Bugün - 19 Haziran 2019 Çarşamba
Zonguldak 28°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Gizlilik Politikası
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

AK Parti teşkilatı basınla bir araya geldi

- Tosun; “Kazanan taraf biz olacağız” - Uçar; “Tabela belediyeciliğinden öteye gitmediler” - Ulupınar; “Belediyenin kapısına kilit vursak, vatandaş hizmetleri mevcuttan daha iyi görür” - Çağlayan; “Sayelerinde halkımız en iyi orayı biliyor” - Alan; “Ayağı yere sağlan basan projelerimizi hayata geçireceğiz”

Siyaset Haberi - 13 Mart 2019 Çarşamba - 20:46
- Tosun; “Kazanan taraf biz olacağız” 
- Uçar; “Tabela belediyeciliğinden öteye gitmediler” 
- Ulupınar; “Belediyenin kapısına kilit vursak, vatandaş hizmetleri mevcuttan daha iyi görür” 
- Çağlayan; “Sayelerinde halkımız en iyi orayı biliyor” 
- Alan; “Ayağı yere sağlan basan projelerimizi hayata geçireceğiz”
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. 

Memurlar Lokalinde düzenlenen kahvaltı programına, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar, AK Parti önceki dönem Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Belediye Meclis Üyesi adayları, il genel meclisi üyesi adayları ve teşkilat mensupları katıldı.
“İnşallah 31 Mart akşamı seçimleri kazanan taraf olacağız”
Programda ilk olarak konuşan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 31 Mart’ta ipi göğüsleyen taraf olacaklarının altını çizdi. Zonguldak’ın artık hizmete ihtiyacı olduğunu söyleyen Tosun, “Cumhurbaşkanımız, Dr. Ömer Selim Alan’ı Zonguldak Belediye Başkan Adayı gösterdi ve o tarihten beri var gücümüzle çalışıyoruz. 25 günümüz kaldı. Cumhurbaşkanımız kentimize gelerek miting düzenledi. Kalan 25 günde daha çok çalışmamız gerekiyor. İnşallah 31 Mart akşamı seçimleri kazanan taraf olacağız. Başkanımızın projeleri var onlar hayata geçecek. Ama hedefimiz 25 günde en iyi şekilde yoğun tempoyla çalışarak seçimi kazanmak. Mitingde dışarıdan gelen vatandaş yoktu. Zonguldak Cumhurbaşkanımızı çok güzel bir kalabalıkla karşıladı. Mitingde en önemli şey Cumhurbaşkanımızın projelerin arkasında olduğunu söylemesiydi. İttifakın adayı Acılık’a tabela koyacağını söylüyor. Tabelaya gerek yok, artık arabalar sanayinin yolunu kendisi bulabiliyor. Biz bunları düzeltmeye geliyoruz” şeklinde konuştu.
“Tabela belediyeciliğinden öteye gitmediler”
2014 seçimlerinden beri mevcut belediyenin şehre bir çivi bile çakmadığını ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, “Çok önemli bir sürecin içerisindeyiz. Yaklaşık 3 aydır sahadayız, meydanlardayız. Şunu ifade edeyim, 2014 yerel seçimlerinin ardından vatandaşlarımız keşke dedi, pişmanlık ifadelerini dile getirdiler. Mevcut belediye bir çivi bile çakmadı. Tabela belediyeciliğinden öteye gitmedi. Bizim amacımız vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek projeleri hayata geçirmek. Muhalefet partilerinin projeleri, söylemleri iddiadır. Bizim projelerimizde sorumluluğumuz önemlidir. Biz bu projeleri hayata geçirmeye mecburuz. Şehirden göç eden vatandaşlarımız sadece işsizlikten değil, sosyal hayat olmadığı için de göç ediyorlar. Bu göçü de önlemek için AK Parti’ye ihtiyaç var. Çok basit söylemlerle ortaya çıktılar. Sanayi sitesinin adını değiştirmekten bahsediyorlar. Teknik yönetim diyorlar. Biz bunları gördük. Biz geçenlerde Zonguldak’a gelen bir yabancının "Böyle bir şehir merkezi mi olur?" diye sorduğunda duyduğum mahcubiyeti dile getirmiştim. Ama CHP’liler olayı farklı yerlere çekmeye çalıştılar. Öyle de yapacaklar çünkü söyleyecekleri başka bir şey yok” şeklinde konuştu.
“Belediyenin kapısına kilit vursak, vatandaş hizmetleri mevcuttan daha iyi görür”
Zonguldak Belediyesinin halka hiçbir hizmet vermediğini ve belediyenin kapalı olsa şehirde daha iyi hizmet olacağını ifade eden Zonguldak AK Parti önceki dönem Milletvekili Özcan Ulupınar, “Zonguldak’ta belediyenin kapısına kilit vursak, yani belediyesi olmasa vatandaş hizmetlerini kendisi mevcuttan daha iyi görür. Zonguldak’ın ilçe ve köyleri yaşam bakımından Zonguldak’tan daha ileride. Geçen seçimi az bir farkla kaybettik, bu seçimde alacağız. Kardeşimiz teşkilatlardan yetişti, ateşten gömleği giydi. Biz de kendisine destek vereceğiz. Anketlere göre inşallah 25-26 gün sonra bu ipi biz göğüsleyeceğiz. Pırıl pırıl meclis üyelerimiz var. Çok çalışmalıyız. Kimsenin oyu kimsenin cebinde değil, hiçbir seçimin garantisi yok. Ben de gerek Zonguldak’a merkezde gerek ise ilçelerimizde bu son virajda arkadaşlarımıza yoğun bir şekilde destek vereceğiz” dedi.
