Bugün - 22 Ocak 2019 Salı
Zonguldak 20°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

Şehit ve gazilere vefa

Çaycuma Belediye Meclisi, Başkan Kantarcı’nın önerisiyle yeni yapılan kapalı pazaryeri ile önündeki meydana, Şehit Kerim Keçeci’nin adını verirken, İstasyon semtine yeni yapılan parkın adı da Gazi Parkı oldu.

Çaycuma Haberi - 3 Eylül 2016 Cumartesi - 21:36
Çaycuma Belediye Meclisi, Başkan Kantarcı’nın önerisiyle yeni yapılan kapalı pazaryeri ile önündeki meydana, Şehit Kerim Keçeci’nin adını verirken, İstasyon semtine yeni yapılan parkın adı da Gazi Parkı oldu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Çaycuma Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın dönem içinde yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Deneme Bilim Merkezi ve Çaycuma Spor Merkezi’nin ihaleleri ile sponsorluk anlaşmalarını yapması, bu doğrultuda hibe alması için başkanlık makamına yetki verilen toplantıda, Çaycuma Belediyesi Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi ve Kiralanmasına İlişkin Yönetmelik ile Çaycuma Belediyesi Disiplin Amirliği Yönetmeliği oy birliğiyle kabul edildi. Yapımı halen devam eden Vadi Evleri’nde Çaycuma Belediyesinin hissesine düşen 12 konutun yönetmeliklere uygun bir şekilde satışı için belediye encümenine yetki verilmesinin ardından, İmar Komisyonu’nun 5 maddeden oluşan raporu, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Halen Tokat Valiliği görevinde bulunan Çaycuma eski Kaymakamı Cevdet Can’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi teklifi oy birliğiyle, Zabıta Müdürlüğünün içkili alanlarda düzenleme yapılmasını isteyen teklifiyse oy çokluğuyla kabul edildi. Enerji-Sa’nın trafolar için bulunduğu yer taleplerinin de onandığı toplantıda, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün atık su ücretlerinin konutlar, işyerleri, sanayi tesisleri, kamu kurumları ve diğer aboneler şeklinde sınıflandırılarak yeniden belirlenmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

BAŞKAN ÖNERDİ ŞEHİDİN ADI PAZARYERİNE VERİLDİ

Türlü İşler Komisyonu’nun park ve kavşaklara isim verilmesi konusuyla ilgili raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre: Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nin kesişim noktasında bulunan çay bahçesinin adı Atatürk Parkı; Nihat Kantarcı Caddesi ile Şemsi Denizer Caddesi’nin birleştiği kavşağın adı Nihat Kantarcı Meydanı; Uğur Mumcu Caddesi ile Olcay-Oktay Yurtbay Caddesi’nin kesişim noktasının adı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı; Nihat Kantarcı Caddesi ile Sadık Tekin Müftüoğlu Caddesi’nin kesişim noktasının adı Karayolları Meydanı, Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nin kesişim noktasındaki kavşağın adı Atatürk Meydanı; Uğur Mumcu Caddesi ile Cihan Caddesi’nin kesişim noktasında olan bulunan kavşağın adı Deniz Kızı Meydanı; Yalı Caddesi ile Halil Bey Caddesinin kesişim noktasındaki kavşağın adı Köprübaşı Meydanı; Fatih Caddesi, Kemal Aydın Caddesi ve İstasyon Caddesi’nin kesişim noktasındaki kavşağın adı İstasyon Meydanı; İstasyon Mahallesinde yeni yapımı tamamlanan parkın adı Gazi Parkı; İstasyon Caddesi, Yaşar Doğu Caddesi ile Metanet Caddesi’nin birleştiği kavşağının adı Terminal Meydanı; Meşe Sokak, Efe Sokak ve Tan Sokak’ın kesişme noktasında yer alan parkın adı Şirinler Parkı; Samyeli Caddesi ile Ayazma Caddesi’nin kesişim noktasında yer alan kavşağın adı Afet Evleri Meydanı oldu.  Komisyon raporundan ayrı olarak Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın önerisiyle kapalı pazaryeri ile önündeki meydana Şehit Kerim Keçeci Pazaryeri ve Meydanı adı verildi.

