Bugün - 18 Kasım 2019 Pazartesi
Zonguldak 21°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Gizlilik Politikası
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

Rektör Çufalı, Hırvatistan ve Slovenya’da bir dizi görüşmelerde bulundu

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. Mustafa Çufalı 9-11 Eylül 2019 tarihleri arasında Hırvatistan ve Slovenya’da uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi, kalite güvencesi ve yükseköğretim sistemleri ile ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla bir dizi temaslarda bulundu.

Eğitim Haberi - 14 Eylül 2019 Cumartesi - 23:14
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. Mustafa Çufalı 9-11 Eylül 2019 tarihleri arasında Hırvatistan ve Slovenya’da uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi, kalite güvencesi ve yükseköğretim sistemleri ile ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla bir dizi temaslarda bulundu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. Mustafa Çufalı 9-11 Eylül 2019 tarihleri arasında Hırvatistan ve Slovenya’da uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesi, kalite güvencesi ve yükseköğretim sistemleri ile ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla bir dizi temaslarda bulundu. 

Ziyaretin ilk günü olan 9 Eylül Pazartesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Hırvatistan’ın en prestijli ve geniş kapsamlı yükseköğretim kurumu olan Zagreb Üniversitesi’ni ziyaret etti. Önümüzdeki günlerde 350. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan, 29 fakültesi, 72 bin öğrencisi ve 7 bin’in üzerinde akademik personeliyle Güneydoğu Avrupa’nın en büyük üniversitesi olan Zagreb Üniversitesi ile işbirliği imkanlarının masaya yatırıldığı ziyaret kapsamında BEÜ Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Zagreb Üniversitesi Rektörü Prof. Damir Boras ile bir araya geldi. Ayrıca ziyarette Zagreb Üniversitesi Uluslararası İşbirliklerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Milos Judas, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Branka Roscic ve Zonguldak BEÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Dinçer Biçer de hazır bulundular. Ziyaret sonunda Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Prof. Damir Boras’a bir Devrek bastonu hediye etti.
Zagreb Üniversitesi ziyareti sonrasında BEÜ Rektörü Prof. Dr. Çufalı, T.C. Zagreb Büyükelçiliği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Büyükelçi Mustafa Babür Hızlan ile bir araya gelen Rektör Çufalı, Türk ve Hırvat üniversiteleri arasında işbirliklerinin geliştirilmesi, akademik personel değişimleri, iki ülke arasında öğrenci değişimi potansiyelinin artırılması konularında istişarede bulundular. Ziyaret sonunda Rektör Cufalı, Büyelçi Hızlan’a göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürler ederek hediye takdiminde bulundu.
Ziyaretin ikinci gününde BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Hırvatistan Katolik Üniversitesi’ni ziyaret etti. 2006 yılında kurulan ve hızlı büyümesini sürdüren üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Emilio Marin ve Rektör Çufalı, iki üniversite arasında Erasmus+ kapsamında işbirliği başlatılması ve ikili işbirliği protokolü imzalanması konusunda anlaştılar. Arkeoloji ve Tarih bölümleri arasında önümüzdeki günlerde imzalanacak Erasmus+ anlaşmaları ile öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliğinin başlatılması ve ilişkilerin geliştirilmesi kararlaştırılan görüşme, hediye takdim töreninin ardından son buldu.
Hırvatistan Katolik Üniversitesi ziyareti sonrasında Rektör Cufalı, Hırvatistan Bilim ve Yükseköğretim Ajansı (ASHE)’nı ziyaret etti. Hırvatistan’ın kurumsal ve program akreditasyonu hizmeti veren tek yükseköğretim kalite ajansı olan ASHE ziyareti kapsamında düzenlenen toplantıda, ASHE başkan yardımcıları Emita Blagdan, Vesna Dodikovic-Jurkovic ve uluslararasılaşmadan sorumlu uzman personel hazır bulundu. Rektör ve ASHE yöneticilerinin Hırvatistan ve Türkiye yükseköğretim ve kalite güvencesi sistemleri konularında yaptıkları bilgi paylaşımının ardından Zonguldak BEÜ Kalite Koordinatörü Öğr. Gör. Dinçer Biçer, üniversitemizde geçmişte tamamlanan ve halen devam etmekte olan kalite güvencesi ve akreditasyon süreçleri ile ilgili özet bilgilendirme yaptı. Zonguldak BEÜ ve ASHE arasında işbirliğinin temellerinin atıldığı görüşme hediye takdim törenini ile sona erdi.
Ziyaretlerin üçüncü gününde BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Slovenya’nın en eski ve prestijli yükseköğretim kurumu olan Lübliyana Üniversitesi’ni ziyaret etti. Avrupa’nın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercihi olan ve bu yıl 100. kuruluş yılını kutlayan üniversitede, Rektör Çufalı ve Lübliyana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Igor Papic bir görüşme gerçekleştirdi. Lübliyana Üniversitesi’nin Zonguldak BEÜ ile işbirliğine açık olduğunu belirten Prof. Papic, Denizcilik ve Kimya Fakültelerinin üniversitemizle Erasmus+ kapsamında işbirliği başlatmak istediklerini ifade etti. Üniversiteler ile ilgili bilgi paylaşımının ardından BEÜ Rektörü Prof. Dr. Çufalı, Rektör Prof. Igor Papic’e bir Devrek bastonu hediye etti. İkili görüşme sonrasında rektörlük binası gezisi düzenlendi ve üniversitenin tarihi ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Ziyaretin son aşamasında ise Zonguldak BEÜ Erasmus+ Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Dinçer Biçer, Lübliyana Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisini ziyaret etti ve Uluslararası Ofis Başkanı Bibi Ovaska Presetnik ve danışman Helena Dersek Stuhec ile görüştü. Denizcilik Fakülteleri ve Kimya bölümleri arasında yapılacak Erasmus+ anlaşmaları ile ilgili detayların masaya yatırıldığı görüşme, işbirliklerinin kapsamının kısa sürede geliştirilmesi temennisi ile son buldu.
Lübliyana’da kurulan temasların son aşamasında ise BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, T.C. Lübliyana Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Büyükelçi Esen Altuğ ile bir araya gelen Rektör Çufalı, Türkiye ve Slovenya’nın yükseköğretim alanında gerçekleştirdiği işbirlikleri ve pek çok Avrupa ülkesinden öğrencinin tercih ettiği Lübliyana’da, Zonguldak BEÜ öğrencilerinin de öğrenim görme fırsatını elde etmesi hususlarında istişarede bulundular. Ziyaret, Büyükelçi Altuğ ve Rektör Çufalı’nın iyi dilek ve temennilerinin ardından hediye takdim töreni ile sona erdi.
Zagreb ve Lübliyana’da kurulan temasların ardından bir açıklama yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak uluslararasılaşma ve sunduğumuz tüm hizmetlerde kalite güvencesi önceliklerimiz arasındadır. Bu ziyaret kapsamında yapılan görüşmelerin uluslararası işbirlikleri ağımızı genişleteceğini, öğrenci ve akademik personelimize yeni ufuklar açacağını umuyorum. Yakın gelecekte dünyanın pek çok ülkesi ile Erasmus+ kapsamında yeni işbirlikleri başlatmayı hedeflemekteyiz. Tüm öğrenci ve personelimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 
Anahtar Kelimeler:Bülent, Ecevit, Üniversitesi, (BEÜ), Prof, Dr, Mustafa, Çufalı, 911, Eylül, 2019,
Kaynak / EditörİHA -