“Dosyalarla geldi fotoğraf çektirdi gitti”
Basın Mensuplarının iktidar partisinin CHP belediyelere yardımcı olmadığı sorusu üzerine konuşan Zonguldak AK Parti önceki dönem Milletvekili Özcan Ulupınar, “Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e, ben milletvekili olduğum dönemde elimden geldiğince yardımcı oldum. Ankara’ya geldiğinde kendisini gerek bakanlarla görüştürdüm gerek ise elimden gelen ne varsa yaptım destek oldum. Bir defasında Muharrem Akdemir TBMM’de elinde bir sürü dosya ile geldi. Dosyalarla birlikte fotoğraf çektirdi ve gitti. Ben kendisini eleştirdiğimde akşam beni arayıp üzülüyorum derdi. Ben de kendisine başkanım siz de teşekkürü sadece telefonda değil basın önünde de yapın dedim. Biz Zonguldak Belediyesi’ne bize geldiklerinde her zaman destek olduk. Bir dönem Vali ve Emniyet Müdürümüze ‘Belediye Başkanlığı’nı siz yapıyorsunuz demiştim. Gerçekten böyle bir dönem yaşadık Zonguldak’ta. Kendisine sormak lazım. Ne istemiş de destek vermemişiz” şeklinde konuştu.
“Sayelerinde halkımız en iyi orayı biliyor”
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Şenol Şanal’ın sanayi ziyaretinde göreve gelirsek şehrin içine sanayiye giden yön tabelaları koyacaklarını söylemlerini eleştirdi. Çağlayan şehirde yol olmadığı için halkın en çok sanayiye gittiğini ifade ederek “Yola çıktı çalışıyoruz. Son zamanlarda Selim hocanın projeleri çok kıskanılmış görünüyor. Diğer adaylar bunları dillerine doladı. Diyorlar ki özle idarenin projesi şunu bilmenizi istiyorum. Bütün illerde projeleri belediyeler yapar az önceki vekillerimizin konuşmasından vatandaşlarımızın da tercihinden anlaşılıyor ki bir belediye yoktu. Olmayan belediyenin projelerini özel idare yapmıştı. Eğer Selim hocayla vatandaşlarımız güvenir ve bu görevi verir ise belediyenin yapması gereken asli görevleri ve projeleri bundan sonra belediye yapacaktır. Olmayan bir belediyenin proje yapmasını beklemediğimizden dolayı bu projelerin 2 tanesi özel idare tarafından yapılmıştı. Ama yapması gereken kurum Zonguldak Belediyesi olacaktır. Şenol Şanal geziyor. Bir sanayi sitesi ziyaretinde bir evrağa imza atmış bu evrağa iyi bakmanızı rica ediyorum. İl başkanımız az önce değindi. Sanayiye gitmeleri için yön tabelaları konulacakmış. Sayelerinde bu millet en çok sanayiye gitti. En iyi orayı biliyorlar tabelaya gerek yok” şeklinde konuştu.
“Ayağı yere sağlan basan projelerimizi hayata geçireceğiz”
Hazırlanan projeleri kısa sürede hayata geçireceklerini ifade eden AK Parti Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, “10 yıldır hizmet olmayan Zonguldak’a hazırladığımız 5 projeyi alt projeleriyle yol ve su başta olmak üzere gerçekleştirmek için yola çıktık. Bu projeleri 5 yıl içerisinde bitirmek istiyoruz ve bunun da sözünü veriyoruz. Biz bir dönem değil, 3 dönem Belediye Başkanlığı için geliyoruz. 31 Mart köprüden önce son çıkış. Hizmet alamadık, vatandaşlarımız şehirden ayrıldı. Sadece iş de değil sosyal donatılar olmadığı için de ayrılanlar oldu. Hizmet olmadığı için ayrılanlar oldu. Biz buradan ayrılamayız, burası bizim memleketimiz. Biz görev süremiz boyunca herkesin gönlünü alacağız. Hizmeti unuttuğumuz, görmediğimiz için hizmeti bilmez hale geldik. Ben Zonguldak’ımıza güveniyorum. Genç, dinamik ve yüzü eskimemiş bir belediye başkanı istiyor. Biz bu projelerin hepsini vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yaptık. Hepsini toparladık ve bu 5 projeyi uygun gördük. Sosyal Belediyecilik ve gönül belediyeciliği ile başlayalım dedik. Ne yazık ki belediyemizin yapması gereken projeleri yapamadığı için İl Özel İdaremiz devreye girdi. Bu projeleri biz hayata geçireceğiz. Ayağı yere sağlan basan, kaliteli ve yapılabilir projeler gerçekleştirdik. Zonguldak bu projelerden sonra hafta sonları Ereğli’ye veya başka illere kaçılan yer değil, gelinen yer olacak. Biz bütün Zonguldak’ın belediye başkanı olacağız, herkesi kucaklayacağız. Projeyi kim yaparsa yapsın hayata biz geçireceğiz” şeklinde konuştu.