 

İLÇENİN PEK ÇOK NOKTASINA DAHA DOĞALGAZ VERİLECEK

Dilek ve temenniler bölümünde önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’nın her yanından yoğun bir doğalgaz talebi var. Akmercan bu yıl Çaycuma’da 2,5 kilometrelik bir altyapı çalışması planlamıştı. Biz bunun 10 kilometreye çıkarılması için çaba harcadık. Firma ağustos ayı içinde bu doğrultuda çalışmalara başladı. Buna göre yılsonuna kadar ilçemizde pek çok noktaya daha doğalgaz verilecek. Bu konuda çaba harcayan Akmercan’a ve doğalgaza ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

ENERJİ-SA VE TEDAŞ’TAN 4,5 MİLYONLUK ALTYAPI YATIRIMI

Sözlerine, “Size çok güzel bir müjde daha vermek istiyorum” diyerek devam eden Kantarcı, “Ana bulvarlarda yaptığımız modern şehircilik uygulamaları Enerji-Sa ile TEDAŞ’ı bir çeşit motive etti. Çaycuma için 4,5 milyon lira değerinde elektrik yenileme projesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde müteahhide yer teslimi yapıldı. Çok büyük ölçekli bir şebeke değişim çalışması bayram ertesinde başlıyor. Hükümet Konağı ve Adliye’den itibaren yolların yapımını bu çalışma nedeniyle bekletmiştik. Temizlik Deresi ile Atatürk Bulvarı arasında ırmağa kadar uzanan bölümün şebekesi tamamıyla yenilenecek. Bu Çaycuma için hayati bir yatırım. Velioğlu mahallemizin elektrik altyapısı yenileme çalışması bitmek üzere. Çalışmalar tamamlandığında, Çaycuma’da elektrik altyapısında çok büyük iyileşme olacak” dedi.

 

SOKAK İNTERNETİ YAYGINLAŞIYOR, KULE ASANSÖR VE SOFİA EVLERİ BAŞLIYOR

Kantarcı konuşmasının son bölümünde, “Yeni düzenleme yapılan caddelerin tamamının fiber optik kabloları döşendi. Önümüzdeki günlerde oralarda da ücretsiz sokak interneti ile televizyon ve telefon abonelikleri başlayacak. Halkımızın çok büyük merakla beklediği çarşı merkezini hastaneye bağlayacak kule asansörün proje çalışmalarına başladık. Yer sorunu büyük ölçüde açıklığa kavuştu. O bölgede kısmi bir 18 uygulaması yaparak yer sorununu çözdük. Mimari proje çalışmaları sürüyor. Bir sanat eseri olacağı gibi son derece fonksiyonel bir yapı da olacak. Ayrıca Sofia Evleri ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu projede de bir hayli mesafe aldık. Orada 80 civarında konut yapacağız. Teras evler biçiminde yapacağımız bu projeyi önümüzdeki günlerde ihale aşamasına getireceğiz” şeklinde açıklamalara da yer verdi. Belediye Meclisinin ekim ayı toplantısının 5 Ekim Çarşamba günü yapılması karar altına alınarak toplantı bitirildi.

 
Anahtar Kelimeler:Çaycuma, Belediye, Meclisi, Başkan, Kantarcı’nın, önerisiyle, yeni, yapılan, kap,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Çaycuma Haberleri
Çaycuma'da " Mevlidi Nebi Haftası" kutlandı
Baba Kamitoğlu son yolculuğuna uğurlandı
Filyos Beldesi'nde kültür, sanat festivali

Filyos Beldesi'nde kültür, sanat festivali
3. kattan düşen işçi kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı
Öğrenciler büyük bir sevinçle yaz tatillerine girdiler
NADIR TEPESİNDE BİN KİŞİLİK UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Zonguldak'ta trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı
Diğer Başlıklar

AK PARTİ EREĞLİ’DE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
BANK SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
FETÖ'YE 5 İL'DE 12.DALGA OPERASYONU
ŞEFİK ÜNAL DSP'DEN ADAY OLDU
EREĞLİ'DE FECİ KAZA,OTOMOBİL TIR'IN ALTINA GİRDİ
UYSAL:ADAYIM BU SEÇİMLERİ ALACAĞIZ
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAKAN VARANK GENEL SEKRETERLERLE BULUŞTU
ZONGULDAK'TA HAMSİ KITLIĞI YAŞANIYOR
GMİS MERKEZ SERVİSLERİ ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI
Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
SEÇİM SÜRECİ ŞİMDİ BAŞLADI
  12 Ocak 2019 öğleden sonra Ak Parti İ...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2018 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek307 Kişi (% 62 )
  Bilmiyorum43 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek144 Kişi (% 29 )

Toplam 494 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
15°C - 20°C
Perşembe
13°C - 21°C
Cuma
13°C - 22°C
Cumartesi
14°C - 22°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:1805:1312:5516:5020:2422:09

8 Haziran 2016 Çarşamba
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
1517 - Yavuz Sultan Selim Han'ın Ridaniye Zaferi
1842 - Baytar Mektebi'nin açılışı
1842 -  Baytar Mektebi(Veteriner Fakültesi)'nin Açılışı.
1517 -  Yavuz Sultan Selim'in Ridaniye Seferi.
1949 -  Çin'de Mao Tse Tung'un Kızıl Ordusu'yla Pekin'e Girişi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler?
(Mevlana)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(6477 Online) 0,22ms