Bugün - 23 Şubat 2019 Cumartesi
Zonguldak 5°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

DEMİRTAŞ TEŞKİLATTA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve 1.

Siyaset Haberi - 24 Mayıs 2018 Perşembe - 19:58
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve 1.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Ünal Demirtaş,Milletvekili adaylık sıralamasının 21 Mayıs’ta netleşmesinin ardından, İl teşkilatında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Demirtaş açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti hükümetini eleştirdi. İl Başkan Vekili Hakkı Güney ve Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman’ın da katıldığı basın toplantısında Demirtaş, Türkiye’nin ciddi bir ekonomik krizin içerisinde olduğunun altını çizdi.

‘DARBE GİRİŞİMİNİ FIRSATA ÇEVİRİP ÜLKEDE REJİMİ DEĞİŞTİRMEYE KALKIŞTILAR’

AK Parti iktidarlarının Zonguldak’a bir şey katmadığının da altını çizen Demirtaş, “Maalesef iktidar darbe girişimini bir fırsata dönüştürerek Türkiye’de bir korku iklimi yarattı ve o korku iklimiyle birlikte Türkiye’de rejimi değiştirmeye kalkıştılar. Ne yaptılar? 16 Nisan referanduma gidildi ve 16 Nisan referandumuyla birlikte, biz tabide anayasa değişikliğini kabul etmiyoruz. Neden kabul etmiyoruz?

Çünkü meşru bir değişiklik değil yani Hileyle hurdayla anayasayı değiştirdik dediler. Bakın yüksek seçim kurulu mühürsüz oy pusulalarıyla geçersiz olan seçimi geçerli hale getirdiler. Elbette gayri meşrudur ama meridir yani yürürlüktedir ve Şimdi şuanda bir baskın seçimle ultra baskın bir seçimle karşı karşıya kaldık. Biliyorsunuz anayasa gereği seçimler ne zamandı 2019’un kasım ayındaydı ama seçimlere bir buçuk yıl varken Sayın Devlet Bahçeli’nin bir anda ortaya çıkıp her zaman yaptığı gibi önerisiyle birlikte Türkiye bir baskın seçimle karşı karşıya kaldı.

Şimdi bu tabi ki olağan üstü hal süreciyle birlikte Türkiye olağanüstü günler yaşamaya başladı. Bakın Türkiye’de hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmadı, Türki’de adalet kalmadı, insanlar korkmaya başladılar herkes korkuyor. Bakın esnafından tutun iş adamına kadar, öğretmeninden tutun hakim savcısına kadar avukatına kadar herkesin korktuğu bir dönemden geçiyoruz. Seçilmiş bir milletvekilinin tutuklu olduğu bir dönemden geçiyoruz. Kamuda kalmış bir kararname ile bir gecede çıkartılan karar hükmüne kararnamelerle bir anda binlerce kişi işten çıkartılabiliyor ve bu insanlar darbe dönemlerinde bile olmayacak şekilde darbe dönemlerdeki duruma rağbet okutacak şekilde olumsuz olaylarla karşı karşıya kalıyorlar ve haklarını dahi arayamıyorlar.

‘İŞÇİ,ESNAF,EMEKLİ,İŞ ADAMI VE VATANDAŞ GIRTLAĞA KADAR BORÇLU,DONUNA KADAR İPOTEKLİ’

Dün Dolar 4.60’a çıktı Euro 5.40’a çıktı. Ekonomik krizin içindeyiz şuanda, ekonomik krizin içindeyiz. Bakın dış borçlarımız 450 milyar dolara çıkmış, çok büyük rakam 450 milyar dolar.  Cari açığımız yani aldığımızı sattığımızın arasındaki fark yıllık 50 milyar dolara çıkmış. Az öncede ifade ettiğim gibi Dolar 4.60’a Euro 5.40’a Benzinde 6.40’a çıkmış. Faizler yüzde 19 olmuş, tefeci faizine dönüşmüş değerli arkadaşlarım. Türkiye ağır ve büyük bir ekonomik krize girmiş ve Türkiye iğneden ipliğe samandan tosuna kadar her şeyi ithal eden bir ülke haline gelmiş. Esnaf, iş adamı ve vatandaş, emeklisi, işçisi gırtlağına kadar borçlanmış. Çok özür dilerim donuna kadarda ipoteklemiş. Böyle bir dönemden geçiyoruz ve Türkiye maalesef ağır bir borç yükü altında eziliyor, vatandaşımız ağır bir borç yükü altında eziliyor ve maalesef dünkü rakamlarla birlikte bu krizin derinleşerek devam ettiğini görüyoruz. Evet değerli arkadaşlarım Türkiye’de bütün bunlara baktığımız zaman Türkiye’de huzurun kalmadığını görüyoruz. Türkiye’de huzur kalmamış. Yani parası olanda mutsuz ve huzur yok parası olmayanda huzursuz ve mutlu değil. Emekli perişan, öğrenci perişan, işçi perişan, esnaf perişan, iş adamı sıkıntı içinde böyle bir Türkiye ortaya çıktı.

