Bugün - 21 Haziran 2018 Perşembe
Zonguldak 20°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Zonguldak Kozlu Ereğli Devrek Çaycuma Kilimli Gökçebey Alaplı Gündem Siyaset Eğitim Diğer »
Haber Detayları

Şehit ve gazilere vefa

Çaycuma Belediye Meclisi, Başkan Kantarcı’nın önerisiyle yeni yapılan kapalı pazaryeri ile önündeki meydana, Şehit Kerim Keçeci’nin adını verirken, İstasyon semtine yeni yapılan parkın adı da Gazi Parkı oldu.

Çaycuma Haberi - 3 Eylül 2016 Cumartesi - 21:36
Çaycuma Belediye Meclisi, Başkan Kantarcı’nın önerisiyle yeni yapılan kapalı pazaryeri ile önündeki meydana, Şehit Kerim Keçeci’nin adını verirken, İstasyon semtine yeni yapılan parkın adı da Gazi Parkı oldu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Çaycuma Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın dönem içinde yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Deneme Bilim Merkezi ve Çaycuma Spor Merkezi’nin ihaleleri ile sponsorluk anlaşmalarını yapması, bu doğrultuda hibe alması için başkanlık makamına yetki verilen toplantıda, Çaycuma Belediyesi Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi ve Kiralanmasına İlişkin Yönetmelik ile Çaycuma Belediyesi Disiplin Amirliği Yönetmeliği oy birliğiyle kabul edildi. Yapımı halen devam eden Vadi Evleri’nde Çaycuma Belediyesinin hissesine düşen 12 konutun yönetmeliklere uygun bir şekilde satışı için belediye encümenine yetki verilmesinin ardından, İmar Komisyonu’nun 5 maddeden oluşan raporu, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Halen Tokat Valiliği görevinde bulunan Çaycuma eski Kaymakamı Cevdet Can’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi teklifi oy birliğiyle, Zabıta Müdürlüğünün içkili alanlarda düzenleme yapılmasını isteyen teklifiyse oy çokluğuyla kabul edildi. Enerji-Sa’nın trafolar için bulunduğu yer taleplerinin de onandığı toplantıda, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün atık su ücretlerinin konutlar, işyerleri, sanayi tesisleri, kamu kurumları ve diğer aboneler şeklinde sınıflandırılarak yeniden belirlenmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

BAŞKAN ÖNERDİ ŞEHİDİN ADI PAZARYERİNE VERİLDİ

Türlü İşler Komisyonu’nun park ve kavşaklara isim verilmesi konusuyla ilgili raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre: Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nin kesişim noktasında bulunan çay bahçesinin adı Atatürk Parkı; Nihat Kantarcı Caddesi ile Şemsi Denizer Caddesi’nin birleştiği kavşağın adı Nihat Kantarcı Meydanı; Uğur Mumcu Caddesi ile Olcay-Oktay Yurtbay Caddesi’nin kesişim noktasının adı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı; Nihat Kantarcı Caddesi ile Sadık Tekin Müftüoğlu Caddesi’nin kesişim noktasının adı Karayolları Meydanı, Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nin kesişim noktasındaki kavşağın adı Atatürk Meydanı; Uğur Mumcu Caddesi ile Cihan Caddesi’nin kesişim noktasında olan bulunan kavşağın adı Deniz Kızı Meydanı; Yalı Caddesi ile Halil Bey Caddesinin kesişim noktasındaki kavşağın adı Köprübaşı Meydanı; Fatih Caddesi, Kemal Aydın Caddesi ve İstasyon Caddesi’nin kesişim noktasındaki kavşağın adı İstasyon Meydanı; İstasyon Mahallesinde yeni yapımı tamamlanan parkın adı Gazi Parkı; İstasyon Caddesi, Yaşar Doğu Caddesi ile Metanet Caddesi’nin birleştiği kavşağının adı Terminal Meydanı; Meşe Sokak, Efe Sokak ve Tan Sokak’ın kesişme noktasında yer alan parkın adı Şirinler Parkı; Samyeli Caddesi ile Ayazma Caddesi’nin kesişim noktasında yer alan kavşağın adı Afet Evleri Meydanı oldu.  Komisyon raporundan ayrı olarak Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın önerisiyle kapalı pazaryeri ile önündeki meydana Şehit Kerim Keçeci Pazaryeri ve Meydanı adı verildi.

 

İLÇENİN PEK ÇOK NOKTASINA DAHA DOĞALGAZ VERİLECEK

Dilek ve temenniler bölümünde önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’nın her yanından yoğun bir doğalgaz talebi var. Akmercan bu yıl Çaycuma’da 2,5 kilometrelik bir altyapı çalışması planlamıştı. Biz bunun 10 kilometreye çıkarılması için çaba harcadık. Firma ağustos ayı içinde bu doğrultuda çalışmalara başladı. Buna göre yılsonuna kadar ilçemizde pek çok noktaya daha doğalgaz verilecek. Bu konuda çaba harcayan Akmercan’a ve doğalgaza ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

ENERJİ-SA VE TEDAŞ’TAN 4,5 MİLYONLUK ALTYAPI YATIRIMI

Sözlerine, “Size çok güzel bir müjde daha vermek istiyorum” diyerek devam eden Kantarcı, “Ana bulvarlarda yaptığımız modern şehircilik uygulamaları Enerji-Sa ile TEDAŞ’ı bir çeşit motive etti. Çaycuma için 4,5 milyon lira değerinde elektrik yenileme projesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde müteahhide yer teslimi yapıldı. Çok büyük ölçekli bir şebeke değişim çalışması bayram ertesinde başlıyor. Hükümet Konağı ve Adliye’den itibaren yolların yapımını bu çalışma nedeniyle bekletmiştik. Temizlik Deresi ile Atatürk Bulvarı arasında ırmağa kadar uzanan bölümün şebekesi tamamıyla yenilenecek. Bu Çaycuma için hayati bir yatırım. Velioğlu mahallemizin elektrik altyapısı yenileme çalışması bitmek üzere. Çalışmalar tamamlandığında, Çaycuma’da elektrik altyapısında çok büyük iyileşme olacak” dedi.