 
Anahtar Kelimeler:, Tosun, “Kazanan, taraf, olacağız”, , Uçar, “Tabela, belediyeciliğinden, ötey,
Kaynak / EditörİHA -

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Alan:Yıkmak için değil yapmak için geliyoruz
MUSLU’DA ÇİRKİN SİYASET
Şanal: İzin verin Zonguldak'ın kaderini değiştirelim

Şanal: İzin verin Zonguldak'ın kaderini değiştirelim
Alan: "İnsanlara hesap sormaya değil, hizmete talibiz"
Kılıçdaroğlu Emeğin Başkenti'nde halka seslendi
Ereğli’de herşey çok güzel olacak
AK Parti adayı Alan, servis şoförlerinden destek istedi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Anasınıfı öğrencilerinden el işi sergisi
Yolun karşısına geçmeye çalışan yayaya otomobil çarptı
Çaldıkları mazotlarla yakalandılar
Yılanlar evi bastı
Bin 200 kişiyi köprüdeki iftarda ağırladılar
BEÜ'nün yıldızlı ay yıldızlı formayla Türkiye'yi emsil edecek
Bayram öncesi gıda denetimleri yoğunlaştı
Hattat Madencilik TİS görüşmelerinin 3. oturumu yapıldı
Fırtına yedek kulübesini uçurdu
1. Akıl ve Zeka oyunları turnuvası yapıldı
Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
DÖNDܒNÜN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ!
31 Mart yerel seçimlerinde tüm olumsuz...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2019 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek309 Kişi (% 61 )
  Bilmiyorum43 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek153 Kişi (% 30 )

Toplam 505 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
21°°C - 28°°C
Perşembe
21°°C - 27°°C
Cuma
21°°C - 27°°C
Cumartesi
21°°C - 28°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:0905:1212:5917:0020:3622:30

19 Haziran 2019 Çarşamba
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
325 - 300 papazın İznik'te İncilleri dörde indirdiği toplantı.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.
(Konfüçyus)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Gizlilik Politikası
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(1165 Online) 0,33ms