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Eğitim Haberleri
İlk 5'e giren okullara başarı belgesi
Kodlazon-Akılzon-Dyned projeleri için toplantı yapıldı
Finale kalan ekip Milli Eğitim Müdürü'nü ziyaret etti

Finale kalan ekip Milli Eğitim Müdürü'nü ziyaret etti
Karaelmas Teknoloji Takımı Savaşan, İHA Yarışmasında finale kaldı
Rektör Çufalı 2019-2020 akademik yılı nedeniyle mesaj yayımladı
Grizu 263, Türksat model uydu yarışması birincisi
Rektör Çufalı, Hırvatistan ve Slovenya’da bir dizi görüşmelerde bulundu
Diğer Başlıklar

KOZLU’DA YARIŞ BAŞLIYOR
Vali Bektaş Camii Açılışı Yaptı
81 YILDIR DİNMEYEN SEVGİ VE HASRETLE ATAMIZI ANDIK
BEKTAŞ TUTUĞUNU KOPARTTI
Başkan Yardımcısı Bilgin Yoğun Bakımda
Şansı elleriyle geldi
GMİS yönetimi Rektör Çufalı’yı ziyaret etti
Dr. Darçın, bağımlılığın insan hayatına etkisini anlattı
Zonguldak’ta ‘Dünya Yürüyüş Günü’ etkinliği
İl Genel Meclisi AK Parti Grubu, GMİS’i ziyaret etti
Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
İLÇE BAŞKANI’NI BEKTAŞ BELİRLER
Ak Partide delege seçim sürecine giril...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2019 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek317 Kişi (% 61 )
  Bilmiyorum43 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek154 Kişi (% 29 )

Toplam 514 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
13°°C - 21°°C
Salı
12°°C - 20°°C
Çarşamba
13°°C - 20°°C
Perşembe
10°°C - 19°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:0707:3612:4315:1617:3919:03

18 Kasım 2019 Pazartesi
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
1776 - Deniz Harp Okulunun Açılışı
1922 - Uzun Köprünün Kurtuluşu
2006 - Fırtına
Kim Kimdir
Günün Sözü
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.
(Hz. Muhammed)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Gizlilik Politikası
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(435 Online) 0,25ms