 

SOKAK İNTERNETİ YAYGINLAŞIYOR, KULE ASANSÖR VE SOFİA EVLERİ BAŞLIYOR

Kantarcı konuşmasının son bölümünde, “Yeni düzenleme yapılan caddelerin tamamının fiber optik kabloları döşendi. Önümüzdeki günlerde oralarda da ücretsiz sokak interneti ile televizyon ve telefon abonelikleri başlayacak. Halkımızın çok büyük merakla beklediği çarşı merkezini hastaneye bağlayacak kule asansörün proje çalışmalarına başladık. Yer sorunu büyük ölçüde açıklığa kavuştu. O bölgede kısmi bir 18 uygulaması yaparak yer sorununu çözdük. Mimari proje çalışmaları sürüyor. Bir sanat eseri olacağı gibi son derece fonksiyonel bir yapı da olacak. Ayrıca Sofia Evleri ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu projede de bir hayli mesafe aldık. Orada 80 civarında konut yapacağız. Teras evler biçiminde yapacağımız bu projeyi önümüzdeki günlerde ihale aşamasına getireceğiz” şeklinde açıklamalara da yer verdi. Belediye Meclisinin ekim ayı toplantısının 5 Ekim Çarşamba günü yapılması karar altına alınarak toplantı bitirildi.

 
Anahtar Kelimeler:Çaycuma, Belediye, Meclisi, Başkan, Kantarcı’nın, önerisiyle, yeni, yapılan, kap,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Çaycuma Haberleri
NADIR TEPESİNDE BİN KİŞİLİK UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Zonguldak'ta trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı
37 yıl sonra üniversiteyi kazandı, mahalle evini gönüllü boyadı

37 yıl sonra üniversiteyi kazandı, mahalle evini gönüllü boyadı
Kablo Hırsızlığı Ölümle sona erdi.
Başkan Güneş'in annesi son yolculuğuna uğurlandı
Ahmet Selçuk İlkan'dan Çaycuma Konseri
Hijyen kursunu tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi
Diğer Başlıklar

BEÜ Denizcilik Fakültesi mezuniyet töreni gerçekleştirildi
Ayan: "Anlaşma sağlanıncaya kadar buradayız"
Tekin, "Sanayi sitesinin taşınmasını destekliyoruz"
AK gençler seçime günler kala çalışmalarını sürdürüyor
İLÇE BAŞKANI BÖYLE OLUR
Zonguldak'ta 2 dönüm tarla yandı
CHP ZONGULDAK’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 97’İNCİ YILINI KUTLADI
AYAN BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU
YAVUZYILMAZ DUR DURAK BİLMİYOR
İL BAŞKAN YRD. GAZETECİYİ TEHDİT ETTİ, İFTİRA ATTI!

Yazarlar
Tansel KARDEŞ (Şimal Yıldızı)
TARİHİ SEÇİME ÜÇ KALA!
Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. &U...
BALYOZ(Editörden)
İYİ PARTİ’NİN GİDİŞATI KÖTÜ
Yurttaşlarımızın önüne iki farklı sandığ...
D.Köksal KARDEŞ (Kardeşçe)
NEREDE BU İLİN, İLÇELERİN KÜLTÜR MÜDÜRLERİ
Bundan önceki yıllarda ilimizde, ilcelerimizd...
Anket

2018 yılı sizce nasıl geçecek?


  Çok Güzel Geçecek303 Kişi (% 63 )
  Bilmiyorum40 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü Geçecek137 Kişi (% 28 )

Toplam 480 Kişi

Ulusal Gazeteler
E-Gazete (Bizim Gazete)
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
15°C - 20°C
Perşembe
13°C - 21°C
Cuma
13°C - 22°C
Cumartesi
14°C - 22°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:1805:1312:5516:5020:2422:09

8 Haziran 2016 Çarşamba
Röportajlar
RANT DEĞİL HİZMET PEŞİNDE
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Çaydeğirmeni Beldesini ziyaret eden gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve sorumlu yazı işleri Müdürü...
»
»
»
Tarihte Bugün
1037 - İbni Sina'nın vefatı.
1934 - Soyadı kanununun kabul edilmesi.
2006 - Gündönümü ve fırtınası.
1921 - Zonguldak, Kandıra ve Adapazarı'nın kurtuluşu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Adını aşk koymuşlar."
(Yunus Emre)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Galatasaray169521432
Fenerbahçe167631827
Beşiktaş167631127
MP Antalyaspor16834627
Bursaspor166641024
Trabzonspor16655623
Kasımpaşa16583623
K.Karabükspor16655423
Gençlerbirliği16637-521
Orduspor16484-120
Kayserispor16475019
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(9358 Online) 0,28ms