BAŞLIYOR’

Kozlu giriş kavşağı ve viyadük ihalesinin yapıldığını ve müteahhit firmaya şantiye için yer tahsis edildiğini ifade eden Başkan Bektaş, çalışmaların yakında başlayacağının ve bir yıl içerisinde tamamlanacağın müjdesini verdi.

‘MERKEZDE VE MAHALLELERDE OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLECEK’

Kozlu’nun otopark sorununun çözümünün acil olduğuna dikkat çeken Başkan Bektaş, şunları dile getirdi; ‘2020 yılında ilçemizin otopark sorununu çözmek için çok çabuk hamleler yapacağız. Bu sorunu çözmek için gerekirse kamulaştırma yapacağız. Bunu yapmak zorundayız Topbaşı Mahallesi’nde biri açık ve biri kapalı olmak üzere iki otopark yapmayı düşünüyoruz. Merkezde de katlı otoparkla sorunu çözmeye çalışacağız.’şeklinde konuştu.

‘KOZLU SAHİLİNDE YENİ SOSYAL VE YAŞAM ALANLARI OLUŞTURULACAK’

Kozlu sahilinin hazineden tahsisinin çözümlendiğini,polis evi ve balıkçı barınakları arasında otopark,karavan kampı ve sosyal alan içerikli yeni düzenlemeler yapacaklarını dile getiren başkan Bektaş, Polis evi karşısındaki Orman’a ait yeşil alanında doğal dokusunun bozulmamak kaydıyla piknik ve sosyal alan olarak tahsisini talep ettiklerini, tahsisin gerçekleşmesi durumunda Kozlu halkının kullanımına çok güzel bir yaşam alanı sunacaklarını ifade etti.

‘İHSANİYE KOZLU’NUN GÖZ BEBEĞİ OLACAK’

Karadeniz Sahil Yolunun Zonguldak’tan geçecek olan kısmının çıkış noktasının İhsaniye mahallesinden olduğuna dikkat çeken Başkan Bektaş, bu vesile ile ihsaniyenin eskisinden daha kıymetli bir cazibe merkezi haline geleceğini dile getirdi. Bektaş sözlerini şöyle sürdürdü; İhsaniye Mahallesi’nde Sanayi Sitesi kurulması için yoğun çaba harcadık, harcamaya da devam ediyoruz. Bunun için ilgili orman izinlerini aldık. Karayollarının, viyadüklü ve tünelli Çevre Yolu İhsaniye’den geçecek. Bu geçiş için çalışmaların 5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Karayollarından bu bilgiyi aldıktan sonra, İhsaniye Mahallesi’nde yeniden planlama yapma zorunluluğu doğmuştur. Gerekli çalışmaları başlattık. Çevre Yolu Projesi’ne göre bizde projemizi ortaya koyacağız. İhsaniye Mahallesi ileride yeni bir yaşam merkezi olacak.’dedi.

 
Anahtar Kelimeler:Kozlu, Belediye, Meclisi, 2019, yılının, son, toplantısı, olan, Aralık, ayı, ola,
Kaynak / EditörBKH -
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Kozlu Haberleri
Ak Parti Kozlu İlçe Başkanı olarak Ünver Taşkın'ın ataması yapıldı
BEKTAŞ EMEKLİ OLAN PERSONELE YEMEK VERDİ
KIZILAYIN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA KOZLU’DAN ANLAMLI DESTEK

KIZILAYIN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA KOZLU’DAN ANLAMLI DESTEK
KGC BAŞKANI KARDEŞ’DEN İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ UĞUR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Ankara'ya çağrılan 3 isim belli oldu
MAHKEME SERBEST BIRAKTI
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE MORAL ÖDÜLÜ
Diğer Başlıklar

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök’ten Öğrenci, Öğretmen ve Velilere Yarıyıl Tatili Mesajı
Kozlu’da Karne Heyecanı
Çiçeği Burnunda İlçe Başkanları Tosun’u Ziyaret Etti
Otomobile çarpıp refüje çıktı: 1 yaralı
Karnından 11 Kg'lık kütle çıktı
Zonguldak Şehidini Cennete Uğurladı
TTK'ya 53 eski Hükümlü Alınacak!
Karnelerini Vali Bektaş'ın elinden aldılar
Emekli polis 6 katlı binanın çatısından düşüp öldü
Akülü sandalyeler sahiplerini buldu
Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
ÇATES İŞLETMECİNİN DEĞİL ZONGULDAK’IN SORUNU
Oldum olalı ben demiştim demekten hoşlanmamışımdır...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2019 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek318 Kişi (% 61 )
  Bilmiyorum43 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek155 Kişi (% 30 )

Toplam 516 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
3°°C - 7°°C
Salı
3°°C - 6°°C
Çarşamba
4°°C - 6°°C
Perşembe
4°°C - 7°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:3808:0813:0915:3717:5919:24

20 Ocak 2020 Pazartesi
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
1639 - Sultan Birinci Mustafa Han'ın vefatı
1895 - Dar'ul-aceze'nin kuruluşu
1993 -  Bill Clinton, ABD Başkanlık Görevini Resmen Devraldı.
630 -  Peygamberimizin Mekke'yi Zaptı.
1921 -  İlk Teşkilatı Esasiye Kanunu'nun(ANAYASA)Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce Kabul Edilmesi.
1895 -  Darülaceze'nin Kuruluşu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.
(Hz. Muhammed)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Gizlilik Politikası
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(6918 Online) 0,38ms