“SİVİL DARBEYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

AK partililer ve yandaşları mutlu. Beyefendi tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla yaptırdığı sarayında, badem sütüyle badem unuyla besleniyor beyefendi. Maalesef öyle değerli arkadaşlarım. Özel uçakları var, son derece lüks Mercedesleri var, araçları var, koruma ordusu var, örtülü ödenek emrinde, istediğine bir gecede kanun olarak çıkartıyor, istediğini hapse attırıyor, istediğini serbest bırakıyor, istediğini bir gecede zengin ediyor, istediğinin bir gecede malına el koyuyor değerli arkadaşlarım. Böyle bir keyfi dönemden geçiyoruz. Bir sivil darbeyle karşı karşıyayız. Maalesef Türkiye böyle bir noktaya taşınmış. Bunların çocukları da tabi bizim gibi normal evlerde oturacak halleri yok. Nerelerde oturuyorlar bunlar? Bunlar rezidanslarda oturuyorlar, bunlar yalılarda oturuyorlar, bunların bankalarda istedikleri veya evlerinde kasalarında sakladıkları dolarları var, yeşil dolarları var,  çil çil dolarları var, gemi filoları var. Bunlar ihale kapmaca oynuyorlar. Böyle bir dönemden geçiyoruz, bir fetret döneminden geçiyoruz değerli arkadaşlarım ve maalesef eğitim hali perişan, öğrencilerimiz ne yaptığını bilmiyorlar, eğitim yapboz tahtasına dönmüş durumda. Dış politikada da Türkiye en kötü dönemini yaşıyor. Bakın Türkiye’nin dışarıda itibarı kalmamış durumda. Dolar bugün bu noktaya gelmişse bunun en önemli sebeplerinden birisi Türkiye’nin itibarının kalmamasıdır. Dış dünyaya baktırıldığı zaman Türkiye’ye orta doğu tipi bir diktatörlüğe savrulduğunu görüyorlar değerli arkadaşlarım ve itibar kalmadığı için güvende kalmamış ve bakın sermaye 16 yıl boyunca az veya çok Türkiye’ye aktı yabancı sermaye şimdi geri dönmeye başladı ve nereye gidiyor daha güvenli limanlara gidiyor. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz değerli arkadaşlarım

“24 HAZİRAN’DA AK PARTİ İKTİDARI BİTECEK”

Umudumuzu kesmeyelim bu karanlık tablo moralimizi bozmasın Türkiye’yi aydınlık günler bekliyor. Çünkü 24 Haziran’da bu Ak parti iktidarı bitecek değerli arkadaşlarım. Net olarak samimiyetle ifade etmek istiyorum. Bakın dün Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce Zonguldak’a geldi. Güzel şeyler söyledi ve mitingimiz gerçekten, dün tabiî ki özel bir gündü millet vekillerimizin açıklandığı bir gündü ve buna rağmen Sayın İnce’nin sağlık sorunlarından kaynaklanan sesinin kısılmasından kaynaklanan bir duruma rağmen bile son derece coşkulu ve alanı doldurmuş binlerce vatandaşımız vardı ve burada sayın Muharrem İnce çok önemli ve güçlü mesajlar verdi. Bakın değerli arkadaşlarım bir defa Türkiye’nin tekrar geriye dönüp doğru bir rotaya girebilmesi için Türkiye’de güçlendirilmiş parlamenter rejime geri dönmesi gerekiyor değerli arkadaşlarım yani bir tek adamın iki dudağının ucunda olduğu bir rejim ile Türkiye’nin ileriye gitmesinin mümkün olmadığını son bir yıldır net bir şekilde gördük” görüşlerine yer verdi.(BKH) 

 

 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
KOZLU’DA ARZULANAN SİYASİ REKABET
HABERAL, YAZILANLARIN GERÇEKLERLE ALAKASI YOKTUR
VEKİLLERDEN BEKTAŞ’A TAM DESTEK

VEKİLLERDEN BEKTAŞ’A TAM DESTEK
Şanal'a coşkulu karşılama
İHSANİYE AĞLIYOR
AK PARTİ EREĞLİ’DE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
BANK SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
Diğer Başlıklar

BELEDİYE MECLİSİ KARIŞTI
KARAKORUK: MÜCADELEMİZ BOŞA GİTMEDİ
BEKTAŞ’A COŞKU DOLU AÇILIŞ
BANK ASKERİ TEPE’DE SADECE SEÇMENİN DEĞİL ÇOCUKLARINDA SEVGİSİNİ KAZANDI
GÜLSEVER MUHTARLAR VE BASIN İLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ZONGULDAK ESNAFININ TEMSİLCİLERİ KÜLLİYEDE
HÜSEYİN UYSAL, BİZ BİRLİKTE ÇOK GÜZELİZ
İYİ Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı
16 Kat yine mecliste !
KOZLU’DA ARZULANAN SİYASİ REKABET
Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
Dananın Kuyruğu 19’unda kopar
Daha önceki yazılarımızda ifade etmiştik. Zo...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2018 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek307 Kişi (% 62 )
  Bilmiyorum43 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek145 Kişi (% 29 )

Toplam 495 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
3°°C - 5°°C
Pazar
3°°C - 5°°C
Pazartesi
6°°C - 9°°C
Salı
3°°C - 5°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:0307:3013:1316:1118:4420:04

23 Şubat 2019 Cumartesi
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
632 - Peygamberimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesi'ni iradı.
1918 - Ardahan'ın kurtuluşu.
2006 - Fırtına
Kim Kimdir
Günün Sözü
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.
(SADİ)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(5196 Online) 0,30ms